Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .
Arkadslar aracım elegance paket alırken katalogda 6 hoparlör diyodu ama göğsün cama yakın orta tarafta hoparlör var gibi ses gelip gelmediğini tam anlayamadım gercekten hoparlör varmi orada? Birde araç icinde ses azaldıkca teybin sesini kendi kısma ayarı en hassas hangisinde oluyo 1-5 arası ayar var bilirsiniz onda? Saygilar

renkli bilgi ekranı satan arkadaşlar olabiliyor forumda..hatta dışarıdan getirtenler bile var..yanlış hatırlamıyorsam 260 euro gibiydi..yedek parça ve aksesuarlar bölümünden bakabilirsiniz..

Teşekkürler bir arkadaş varmış onları satan görüştüm ama işte daha önce alan biri olması lazım referans olması gerek ezbere o malzemeleri almamak lazım.

Aracı iyice tanımak lazım,daha önce yarı otomatik şanzuman kullanmadıysanız alışmanız gerekli ve kickdown ve sport sürüş özelliklerini keşif ettiniz mi?

Merhaba,

Sport olayını keşfettim ama vites aralığıyla alakalı bir olay olmuyor sadece 5.5 devirde vites değişirken bunda 7.0 a yakın bir devirde değişiyor. görüğüm bu kadar.
Ama şundan haklısın daha önce yarı otomatik kullanmadım manuel ve tam otomatik kullandım bu çok farklı geldi.Kısaca bu arabayla kapışmaya girersem anahtarı bırakmam lazım :)

Bu araçları derken, forum profilinizdeki 2010 model Astra sedan Sedan araçtan bahsediyorsanız şu şekilde yardımcı olayım ama kızmak yok ;

2010, 2011 model benzinli araç alıp, ekonomik olsun diye LPG taktırmak mantıklı bir uygulama değildir. Madem ucuza gezmek istiyorsunuz, dizel bir araç almanız doğru seçim olacaktır.

LPG Sıralı sistemlerde BENZİN İÇİN tasarlanmış bir araç LPG sistemleri monte edilmek ve aracın board bilgisayarı emule edilmek suretiyle bir nevi aldatılır. Bu durumda araç benzinle gittiğini zanneder ama farklı bir yakıt ile kullanılmaktadır. Bu sebepl aracın Lambda, oksijen sensörü, EGR sistemi tamamen farklı bir yanma ürünü ile karşılaşıp benzine göre hareket eder ve değişik neticelerle karşılaşırsınız. LPG ayarları çok çok ince şekilde yapılırsa birçok olumsuzluğun önüne geçilir ama bunu yapacak kapasitede fazla LPG sistemi yok maalesef...

Araçlarda model yükseldikçe elektronik sistemlerin motor üzerindeki yönetimi artmaktadır. Günümüz motorları gitgide daha karmaşık yazılımlarla yönetilerek tasarruf, performans ve kyoto protokolü gereği çevre hassasiyeti bir arada ele alınmaktadır. Bu karmaşık sistem tamamen araç üreticisinin bilgisindedir ve bunu LPG cilerle paylaşmazlar. LPG ciler de doğruya en yakın seçeneği tahmin ederek sistem üretirler. Aracınızın modeli yükseldikçe LPG nin nelere malolacağını kestirmek zorlaşır..

Diğer yandan, 2001 model Astra aracımı 100.000 km den fazla sıralı sistemle kullandım ve mükemmel netice aldım. Araç LPG montajı yapıldığında 70.000 km deydi ve bu model araçların motorları çok karmaşık yazılımlarla yönetilmiyordu..

Ne olursa olsun çok yeni (2009 - 2010 - 2011 model) araçlara LPG sistemi monte ettirmeke çok aceleci olmamalı...

yok estafurullah kızmak yok.bildiklerimizi paylaşıp yardımcı olmaya çalışıyruz birbirimize.tgeşekkür ederim.dizeli benim hoşuma gitmedi açıkcası o yüzden benzinli aldım,ama benzin fiyatlarıda malum:(o yüzden lpg arfaştırmalrına başladım bakalım..

Arkadslar aracım elegance paket alırken katalogda 6 hoparlör diyodu ama göğsün cama yakın orta tarafta hoparlör var gibi ses gelip gelmediğini tam anlayamadım gercekten hoparlör varmi orada? Birde araç icinde ses azaldıkca teybin sesini kendi kısma ayarı en hassas hangisinde oluyo 1-5 arası ayar var bilirsiniz onda? Saygilar

Var galiba hiç saymadım ama vardır yani 6 diyor sonuçta eksik olmaz.

ön kapı aynalara yakın olanlar tweeter zaten.2 ön 2 arka 1 ön cam ortası, 2 de tweeter..açıkçası oradan gelen ses duymadım..kurcalamadım da...önler 16.4 cm (kapılar) arka kapılar 13 cm..ben ön kapı ve tweeterları değiştirdim..çok bir şey değişmedi..eğer değiştirme düşünülecekse anfi mutlaka gerekiyor..bir de sesi ayarlardan önü kapatıp aynı müzikte arkaya verdiğinizde arkanın çok kötü olduğunu anlıyorsunuz..ileride arkayı da değiştirmeyi düşünüyorum....
renkli ekranı forumdan alanlar var..yani dışarıdan getirtenler...referans onlardır..onlarla görüşmek lazım...

yok estafurullah kızmak yok.bildiklerimizi paylaşıp yardımcı olmaya çalışıyruz birbirimize.tgeşekkür ederim.dizeli benim hoşuma gitmedi açıkcası o yüzden benzinli aldım,ama benzin fiyatlarıda malum:(o yüzden lpg arfaştırmalrına başladım bakalım..

Artık LPG yorum ve tavsiyelerini sadece Sedan garajında bir de Corsa'm olduğu için Corsa Team'de yazacağım.

Garantiniz sürüyor ise, ve devam etsin istiyorsanız fazla bir alternatifiniz yok. Ama eğer garanti bitti ise değişik markalardan araştırabilirsiniz..

Geri