vectra cdx performansı şaşırtı,kafam iyice kariştı :(

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende 93 model 2.0 i vectra gl vardı.satıp 2000 model vectra cdx aldım.ama performanstan şikayetçiyim.
neden mi?
1993 model vactra = 2000 cc / 115 hp / 1180 kg
2000 model vectra = 2000 cc / 136 hp / 1248 kg
( teknik veriler böyle )

ama ters orantılı sanki 93 vectra kalkışta 2000 cdx e göre çok daha iyidi.ben bir türlü anlayamadım.

aracı alalı 1 hafta oldu.ilk sürdüğümde şaşırdım duruma.hemen sanayiye sokup baskı-balata , triger , hava filtresi , yağ gibi performansı etkileyen herşeyi yenidim
sonuç mu ?
ilk haline göre daha iyi ( arkadaşlar beğendiler ) fakat 93 vectrama göre daha düşük.

herkes cdx süperdir uçar tutamazsın diyordu.aldık ama 93 vectra göre kalkışlarda yavaş kalıyo.

cdx kullanan arkadaşlara soruyorum ?
aracın karakterimi böyle , yoksa benim aracımındamı bişey var ?

not ; sanayide 2000 model otomatik vites cdx sahibiyle konuştum.kalkışalrda süper falan dedi.bi deneyelim dedim,benim arac onunkine göre kalkışta daha iyiydi.

kafam karıştı iyice --- bilen arkadaşlardan yorumlar bekliyorum.

2001 cdx i olan arkadaşım var... bende 1.2 corsa var.. sen kalkışta beni geçersin diyodu denemedik hiç ama.. yani o da kalkışta çok iyi deil der.. zaten kalkıp 2 ye attıktan sonra arabayı tutamıyodun..kalkışını bilmiyorum ama arkadaşın vectrada ne bmwler geçtik ne virajlara girdik taş gibi uçak gibi bi araba.. ya sen arabadan m3 performansı bekliyosun yada arabanda sorun var :( he bide 2000 motor vectralar arada bir manifoltu çatlatıyo yani motordan bi ses gelirse falan aklında olsun...

kalkışlarda çok iyi olduğu söylenemez ama
araba ağır ve cüsseli olduğu için kalkıştaki ivme yi hissettirmiyor içeri.. vectra a da daha fazla hissedersin
mesela vega ya binmiştim bi ara araba kalkışta sanki uçuyor gibi önü kalkıyor falan ama sonra bi baktım pejo j9 minibusle bile kafa kafaya gidiyorum:)

kalkışlarda çok iyi olduğu söylenemez ama
araba ağır ve cüsseli olduğu için kalkıştaki ivme yi hissettirmiyor içeri.. vectra a da daha fazla hissedersin
mesela vega ya binmiştim bi ara araba kalkışta sanki uçuyor gibi önü kalkıyor falan ama sonra bi baktım pejo j9 minibusle bile kafa kafaya gidiyorum:)

iiki vectrayla j9 la kafa kafaya gitmedin yoksa rezalet yani:D

0-100 km 10 sn olan bir arac zaten ecotec ler 100 km den sonra iyi yürüyor.Ama o kasaya en az 170 hp tat verir..

ah işte:D dediklerini bire bir yaşamış birisiyim. 97 astradan sonra çok hantal geldi aldığım ilk hafta oturup ağlıyordum nerdeyse. 1. aşama bakımları yaptırdım, lastik değiştirdim kayda değer bi değişiklik olmadı.
sonra birgün marea ile yanyana kalktım 100km/sa e ulaştımızda 3 boy fark vardı. sonra anladım ki araba yavaş değil ama vites oranları ve genel ağır yapısı böyle hissetiriyor. bence seninde sadece alışman gerekecek.

ah işte:D dediklerini bire bir yaşamış birisiyim. 97 astradan sonra çok hantal geldi aldığım ilk hafta oturup ağlıyordum nerdeyse. 1. aşama bakımları yaptırdım, lastik değiştirdim kayda değer bi değişiklik olmadı.
sonra birgün marea ile yanyana kalktım 100km/sa e ulaştımızda 3 boy fark vardı. sonra anladım ki araba yavaş değil ama vites oranları ve genel ağır yapısı böyle hissetiriyor. bence seninde sadece alışman gerekecek.
alper yaşadıklarını bende yaşadım ve hala yaşıyorum.aracın karakteri böyle herhalde
artık kırmızı ışıklarda değilde , uzun yollarda dikiz aynası kullanacaz herhalde :kop:

ayrıca bu haftasonu brc fast taktırdım.şehiriçi ne kadar yakıyor lpg de bilen varmı arkadaşlar ???

ya cdx gibi arabam olsa hiç böyle performansına falan bakmam.oda onemlı ama onların performansı zaten fazla bıle.onemlı olan cdx in konforudur bence.o arabadakı konforu merco da bulamıyom cok

ya cdx gibi arabam olsa hiç böyle performansına falan bakmam.oda onemlı ama onların performansı zaten fazla bıle.onemlı olan cdx in konforudur bence.o arabadakı konforu merco da bulamıyom cok

efet o konuyla ilgli olarak bi sıkıntımız yok :D
ama 0 konfora bide kalkış performansı olsaydı
tadından yenilmezdi walla;)

Geri