Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .
Herkese selam, hasbel kader 01.02.2011 günü ikinci el, 28bin km'de 2008 astra/sedan/1.6/enjoy almak nasip oldu ve forumu baştan sona okuyarak anladım ki, aranıza girmek mutluluk olsa gerek. 1993 den beri opelciyim, 1994/vectra 2000 motorla başladım, sıfır almıştım, tadına doyamadığımdan hala opele devam, ama net olarak biliyorum ki; opelcilerin bu bağımlılığı opelin gerçekten kalitesinden değil, alışmak bazen sevmekten daha öte bişey, bizler alışmışız bırakamıyoruz bence, sırasıyla, 1999/astra, 1999Vectra CD otomatik şanzıman, 2008/Vectra 1.6 Comfort, 2000/Vectra CDX ve son olarak 2008/Astra Sedan 1.6 (enjoy)Easytronic Şanzıman aracı 3 gundur kullanıyorum, sırası geldikçe tecrübelerimi paylaşmak isterim, başka tecrübeleride almak isterim tabi, Bu hafta cuma günü bu araçla ilgili canımı sıkan yönlerini ilimiz opel bayisi sahibiyle paylaşmak istedim, kısa henüz birkaç olumsuzluk anlattıktan sonra sözümü kesere şöyle dedi, opel avrupa ve amerikada orta sınıf (vasat) bir marka olarak algılanırken bizde üst sınıf olarak algılanıyor, beklentiler yüksek olunca haliyle tamamı karşılanmıyor, buda insanlarda hayal kırıklığı yaratıyor dedi, ehh benim söyliyecek sözüm kalmadı tabi, buna rağmen vazgeçemiyeceğim bir marka, bu marka benim, diğerleri elin markası olarak hafıma kazınmış, hal böyle olunca bazen gayri ihtiyari şöyle mırıldanmalarım oluyor, elin ne çok seçenği var bizim malesef yok, bu marka içinde kendimi sıkışıp kalmış gibi hissediyorum bazen, mesela benim tam otomatik şanzıman isteklerime cevap veremiyor, aynı şeyi patronlarına söylediğimde, olurmu abi dedi, al insigna dizeli 160 HP, tam otomatik, başka deyince, başka yok dedi, gülermisin ağlarmısın, Easytronic Şanzıman'mı, 3 gündür kullanıyorum, daha önce bilmiyordum, otomatikle asla kıyaslanamaz bile. şimdilik bu kadar, kısacası bazen cok mutsuz oluyorum, opel'den ceketimi alıp gidemiyorumda, öylece sürdürüyorum işte :)

Opel gibi bir markaya kim vasat diyormuş?BMW gibi premiumları SAYMAZSAK vasat olmayan hangi araba varmış o zaman?Araba markalarını şöyle sınıflandırabiliriz(BENİM GÖRÜŞÜM);
1)BMW,Mercedes,Volvo,Audi vs.
2)Opel,VW,Ford
3)Diğerleri
Tecrübeyle sabit.

Opel gibi bir markaya kim vasat diyormuş?BMW gibi premiumları SAYMAZSAK vasat olmayan hangi araba varmış o zaman?Araba markalarını şöyle sınıflandırabiliriz(BENİM GÖRÜŞÜM);
2)Opel,VW,Ford
3)Diğerleri
Tecrübeyle sabit.

Aynen servisin iki iş yapamayan iki iş yapınca ağır bir yük gbi gelen tecrübesiz bir elemanının yaptığı söz olabilir böyle yaptığı işten zevk almayan işini adam gibi yapamayan insanlardan nefret ediyorum her iş alanında işi seven insanlardan oluşsa böyle olmaz abi seninde dediğin gibi Opel vasatsa diğerleri ne:)

Bence burdaki birlikteliği pekiştirelim, görünen o ki; pekçok şeyi farklı fikirler etrafında paylaşacağız, mesela Tarık bey, sizin otomatik şanzıman la ilgili görüşleriniz beni hayrete düşürdü, 1999/Vectra CD, otomatik şanzıman arabamı 4 yıl kullandım, aldığım zevki anlatmam mümkün değil, hanii denirya anlatılmaz yaşanır diye, aynen öyle, neyazık ki model yükseltmek cihetiyle satmış bulundum, bu hata hala içimi acıtır, çünkü bütçeme uygun otomatik seçeneği opel de yok gibi, inş ilerde otomatik alma şansını yakalarsan bu sözlerimi hatırlarsın, Easytronic şanzıman ile asla kıyaslanamaz, uzun yolda manuel şanzımanda kola bardağını yere attığımı bilirim, oysa oto.ile bin kmleri pastanızı, çöreğinizi, kolanızı içerek gidebilirsiniz, en karambol yerlerde dahi paniklemeden keyfinize devam edebilmek bence çok çok önemli. Hem oto. vites birinden alıp 10dk denemeyle anlaşılmaz, uzun zamanda keyfinin ne olduğu anlaşılan bir araç.

