Vectra B Eksoz değişimi Performans Kaybı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan berkay1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda eksoz patlak sesi gelince eksozcuya gittim. Orta eksozun borusunun tamamen çürüdüğünü gördük ve orta eksozu değiştirdik. Şimdi burda benim dikkatimi çeken bişey oldu. Aracın sesi düzeldi ama sanki alt devirlerde performans kaybı oldu. Eksoz delikken daha çabuk devirleniyordu?

Arkadaşlar forumda dikkatimi çekti. Herkes bir sorun yazıyor. Herhangi bir sorun varsa onun çözümü için pek fikirbirliği yapılmıyor. Yaşanan tüm sorunlarda mutlaka bir tanemiz yaşamış ve çözümünü bulmuşuzdur. Lütfen bunları paylaşalım. Örneğin ben bu sorunu yaşadığım için yazdım fakat hiç kimse fikir beyan etmemiş. Bu hiç bir kimsenin fikri olmadığındanmı yoksa paylaşımın sağlıklı olmadığındanmı?

berkay bey böyle bir sorun yasamadığım için bişey diyemiyeceğim ama elbette bununla ilgili formda söylecek bişeyleri olanlar mutlaka vardır

Enaz 30 senedir araç sahibiyim. Ortalama 3 yılda bir egzoz değişimi yaptırdığım düşünülürse en az 10 kere eder. Ama egzoz değişiminden sonra hiç sorun yaşamadım. Egzoz arabanın önemli parçalarından birisi olduğuna göre alırken titiz davranmak gerekir. Fiyatından ziyade kaliteli olanı tercih edilmeli. İçi iyi döşenmemiş yani malzemeden çalınmış bir susturucu performans kayıplarına neden olur. Bazı arkadaşlar çıkışı geniş egzozları tercih ederler ama bunun araçlarına uyum sağlayıp sağlamadığına bakmazlar. Geniş çıkışlı egzozlar özellikle küçük hacimli motorlarda kalkışlarda aracı zorlar ama yüksek devirlerde daha iyi değerler verir. Yani her devir için en iyi değerleri aracın orjinal egzozu verir. (1500 cc lik bir aracın egzozu 2000 cc lik araca uygulanmaz) Diğer bir konu da susturucusunda delik bulunan araçlarda egzoz gazı çıkışı daha rahat olduğu için yüksek devirlerde daha fazla canlılık hissedilir.

orjinal borumu taktırdın genişliği filan aynımı katalizör tıkalıysa belki ondan olabilir

Ne marka susturucu taktırdınız ve boğazdan itibarenm değişti yoksa kaynakmı yaptırdınız?

Ne marka susturucu taktırdınız ve boğazdan itibarenm değişti yoksa kaynakmı yaptırdınız?
Markasını hatırlamıyorum ama 2 yıl garantili. Kaynak yok. orta eksoz komple değişti.

Ben yaklaşık 3 hafta kadar önce eskiyen aracımın egsozunu Ağar marka eksoz ile değiştirdim. Değişim sonrası araçta herhangi bir sorun oluşmadı. İsterseniz değişimi yapan ustaya bir gösterin..

eksoz patlak olduğu için performans daha iyi olur zaten yeni eksoz takılınca biraz düşebilir performans ama önemsenecek kadar değildir diye düşünüyorum

eksoz patlak olduğu için performans daha iyi olur zaten yeni eksoz takılınca biraz düşebilir performans ama önemsenecek kadar değildir diye düşünüyorum

aracınızın eksozu patlak şekilde performansı hem alt hemde üst devirlerde daha yüksek olur.aracınızın daha performanslı olmasını istiyorsanız uydurma katalitik konvektör yani kesme eksoz ve arka çıkış için 2.5 v6 cdx in eksozunu taktırın aracınızın performansını izleyin.bu eksozla motor sıkışmadan daha rahat hızlanıyor.saygılarımla.

Geri