opel Insignia yada passat cc hangisi terciğiniz

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne insikniya ne de pasat si si mercedes e:D
2010-mercedes-benz-e-class-sedan_14.jpg

drag_cı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
test sürüşü yapanların aldığı parayı ben alsam bende derim.
o taraf para karşılığı test yapıyor ve aracı biraz övüyor, bu taraf para verip araç alıyor, verdiği para karşılığında da aldıklarını değerlendiriyor. hangi taraf daha objektif olabilir?

bahsettiğiniz karşılaştırmalarla ilgili karşılaştırmayı yapan kişiyi suçlayın, Insignia'yı 5 serisine rakip gören biz değiliz :)
180 hp Insignia 250 km görür diyenlerden birisi bendim, çünkü görüyor.
şu mesajı attıktan sonra size video linkini pm ile atacağım.
Ankara'da Insignia sahibi bir abim çekti videoyu.
5.vites 7.000 devirde 240
6.viteste henüz 6.000'e bile gelmeden 247 görüyor.
en son 255 gördüğünü söyleyen başka birisi var ama o video çekmemiş.
Ayrıca Vectra C'nin yapacağı da en fazla 220'dir, o da yokuş aşağı olması lazım.
biz 5.700 devir civarı 200 görmüştük.

bahsettiğiniz 10 kişiden 7'si lafına katılıyorum.
çünkü halkımızın kulaktan dolma bilgileri yayma ve incelemeden bu bilgilere inanma kabiliyeti çok iyi. zamanında birisi VW Alman arabası, kalite demiş, millet aynı şeyi tekrarlayıp duruyor. (VW kalitesiz demiyorum, herkes kendini bu lafa inandırmış, aracın kalitesini değerlendiremiyor, direk kaliteli diyor)
birde sizin gibi VW'i Mercedes gibi görenler var ki, lafım yok sizlere.

gördüğüm kadarıyla VW'i hiç araştırmamışsınız ve yukarıda bahsettiğim kişiler gibi kulaktan dolma VW kalitesini anlatmaya devam etmişsiniz.
sorun bulmak isterseniz VW'ninde birsürü sorununu görürsünüz. hemde öve öve bitirilemeyen DSG şanzımanı ile ilgili.
youtube'da yolda kalan DSG kullanıcılarının videoları var istediğiniz kadar.
hemde 120.000'lik Passat CC'de bile bu sorun yaşanmış.
D'de gözüken araç nedense gaza basmalarına rağmen hareket etmiyor :D
üstelik TR yollarında da değil, kaymak gibi Almanya yollarında yaşanmış bu olaylar.
Türkiye'de bayiden çıkar çıkmaz hillholder'ı bozulan Passat'ta var.
yani VW'ninde birsürü sorunu var, ama görmek isteyene.

Opel_Insignia_3.jpg

şimdi bu arabaya kötü demek imkansız tasarım motor on numara (yani kapımın önünde olsa seve seve bineceğim bir otomobil) ama sınıfında karşılaştırmak daha iyi olur kanısındayım!
çok sağ olun ama şuan kafede gönderdiğiniz videoyu izleyemiyorum bu akşam izlicem inşallah

Opel_Insignia_2.jpg

daha önce bir konuda söylemiştim çok güzel bir otomobil ama bir üst sınıfla karşılaştırıldığında model ne olursa olsun oyum bir üst sınıfa;)
saygılarımla

rj2k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vw ufak arabalarini begenirim,
onden biraz mercedes'e benzetiyorum ama insignia bence daha guzel bir tasarim

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
şimdi bu arabaya kötü demek imkansız tasarım motor on numara (yani kapımın önünde olsa seve seve bineceğim bir otomobil) ama sınıfında karşılaştırmak daha iyi olur kanısındayım!
çok sağ olun ama şuan kafede gönderdiğiniz videoyu izleyemiyorum bu akşam izlicem inşallah

daha önce bir konuda söylemiştim çok güzel bir otomobil ama bir üst sınıfla karşılaştırıldığında model ne olursa olsun oyum bir üst sınıfa;)
saygılarımla

tamam işte, ona birşey demiyorum, haklısınız,
ama Insignia'yı üst sınıfla karşılaştıran da bizler değiliz, 1-2 kişi.
ayrıca Passat'ı da Mercedes yapan çıktı ki, ona hiçbirşey demediniz.
sadece üst sınıf karşılaştırmasıyla ilgili yazsaydınız bende sizi desteklerdim ama eş sınıf olan Insignia-Passat ile ilgili de bazı küçümseyici şeyler yazmışsınız, bende ona cevap verdim.