Opel kullanmak gerçekten bir ayrıcalık

2)Opel,VW,Ford
3)Diğerleri
Tecrübeyle sabit.

Bir yönüyle size katılıyorum, Türkiye şartlarında bu markaya vasat denemez elbette, ama sözün sahibi Avrupa ve Amerika için söyledi, Dünya ölçeğinde çok etraflıca bilgiye sahip değilim ama biliyoruzki opel cok büyük bir ekonomik krizi hala tamamiyle atlatabilmiş değil, yine bildiğiniz gibi GM ortadoğu ülkerinden birine satılıyordu, Almanya'nın karşı çıkmasıyla son anda vazgeçildi, bu krizin sonucu olarak seçenekler yelpazesinde eksiklikler hissetmiyormusunuz, mesela 1.6 benzinli kategorisinde tam otomatik şanzıman seçeneğimiz varmı, uzun yıllardır yok böyle bir seçenek, yada cok daha basit ama canımı yakan bir eksiklikten sözetmek isterim, hangi üst sınıf bir araçta gözlüğü, elinizdeki bardağı koyacak yer bulamazsınız, hemen cvp vereyim, 2011 astra sedanda gözlüğünüze bardağınıza yer olmadığı gibi, bağaj bölmesinde yangın tüpü-ilk yardım çantası ve leflektörleriniz açıkta, cok yeni aldığım herşeye rağmen sevdiğim sedanımda bunlara yer bulamadım, sert virajlarda ordan oraya sürekleniyo, sadece yangın tüpünü sonderece basit koydukları lastiğe bağlamışım, arkadaşlar eyvallah hepimiz opelciyiz, hele ben 93'den buyana bazen seçenekler konusunda kendimi çıkmazda hissetmeme rağmen opelden vazgeçemedim, evet doğrudur opel bir ayrıcalıktır ama lutfen iyi günde kötü günde denildiği gibi eksiklikleride paylaşalım, bu kabul görmeyen sözü söyleyen, bayinin patronu, Amerika'da eğitimini tamamlamış biri, kaldıki bende 2000 yılında Amerika'da 1 ay kaldım, özellikle opel sevdalısı olarak trafikteki her araca alıcı gözle bakardım, ordaki opel sayısı inanılmıyacak kadar az, hep derim, bana sorulsa-neden opel? cevabım hazır; alışmak sevmekten daha zor geliyo :) Olumlu yanı yokmu; olmaz olurmu hiç, üç kelimeyle özetleyebirim, Dünyaca ünlü Alman çeliği, Amerikan motoru, Japon elektronik devreleri, daha ne olsun.

Bence burdaki birlikteliği pekiştirelim, görünen o ki; pekçok şeyi farklı fikirler etrafında paylaşacağız, mesela Tarık bey, sizin otomatik şanzıman la ilgili görüşleriniz beni hayrete düşürdü, 1999/Vectra CD, otomatik şanzıman arabamı 4 yıl kullandım, aldığım zevki anlatmam mümkün değil, hanii denirya anlatılmaz yaşanır diye, aynen öyle, neyazık ki model yükseltmek cihetiyle satmış bulundum, bu hata hala içimi acıtır, çünkü bütçeme uygun otomatik seçeneği opel de yok gibi, inş ilerde otomatik alma şansını yakalarsan bu sözlerimi hatırlarsın, Easytronic şanzıman ile asla kıyaslanamaz, uzun yolda manuel şanzımanda kola bardağını yere attığımı bilirim, oysa oto.ile bin kmleri pastanızı, çöreğinizi, kolanızı içerek gidebilirsiniz, en karambol yerlerde dahi paniklemeden keyfinize devam edebilmek bence çok çok önemli. Hem oto. vites birinden alıp 10dk denemeyle anlaşılmaz, uzun zamanda keyfinin ne olduğu anlaşılan bir araç.

