opel Insignia yada passat cc hangisi terciğiniz

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burda neden kimse objektif olarak yorum yapmaz hala anlamış değilim...
vw. kalitesi nerdeeee opel kalitesii nerdeee
vw. nin opelden daha kalitelili olduğunu sokakta 10 kişiye sorsak 7 si vw. der
3 ü opel der.
passat kendini kanıtlamış ve mercedes ayarında bir araçtır..
vw. ler iç tasarımı birbirine benziyor olmasının sakıncası yok kanımca..
en azından vw.de saçma sapan elektronik arızalar çıkmıyor..
ben bir araçta her zaman ilk önce güvenlik sonra sorunsuzluğa bakarım..
insignanın görüntüsü ve iç tasarımı güzel ama zaman zaman saçma sapan elektronik arıza vermesi ,çalışırken göstergelerin gidip gelmesi:Dv.b arızalar çıkınca ,
o arabanın heryeri estetik ve çok seri olması ne fayda eder.
bunlar basit örnekler..
örneğin..
opelin combosu..
vw. caddayy
ikisini yan yana koysanız zaten araç ben buyum diyor..
bu yüzden tartışılmaz das auto derim..

arkadaşlar ben mercedes e rakip demedim passat ,daha dikkatli okusaydınız ne demek istediğimi anlardınız.
mercedes konforuna yakın bir araç demek istedim..
passat kalite+konfor
ayrıcaaa tanıdığım opel servisi (yetkili)bile insigniadan memnun değil..
sonunda bnuda dedirttiniz bana :D
yanlış anlaşılmasın diye söylemiyordm ama gerçekler böyle..
hatta ve hatta arkadaşım 3 ay önce sıfır insigna aldı
sadece 2 ay kullanabildi:D
1 aydır parça bekliyor
ve sonunda aracının arızasını bulamadılar ,
sürekli aynı arızadan servise başvurduğu içinde aracını sıfırıyla değiştirecekler...

daha ben bişey demiyorum herşey yukarıda mevcut

KLAS34

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet konfor olarak mercedes ayarında,çünkü ikisinide kullandım...
mercedesin rakibi de demedim......

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
arkadaşlar ben mercedes e rakip demedim passat ,daha dikkatli okusaydınız ne demek istediğimi anlardınız.
mercedes konforuna yakın bir araç demek istedim..
passat kalite+konfor
ayrıcaaa tanıdığım opel servisi (yetkili)bile insigniadan memnun değil..
sonunda bnuda dedirttiniz bana :D
yanlış anlaşılmasın diye söylemiyordm ama gerçekler böyle..
hatta ve hatta arkadaşım 3 ay önce sıfır insigna aldı
sadece 2 ay kullanabildi:D
1 aydır parça bekliyor
ve sonunda aracının arızasını bulamadılar ,
sürekli aynı arızadan servise başvurduğu içinde aracını sıfırıyla değiştirecekler...

o servis Insignia'dan memnun değilse o kişinin kendi zevkidir.
bir servis arabayı beğenmediği için araba kötü mü olacak?
ona bakarsanız bizim bayide araç almaya gelen müşterilere CD500 yada DVD800 almalarına karşı çıkıyor.
navigasyonu yetersiz, boştan yere para verme diyor. ama bu CD500 yada DVD800 sadece navigasyon değil.
Sunroof isteyene gözümün önünde boşver, 2 gün sonra bozulur, uğraşırsın dedi.
Sunroof arızasından kaç araç geldi sanki.
OPC Line'a güzel değil diyor vsvsvs...

babası zengin olan, doğru düzgün okumamış insanlar bi iş sahibi olmak amacıyla böyle işletmeler açınca yorumları da bu şekilde oluyor.

açıkçası ben hiçbir bayinin yorumlarını önemsemiyorum.
Chevrolet'e kalitesiz deyip, kendi bayisinde sadece Opel satan, ama bir süre sonra satmak için çin malı pick-up getiren birisi bu kişi...

bahsettiğiniz arkadaşınız kim? bende değişimden Insignia bekleyen 25 yaşında birisini tanıyorumda o yüzden sordum :)

ayrıca bu arızalar sadece Insignia'da yaşanmıyor, yada tüm Insignia'larda böyle sorunlar yaşanmıyor.
Audi A6 ile aynı arızadan dolayı birçok kez servise giden ama aracı değiştirmeyen Doğuş otoya karşı Opel'in aracı değiştirmesi bence güzel birşey, kötümsenecek birşey değil.