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Passat insignia dan iyi falan değil yoldaki 10 kişiden 7 si vw dermiş anketmi yaptınız da bu sonuç çıktı sanki ben vw yi bilmiyorum 1999 da sıfır Audi A6 aldım opel elektrik sorunu çıkarıyor denmiş de ben A6 nın elektrik sorunundan bıktım şanzımanı 3 defa arıza yaptı hemde öyle basit arıza değildi sürekli dağılıyordu üstelik bunun audinin kronik arızası olduğunu öğrendim dahası aynı arıza o yıllarda golf te de kronik olarak vardı arkadaşımın da iki defa şanzımanı sorun çıkardı A6 nın zayıf süspansiyonları da ayrı bir handikaptı tek kelimeyle berbat bir otomobildi... Audi diye tutturanlar ve onu mercedese ayar görenler kaç km Audi ile birliktelik yaşamışlar gerçekten merak ediyorum ama kıyas gerekirse 1999 A6 en fazla Mercedes 1989 model 200 E ye karşılık olabilir mercedesin 1999 u Audi ye on gömlek fazla gelir bu yüzden Audi yi abartmayalım. Passat a gelince insignia dan hiçbir üstün tarafı yok ne metal ne kullanılan malzeme olarak daha iyi değil sağlam dersen zaten Opel her zaman VW den sağlamdır VW nin motoru da diyip durmayın aynı hacimde her zaman Opel in gerisindedir. VW nin tek üstünlüğü Opelden konforlu olmasıdır ve bana göre iç aksam dizaynı insignia ya gelene kadar opelden genelikle iyidir ama daha kaliteli zaten hiçbir zaman olmamıştır.

Bu yüzden bilir bilmez VW yi opel karşısında ilah yapmayın VW daha pahalı o yüzden kaliteli opel ona ayar değil derken Türkiye satış fiyatlarının yanında bir de Almanya satış fiyatlarına bakın buradaki kadar fark orada varmı onu da bilip öyle yazın. VW nin Türkiye deki fahiş fiyat farkları Doğuş un satış politikasından başka birşey değilken nedir bu vw havası yapmak anlamadım doğrusu.

Birazda eskiye gidelim bakalım VW ile Opel kıyası yaparken o halde

Astra F zaten golfü defterden silmişti Vectra A da Passat ı

Evet Astra G Golfe IV e ayar olamadı gerçekten de golf üstündü ama bu üstünlük sadece konfordu ama hiçbir zaman kalite ve sağlamlık olarak opele karşı bir üstünlük olmadı.

Vectra B ise döneminde passat ile kafa kafaya kaldı çünkü passat daha konforlu vectra ise daha sağlamdı.

Vectra C ile passat aşağı yukarı her açıdan kafa kafaya kaldılar
Astra H Golfü dizayn güvenlik ve modernizasyon olarak zaten geride bıraktı

Modellerdeki ortak özellikler ise vw nin konforlu opelin daha sağlam olmasıydı. VW kaliteli diye tutturanlara bir sorum var acaba kalite nedir ? Kalite eğer size göre sağlamlıksa o zaman hiç iddia etmeyin çünkü Opel daha kaliteli....
Yok kalite demek koltukların kumaşındaki kalite veya torpido malzemesinde ki kalite ise o zaman opel neden vw den kolay dağılmıyor buna cevap verin ?

