vecta arabam yandı

arkadaşlar resim ekleyecem nasıl ekleyecem

http://www.imageshack.us a ekle linki kopyala

arkadaşlar dün antepdeydim yukarıdaki parçalar için aldığım fiyat 1100 tl gibi bişey sizce nasıl elektrik tesisatı , hava debi metresi, çıkma radyatörler ve fanlar yan sanayi olcakmışş sizce fiyat nasıl

arkadaşım yapdığın listeye bakınca bana başına gelen büyük şeye rağmen çok büyük bir masraf görünmedi gerçi davulun seside uzakdan hoş gelir..

ben sadece yazdığın bazı parçaların sıfır ve çıkma fiyatlarını az çok bilip tahmin ettiğim için. o çıkarttığın liste bana büyük bir masraf gözükmedi..

radyatör
radyatör fanı
ön panjur logolu
radyatör hortumları

bunların ortalama fiyatı

radyatör sıfırı 150 tl
fanı hortumları 100 tl de toplamda 250 tl ye kurtarırsın gibime geliyor.

ön panjur sahibindende 80 tl ye var http://www.sahibinden.com/opel_vect...i_vardir_-78WQQaXQQ18711237WQQpXQQdisplayitem

fren hidrolik kutusu dediğin şeyin çok pahalı bir şey olduğunu sanmıyroum çıkmacıdan alırsan 20-30 tl ye alırsın yağın konuduğu hazneden bahsediyorsak.

yağ çubuğuna para bile vermessin tahminim..

hava debi metresi sıfırı 300 tl idi orjinal Gm yan sanayi çok daha ucuza bulursun çıkmasını herhalde 50-60 tl ye bulabilirsin..

ve diğer yazdığın şeyler de yazınca uzun olsada icraata girersen çıkmacıları hurdalıkları kovalarsan çok çok ucuza halledebiliceğin şeyler bence..

bana kalsa şu yazdıklarının hepsini 2 bin tl ye halledebilirsin çıkma sıfır parça karışık..

Yazmışdım benim kafamdaki ortalama fiyat tabi orjinal çıkma karışıkdı yan sanayi olursa 2 bin tl den 1.2 lere düşmesi doğal bence fiyat gayet iyi ve normal benim fikrim..demek parçaları orjinal toplasan benim dediğim fiyatlara denk gelicek işde..

keske kayseriye gelsen ustam burda daha ucuza bulabilin mesalae ben ön panjuru parlak logolu 40 liraya aldım bu arada gecmiş olsun burda opel parcalayan cok 2 gls parcaladı arkadasım mesale

arkadaşlar yardımlarınız için teşekürler. ben arabayı yaptırmaya karar verdim. ama yaptırmam bir kaç haftayı bulacak parçaları toparlamaya başlıyacam. beni en çok düşündüren elektrik tesisatının fiyatı servisde 350 tl civarıymış galiba çıkma bulabilirsem süper olcak. allah yardımcım olsun bu kadar zaman sıkıntısının içinde birde bu çıktı:)
Araçta en fazla önem arzeden hususta işte bu. Kötü bir elektrik işçiliği aracın yeniden yanmasına, çeşitli arızaların oluşmasına zemin hazırlar. Bazı parçalar fazla önemli değildir ama elektrik arızası hiç hata affetmez. Çıkma elektrik tesisatı kullanacaksan çok çok temizini bulman ve montaj sırasında kabloların soketlerin iyice kontrol edilmesi gerekir.

hocam çok geçmiş olsun da kaskonuz yokmuydu acaba bu masraf bayağı ağır olacak her araçta bir yangın söndürme tüpü mutlak olacak:(

arkadaşlar yardımlarınız için teşekürler maddi olarakda kendimi biraz ayarladım ve pazartesi günü arabayı antakya sanayisinde eskiden beri benim bütün arabalarımın tamirini yapan motor ustasının yanına götürdüm. oda sağolsun iyi bir elektrikçi arkadaşı varmış onu çağırdı. parça listesini hazırladılar. biz arabayı parçalıyoz sen git bu parçaları temin et gel dediler. onlarda sizin gibi ankara ostime gitmemi tavsiye etti. bende internet üzerinden ostimde güven oto dan fiyat aldım aldığım fiyat 1300 tl çıkma parçalar için bunu pazarlığı olurmu sizce yarında adana gidicem başka işlerimde var ayrıca birde ordan bu parçaları sorayım adana da tavsiye ettiğiniz bir çıkmacı varmı

Çıkmacılarda pazarlık sünnettir, yanlız biraz fazla kesmeye çalış.

Geri