xenon istiyorum ama...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan coleman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Mercek işine girersen size baya bi pahalıya mal olur. Ama en sağlıklı xenon dönüşümü de böyle olur. 2 yol; şu an üstündeki farlara xenon kit alıp takabilirsin. 250-300 ytl gibi fiyatlara var. Ama merceksiz far ışığı çok dağıtır karşıdan gelen sürücünün gözlerini alabilir.

Aslına bakarsan sağlıklı Xenon dönüşümü diye bişey yok En az sağlıksız olanını seçmek var :) Çünkü ne olursa olsun bir çok arabada otomatik seviye ayarlama, Mercek ve Far yıkama olmadığı için Xenon iyi verim vermiyor!!! Malesef bu böyle..

vectra a desenli far için xenon kit

sayın ustalar ve uzman arkadaşlar vectra a kasa ön camları orj farlar bildiğiniz gibi desenli cam bu far lar için h4 xenon kiti uygun olurmu?(aydınlatma verimli olur mu) bu 1
2 her iki hüzme uzun ve kısa xenon olanlar mı iyi olur yoksa kısa hüzme xenon uzun hüzme normal olan mı?
3 her iki hüzme xenon olanların ampulleri sorun çıkarıyormuş bilgiisi olan var sa paylaşırsa sevinirim
4 benim araçta far yükseklik ayarı var eğer xenon kit taktırırsam bu özelliği kullanmaya devam edebilecek miyim?:alkis:

Hüzmeli fara xenon olmaz, daha taşa dağıtır...Aşağıdaki gibi bir far takımı alırsan ancak xenonu verimli kullanabilirsin...

Opel Vectra A Siyah (FK)
Liste Fiyatı: 320 €
(572,80 YTL)

İndirimli: 320,00 €
(572,80 YTL)

bu farların mercek kalitesi nedir acaba? hangi tip ampül kullnılıyor? h1-h7

H1 xenon takılır muhtemelen.Benim Corsa'daki FK'larda çalışıyordu far yükseklik ayarı.Mercek kalitesi Hella'ninki kadar olmasa da Sonar ve Junyan'a göre iyidir...

H1 xenon takılır muhtemelen.Benim Corsa'daki FK'larda çalışıyordu far yükseklik ayarı.Mercek kalitesi Hella'ninki kadar olmasa da Sonar ve Junyan'a göre iyidir...
bu bilgiler için teşekkür ederim karar vermemde etkili olacak bir de mercekli xenon larda kaç kelvin uygun olur:good:

7000 k ların tam beyaz olduğu söyleniyor
8000 ler birz mavi ye kaçıyor muş
6000 lerde beyaza
sizin 6000 k nasıl yanıyor renk olarak

İlk yandığında bembeyaz, ısındıkça hafif kırılıyor.Sarıya dönmüyor tabi, yine oldukça beyaz...
Yağmurlu havaları da düşünüp 6000k tercih ettim ben, 8000k falan bek iyi sonuç vermiyor.

Geri