tekleme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan uncion
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

uncion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Dün aracımla arkadasıma giderken 4.vites te tekleme hissettim devirli giderken gaz kesip verdiğini hissettim kısa kısa aralıklarla durdum 1.vitesle yeniden kalktım ve 2 ye attıgımda yıgılıp geçti. bi süre sonra kontagı kapattım bekledim çalıştırdım yine aynısı oldu arıza ışığı yandı eksozdan pı pıt diye 2 defa bi ses duydum birşey attı, bir süre sonra düzeldi bu sorun neden kaynaklı olabilir. benzini x benzinliğinden aldıgımda sürekli yapıyor ama y den alırsam hiç yapmıyor nedendir ??

Aynısı 2 gündür benim de başıma geliyor. Ben de yakıttan şüpheleniyorum. ilk defa böyle oldu. Araba titremeye başlıyor ve arıza lambası yanıp sönüyor.En son dün oldu bu sefer de Akü lambası yandı.(Ön Porya bilyesinde sorun olduğunu biliyorum ama bu arızanın onla ilgili olmadığını tahmin ediyorum)

debimetre yada oksijen sensörü olabilirmi?

2000 corsa kullanıyorum. 3 sene kadar önce benzer bir durumla bende karşılaştım.
Araba 4. viteste giderken gaz kesiyordu. Benzin azaldığında yada farklı benzinler kullandığımda arıza sıklaşıyordu. Rampa larda yada kırmızı ışıktan ilk kalkışlarda araba yığılıyordu.

Debimetre ve oksijen sensörü arızası dediler. Değiştirdik. 3 senedir bir daha bu sorunu görmedim.

2000 corsa kullanıyorum. 3 sene kadar önce benzer bir durumla bende karşılaştım.
Araba 4. viteste giderken gaz kesiyordu. Benzin azaldığında yada farklı benzinler kullandığımda arıza sıklaşıyordu. Rampa larda yada kırmızı ışıktan ilk kalkışlarda araba yığılıyordu.

Debimetre ve oksijen sensörü arızası dediler. Değiştirdik. 3 senedir bir daha bu sorunu görmedim.
Valla tam başıma gelen senaryoyu yazmışsınız. Şimdi anladım. Yokuş aşağı 4 ya da 5. vitesteyken başlıyor ve o yolu takip eden ışıklardan kalkışta iyice belirginleşiyordu bu durum benim arabada 2 gündür.

Farklı pompalardan alınan benzinden dolayı yapyor... Pislik kaçmış olabiliyor

ben de rampa çıkarken oluyordu
araç devrini alamıyordu
buji kablosu değişti
hallodu

büyük ihtimalle buji kabloları.

Geri