KLAS34

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o servis Insignia'dan memnun değilse o kişinin kendi zevkidir.
bir servis arabayı beğenmediği için araba kötü mü olacak?
ona bakarsanız bizim bayide araç almaya gelen müşterilere CD500 yada DVD800 almalarına karşı çıkıyor.
navigasyonu yetersiz, boştan yere para verme diyor. ama bu CD500 yada DVD800 sadece navigasyon değil.
Sunroof isteyene gözümün önünde boşver, 2 gün sonra bozulur, uğraşırsın dedi.
Sunroof arızasından kaç araç geldi sanki.
OPC Line'a güzel değil diyor vsvsvs...

babası zengin olan, doğru düzgün okumamış insanlar bi iş sahibi olmak amacıyla böyle işletmeler açınca yorumları da bu şekilde oluyor.

açıkçası ben hiçbir bayinin yorumlarını önemsemiyorum.
Chevrolet'e kalitesiz deyip, kendi bayisinde sadece Opel satan, ama bir süre sonra satmak için çin malı pick-up getiren birisi bu kişi...

bahsettiğiniz arkadaşınız kim? bende değişimden Insignia bekleyen 25 yaşında birisini tanıyorumda o yüzden sordum :)

ayrıca bu arızalar sadece Insignia'da yaşanmıyor, yada tüm Insignia'larda böyle sorunlar yaşanmıyor.
Audi A6 ile aynı arızadan dolayı birçok kez servise giden ama aracı değiştirmeyen Doğuş otoya karşı Opel'in aracı değiştirmesi bence güzel birşey, kötümsenecek birşey değil.
benim arkadaş 22 yaşında üsküdarda oturuyor,aslında aracı babası almıştı kendine,memnun kalmayınca babası passat aldı :Dinsignayı oğluna verdi:Dzaten araç babasındayken birkaç kere servise gitmiş,
arızalar devam edincede oğluda gitmiş servise:D
sonradan opeli mahkemeye verip ,kazanmışlar...
sonuç olarak yeni aracını bekliyorlar:D
Demekki başkalarıda varmış :D

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
konuyu saptırmadan devam edelim...

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Passat cc nin tasarımı neye göre bir üst sınıf ?

Passat cc nin şasisi standart passat üzerine kuruluyken bir üst sınıf olduğu ifadesi sanırım dünyada bir tek Türkiye de olur...
Almanca bilmeyenlere veya takip etmeyenlere bilgi olsun diye söylüyorum VW nin satış müdürü Passat cc için bir üst sınıfın özelliklerini eklemeye çalıştık ve sınıf liderliğini hedefliyoruz dedi bir üst sınıftayız demedi.

Zaten diyemezdi çünkü aynı tarzdaki otomobiller için sınıf o otomobilin herşeyden önce ağırlığına bağlı ebatları ile ilgilidir....

Peki şimdi cevap alalım Passat cc insignia dan bir üst sınıfa dahil olacak kadar ağırmı ?
Passat CC standart Passat ile aynı şasiyi kullanırken Passat cc insignianın bir üst sınıfında olabilirmi ?
Passat cc 2000 cc de 200 HP bir motora sahipken aynı hacimde İnsignia 220 HP ve ağırlıkları aynı sınıf grubundayken Passat cc bir üst sınıfta olabilirmi ?

Olabilir !

Türkiye de olur

Passat cc 3 adet bağımsız kuruluştan ödül almış durumda....
İnsignia da bu sayı 25.....
Opelin İnsignia da kullandığı için patentini aldığı ve otomotiv tarihine opel keşfetmiştir olarak kaydedilmiş olan özellik sayısı 3 ama Passat CC bir üst sınıf.

Sonucu VW nin sözcüsü bile bilmiyor ve sınıf liderliğini hedefliyoruz diyor. Acaba bahsettiği sınıf hangi sınıfın liderliği ?
Sizce bir üst sınıfın liderliği mi ?

Oldu.... görürsem söylerim demek geçiyor içimden ama sanırım sadece gülüp geçmek gerekecek.

Bu arada unutmadan Passat CC Bugatti veryon u da rollingte geçmiş aslında süper spor sınıfın liderliğine oynuyormuş yeni haberi duydunuzmu ?

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Yine de biraz açmakta fayda var...

Tasarımı derken, gerçek anlamda özellikleri değilde, dış görünüşü ve tarzı bir üst sınıfa göz kırpıyor anlamında ise o başka tabii... Ama o zamanda da bu zevk meselesi olur ve bu passat cc nin insignia ile aynı sınıfta olduğunu değiştirmeyeceği için reel bir değer ifade etmez.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
klavyene sağlık cengiz :D:D