Eğer olay güç ise bana son 40 yılda 2000 cc de hangi VW motorunun Opelden güçlü olduğunu söyleyin hangi VW nin yüklendiğinde Opelden fazla güç üretebildiğini söyleyin tüm yazdıklarımı geri alıp şapka çıkarayım.

Yok eğer koskoca 40 yılda Opelden güçlü bir vw bulamıyorsanız bir gsi ın bir calibranın bir mantanın bir opel gt nin bir astra OPC nin önünde bir model ( ama kafadan atma değil motor güçleri ve üretim yıllarıda aynı olmak şartıyla) bulamıyorsanız o halde susun ve VW diyip durmayın.

Bari Honda falan diyin de anlayalım.

Konuya dönersek ben passatın insignia dan iyi olacağına inanmıyorum tarihin her zamanında olduğu gibi yine çekişeceklerdir ama vw nin opelin on gömlek üstünde olduğu ise her zaman olduğu gibi sadece şehir yalanından ibaret olacaktır.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
OPC yerine sadece Golf R32 tercih ederim, o da Türkiye şartlarında hayalden öteye zor gider :)

drag_cı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam işte, ona birşey demiyorum, haklısınız,
ama Insignia'yı üst sınıfla karşılaştıran da bizler değiliz, 1-2 kişi.
ayrıca Passat'ı da Mercedes yapan çıktı ki, ona hiçbirşey demediniz.
sadece üst sınıf karşılaştırmasıyla ilgili yazsaydınız bende sizi desteklerdim ama eş sınıf olan Insignia-Passat ile ilgili de bazı küçümseyici şeyler yazmışsınız, bende ona cevap verdim.

şimdi passat ı mercedes yapan arkadaş model bildirmemiş ben ondan birşey demedim çünkü passatın rakibi mercedes C serisi olduğu için ikiside d segmenti doğal olarak rakipler ama mercedes her disiplinde geçer passatı;)
insignia nın tek kötü yanı 2000cc turbo (astra opc motoru)versiyonun olmayışı(28000cc insignia opc yi saymıyorum)
birde kullananlar söylerse sevinirim insignia (1.6 180 hp) şehir içi sakin kullanımda 11.5lt den az yakmıyormuş bu çok fazla bir değer değil mi?

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
şimdi passat ı mercedes yapan arkadaş model bildirmemiş ben ondan birşey demedim çünkü passatın rakibi mercedes C serisi olduğu için ikiside d segmenti doğal olarak rakipler ama mercedes her disiplinde geçer passatı;)
insignia nın tek kötü yanı 2000cc turbo (astra opc motoru)versiyonun olmayışı(28000cc insignia opc yi saymıyorum)
birde kullananlar söylerse sevinirim insignia (1.6 180 hp) şehir içi sakin kullanımda 11.5lt den az yakmıyormuş bu çok fazla bir değer değil mi?

C Serisine rakip olan her otomobil Mercedes olabilir mi?
VW nereee Mercedes nere :)
model belirtmeye gerek yok, VW'i MB olarak görmek hata.

ayrıca Insignia'nın 2.0 Turbo motoru var, 220 hp - 350 nm tork değeri var.
hatta 4x4 seçeneği de var.
Insignia'yı araştırmadan neden aracı bu kadar düşürdünüz anlamadım :)

http://www.insigniateam.com/pdf/insignia_teknik_ozellikler.pdf

KLAS34

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben mercedes e rakip demedim passat ,daha dikkatli okusaydınız ne demek istediğimi anlardınız.
mercedes konforuna yakın bir araç demek istedim..
passat kalite+konfor
ayrıcaaa tanıdığım opel servisi (yetkili)bile insigniadan memnun değil..
sonunda bnuda dedirttiniz bana :D
yanlış anlaşılmasın diye söylemiyordm ama gerçekler böyle..
hatta ve hatta arkadaşım 3 ay önce sıfır insigna aldı
sadece 2 ay kullanabildi:D
1 aydır parça bekliyor
ve sonunda aracının arızasını bulamadılar ,
sürekli aynı arızadan servise başvurduğu içinde aracını sıfırıyla değiştirecekler...

Son düzenleme: