Opel Astra Hantal !

Golf her zaman astra ve focusun arkasında kalmıştır yol tutuş konusunda.Focus gerçekten iyi yol tutuyor ama yanlara yatma eğilimi fazla, ayrıca yüksek yapısı ve astraya göre yumuşak süspansiyonu uzun ve dalgalı virajlarda güvensizlik veriyor.Dediğim gibi, engelden kaçma ve slalomda focus astradan iyi ama uzun virajlarda astra daha güven verici.Golf bu iki aracın arkasında kalıyor yol tutuş konusunda.Arkasında kalıyor demekten kasıt limitleri çok yakın.

hocam hay ağzına sağlık ya :D işte aklımda olupta dile getiremediğim fark buydu... yüksek yapı yumuşak süspansiyon... otobanda özellikle.. boluya giderken focusla virajlarda hız kesiyodum güvenemiyodum şimdi o virajlara astrayla 170le gönül rahatlığıyla girebiliyorum.. focusa çamur atmıyorum , konfor olarak benim astrama bin basar bence koltukları döşemeleri ama sürüş keyfi açısından astra daha keyifli:) ve ayrıca focusun yol bilgisayarıda çok dandik...

vidyo güzel ama bizim bahsetmek istediğimiz şey böyle manevralar değil... :) yol tutuşundan çok verdiği hissi söylüyoruz galiba :D

Zaten manevra bazındada çok fark yok.Tam bağımsız süspansiyonun nimetleri bunlar.Ayrıca focus çok çok iyi olsa geride kalmazdı.Arada 15 beygir var ama zetec motorun alt devirlerde daha canlı olduğunu hatırlıyorum.Yani aradaki yol tutuş farkı çok fazla değil.Zaten kullanan kişi astranın tepkilerinin iyi olduğunu söylüyor.

Zaten manevra bazındada çok fark yok.Tam bağımsız süspansiyonun nimetleri bunlar.Ayrıca focus çok çok iyi olsa geride kalmazdı.Arada 15 beygir var ama zetec motorun alt devirlerde daha canlı olduğunu hatırlıyorum.Yani aradaki yol tutuş farkı çok fazla değil.Zaten kullanan kişi astranın tepkilerinin iyi olduğunu söylüyor.

aradaki 15 hp ye rağmen burun farkıyla astra önde birde bu açıdan bak..
adam tam gaz kullanyor alt devirlerde focus daha iyi diyorsun:D

Son düzenleme:
ben test falan anlamam.38 bın lıra para verdıgım bır nesneyı test etmeden almam.opelden oncekı ılk duragım ford bayısı ıdı.aldım aracı cıktım.gonlumce test ettım.yanımdakı gorevlı tırstı hatta. ben kendı testımın sonucunu yazayım arkadaslar.astranın ıcındeyken ben kendımı daha guvende hıssettım focus HB ye gore

burada focusun hakkı yeniyor.. şimdi savunsak focusu var diye öyle diyor derler..
ama focus işçilik ve malzeme kalitesi olarak astradan geridedir..
ama tdci motor cdti dan performans olarak çok daha iyidir ama gürültülü çalışır traktör gibi...

burada yazılanların çoğunun sallama olduğunu şundan anlayabiliriz

bazıları focusta viraja girilmez falan demiş... focus ilk çıkardığı kasadan beri compact sınıfın en iyi yol tutan arabas olarak adı geçer..
hiç oto dergisi testi okumamışlar...
yabancı testleri de okuyun focus adı varsa handling te vardır..
focusun en büyük kozu yol tutuştur

arkadaşım ben araçların yol tutuşları , iç mekan malzeme kalitesi , şasileri , kullanışlılıkları vs hakkında hiçbir yorum yapmadım konu motorların performanslarından açılmış bende motorlar hakkında yorumlar yazdım konu uzadıkça uzuyor.

Pehhh adamlarda 1.3 turbo motor var hala beğenmiyorlar isterseniz 1.0 verelim o zaman hangisi hantal görürsünüz :D

Geri