Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .
o ışık normalde de marştan sonra sönmesi lazım..onun bir arıza olduğunu düşünmüyorum..araç çalışır ve ışık söner..sönmemesi sorun..egzos emisyon ışığı olması lazım..

Normalde kontagi actiktan bir sure sonra sonuyodu . Basincla alakali sorun vardi kendi duzelir dedi . İnsallah

Merhaba arkadaşlar.. Yeni aldığım Astra sedan 1,3 CDTi aracım ile daha 250 km de iken Adana-Konya-Afyon , Afyon-Konya-Adana arası 1250 Km yol yaptım. Yola çıkarken aracı fulledim ve yolu bitirirken tekrar fulledim. 243 TL. yakıt parası ödedim. Yakıtı da shell den aldım. Hız ortalamam otobanda 110-160 arası idi, bölünmüş yolda ise 90-140 km arası değişken olarak kullandım. Yer yer hız sabitleyiciyi kullandım. Aracı biraz da agresif kullandım.. Yaptığım hesaba göre 1 km başına 0,194 Kuruş yakmış olduğunu hesapladım. Her ne kadar otobanda veya uzun yolda araçlar az yakar dense de Torosları tırmanırken veya yine yolda rampa çıkarken yakıtın daha fazla tüketildiğini göz önüne almak gerekiyor. Hesaba göre gerçekten ekonomik bir araç.. Hele ki daha rodaj süresinde iken.. Araçtan çok memnunum.. Forumda ve forumlarda her ne kadar olumsuz eleştiriler yapılsa da ben olumsuz eleştirileri haketmediğini düşünüyorum Astra 1,3 lerin. Valla gemi gibi bir araç.. Saygılarımla..

Hayırlı olsun;

Yorumunuzu yorumlamak gerekiyor; :D

250 km'deki aracı agresif kullanmanız doğru değil. Böyle devam ederseniz acısı ileride çıkar. Özellikle tırmanışı bol yollarda kullanıma dikkat etmeliydiniz. Yeni bir araçla 160 km sürat hem motor sağlığı hem de henüz üretimden çıkan bir araçta olabilecek kusurların ölümcül sonuçlara yol açabilecek olması açısından yanlış. Yani tam sıkılmamış bir cıvata, lastik fabrikasından kazara hatalı çıkmış bir lastik gibi bir sorun ilk günlerde ortaya çıkar. Bu araç yenidir ve sizin bilmediğiniz bir araçtır. Dişinizi sıkıp hiç olmadı 100-120 km hızları pek geçmeden 3000-4000 km yapmalısınız. Böylece motorunuz tam olarak alışır ve olası sorunlar ortaya çıkar ve elinizde olmayan sebeplerle kaza yapmamış olursunuz yapsanız da düşük hızla fazla zarar çekmemiş olursunuz.
Bu araçların yakıt ekonomisinin iyi olduğu doğru. Ayrıca gerçekten yol tutuşuyla, havasıyla güzel arabalar. Bu konuda yorumunuza katılıyorum.

Selam arkadaşlar 5-6 kişi iletişime geçti benim yazdığım fiyat 36.250 35 veriyorlar ne dersiniz satsam mı 35 e?
Bu arada 9200 km de 2009 ..

Valla hatalı kullanımdan dolayı baskı balatayı yaktığın için satmana üzülürüm.. alacağın arabadan da memnun kalmassan ne olacak.. onudamı satacan.. alacağın araba opel kalitesini verecekmi.. gemi gibi araban var genede takdir senin..

Valla hatalı kullanımdan dolayı baskı balatayı yaktığın için satmana üzülürüm.. alacağın arabadan da memnun kalmassan ne olacak.. onudamı satacan.. alacağın araba opel kalitesini verecekmi.. gemi gibi araban var genede takdir senin..

Valla durum net değil 7kişiye çıktı irtibata geçen hepside teklifi veriyor 35 de geliyim ama ben kararsız kaldım değere bindi arabam bunun tadını hangi araba verirki..

Valla durum net değil 7kişiye çıktı irtibata geçen hepside teklifi veriyor 35 de geliyim ama ben kararsız kaldım değere bindi arabam bunun tadını hangi araba verirki..

Araciniz cosmo muydu? Bende cok problemler yasadim bu arabada ama sorunlar duzelince tekrar sevmeye basliyorum arabayi.:) Cok dusunmustum saymayi ötv indiriminden yararlanip 2009 nisanda 1.3 elegance araci metalik renk farki falan 35.5 aldik simdi sifiri 40 kusur satmak istesem zarar etmeden satarim ama kiyamiyorum. Beni bu arabaya baglayan; kucuk hacimli bir motora gore performansi tatmin edici kaçişida ayni sekilde dizel olmasi yakit fiyati acisindan, vergi avantaji . Siz satarsaniz hangi araci dusunuyorsunuz ?

Araciniz cosmo muydu? Bende cok problemler yasadim bu arabada ama sorunlar duzelince tekrar sevmeye basliyorum arabayi.:) Cok dusunmustum saymayi ötv indiriminden yararlanip 2009 nisanda 1.3 elegance araci metalik renk farki falan 35.5 aldik simdi sifiri 40 kusur satmak istesem zarar etmeden satarim ama kiyamiyorum. Beni bu arabaya baglayan; kucuk hacimli bir motora gore performansi tatmin edici kaçişida ayni sekilde dizel olmasi yakit fiyati acisindan, vergi avantaji . Siz satarsaniz hangi araci dusunuyorsunuz ?

Satmayı düşünüyordum ilan falan açtım 7 kişi aradı 35 falan veriyorlar ama vazgeçtim gibi ilanı pasife aldım kıyamıyorum bende arabama satarsam küçük birşeyler düşünüyordum bayanın kullanımına kolay olabilcek otomatik birşeyler ama bundanda vazgeçemiyorum sizde km çok olmadığı sürece satarsınız 34-35 e ben 38 e aldım 2009 9200km 35-36 aralığında satabiliyorum talip varda benim kafa karışık 7 ciddi talip var şuan..

merhaba arkadaşlar benimde 1.6 comfort sedan 2001 astram var bende burda olayım dedim kabul ederseniz...

Geri