Yani bunu eastronic şanzımanla sorun yaşayanları duyduğum için söyledim zaten ordada belirtttim bu beni üzüyor fakat ondanda fazla memnun olanın olması beni mutlu ediyor sonuçta sorun yaşayan olmuyor değil ya bana denk gelirse:)

Bir yönüyle size katılıyorum, Türkiye şartlarında bu markaya vasat denemez elbette, ama sözün sahibi Avrupa ve Amerika için söyledi, Dünya ölçeğinde çok etraflıca bilgiye sahip değilim ama biliyoruzki opel cok büyük bir ekonomik krizi hala tamamiyle atlatabilmiş değil, yine bildiğiniz gibi GM ortadoğu ülkerinden birine satılıyordu, Almanya'nın karşı çıkmasıyla son anda vazgeçildi, bu krizin sonucu olarak seçenekler yelpazesinde eksiklikler hissetmiyormusunuz, mesela 1.6 benzinli kategorisinde tam otomatik şanzıman seçeneğimiz varmı, uzun yıllardır yok böyle bir seçenek, yada cok daha basit ama canımı yakan bir eksiklikten sözetmek isterim, hangi üst sınıf bir araçta gözlüğü, elinizdeki bardağı koyacak yer bulamazsınız, hemen cvp vereyim, 2011 astra sedanda gözlüğünüze bardağınıza yer olmadığı gibi, bağaj bölmesinde yangın tüpü-ilk yardım çantası ve leflektörleriniz açıkta, cok yeni aldığım herşeye rağmen sevdiğim sedanımda bunlara yer bulamadım, sert virajlarda ordan oraya sürekleniyo, sadece yangın tüpünü sonderece basit koydukları lastiğe bağlamışım, arkadaşlar eyvallah hepimiz opelciyiz, hele ben 93'den buyana bazen seçenekler konusunda kendimi çıkmazda hissetmeme rağmen opelden vazgeçemedim, evet doğrudur opel bir ayrıcalıktır ama lutfen iyi günde kötü günde denildiği gibi eksiklikleride paylaşalım, bu kabul görmeyen sözü söyleyen, bayinin patronu, Amerika'da eğitimini tamamlamış biri, kaldıki bende 2000 yılında Amerika'da 1 ay kaldım, özellikle opel sevdalısı olarak trafikteki her araca alıcı gözle bakardım, ordaki opel sayısı inanılmıyacak kadar az, hep derim, bana sorulsa-neden opel? cevabım hazır; alışmak sevmekten daha zor geliyo :) Olumlu yanı yokmu; olmaz olurmu hiç, üç kelimeyle özetleyebirim, Dünyaca ünlü Alman çeliği, Amerikan motoru, Japon elektronik devreleri, daha ne olsun.

Bence Türkiye şartlarında olmasa yurt dışında desek yine bahsi geçen premium sınıfların gerisinde diğerleriyle kafa olur:)Evet Gm kriz geçirmiştir ve Opeli Magna'ya satma kararı almıştır (Rus-Kanada) ortağı , daha sonra Gm bu satıştan vazgeçti bu wikileaks 'ada girdi :D İngiltere vs. ülkelerde satışlarda ilk sıralarda..

http://www.otomobilgazetesi.com/wikileakste-opel-gercegi-8814.html

Sert virajlarda ordan oraya sürükleniyor derken yanlış anlaşılmasın bagaja koyulan eşyalardan bahsediyorsunuz değil mi? Çoğu ekstrayı bize bırakmışlar örneğin gözlük kabı falan orjinal bayiden alınabiliyor ama neden bunu araba direk bulundurmazsın almak zorunda niye kalalım.Eksiklikleri paylaşalım denilmiş bunları çok ekstra olarak görsem söylerdim herkesin kullanım farklı ben bardaklığa ihtiyaç duymuyorum gözlüğüm kabının içinde torpidoda duruyor araba kullanırken birşeyde içmiyorum bu yüzden eksikliğini hissetmiyorum ama arka yolcular için kolçakda bardak koyma yeri olsa güzel olurdu.Opel zaten Amerikada Buick ismiyle satılıyor..

Alman celiği evet motor amerikan değil opelin rüsselheim argesinden yapılıyordur.Elektrik devrelerininde janponlara ait olduğunu düşünmüyorum.Hepsi Rüsselheimde yapılır ama dışardanda motor alır markalarla ortak motor..

Son düzenleme:
Evet tarık Opel iyi bir marka premiumlar sadece birbiriyle kıyaslanır zaten onlar ayrı bir sınıftır,onları saymazsak bence pazarın en babaları opel ve vw çünkü arabayı rahat sürüyorsun,virajlardan korkmuyorsun,içerde gürültüden kafan şişmiyor,konforlular,güvenlik premium araçların seviyesinde daha ne olsun ben geri kalan şeyler için 2 katı para verip premium almam.

Evet Tarık bey, tabiki bağaja konan ilk yrd çantası, reflektörler sürükleniyo, yangın tüpü lastiğe bağlı, sen çözümü buldunmu buldunsa paylaşırsan iyi olur, buarada sedanımızın duruşu bile bence kalite, mutabığız yani, zaten artılarını fazlasıyla görmesem 93'den beri hiç ara vermeden opel kullanmazdım, birgün bile farklı markayı düşünmedim, ancak dediğim gibi otomatik şanzıman seçenekleri tatmin edici değil,

Geri