xenon istiyorum ama...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan coleman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
8000K dan şaşma. ömür derkende aşşa yukarı 8-10 yıl arası idare eder.

Mercek işine girersen size baya bi pahalıya mal olur. Ama en sağlıklı xenon dönüşümü de böyle olur. 2 yol; şu an üstündeki farlara xenon kit alıp takabilirsin. 250-300 ytl gibi fiyatlara var. Ama merceksiz far ışığı çok dağıtır karşıdan gelen sürücünün gözlerini alabilir.

Büyük ihtimalle 2. yolu yapıcak arkadaş bence.. Merceği kim kaybetmiş ki o bulsun dimi :) bulsam ben takıcam zati :)

usta arkadaşlarımız bu kadarmı yaw ben daha çok biliyordum.ustalarım lütfen yardımcı olurssanız sevinirim

4200 lük orkinal var. 8. yılı ve pek memnun değilim. 8000 likte 10 yıl belki ısık kaybını fazla belli etmez ama ...

:help: slm arkadaşlar aracıma xenon far sistemi takmak istiyorum ama xenon hakıında aklıma takılan bir kaç soru var.Usta arkadaşlarımızın yardımlarını bekliyorum.
Xenonda iyi markalar hangisi? CYCLONE marka xenon iyimidir?Xenonların tahmini ömürleri nekadar?Son sorum xenonda 6000k mı yoksa 8000k mı iyi olur?İlgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla

1- xenonda osram ve philps markalari iyi dir. digerleri zati uzakdogu xenon dur. o yuzden al birini vur otekine sadece ucuz olanini al..

2- xenonlarin omru 2.000 saatir. xenonlar patlamaz sadece kirmizi olur ve gucu azalair. osram ve philps icin konusuyorum. diger markalar patlar yanmaz her sey basina gelirbilir. hic bisey olmazsa onlarda 2.000 saat gider.
3- eger mercekliyse 4300k ( orjinal xenonlar) mercek yoksa 6000K
K degeri artikca xenon un rengi mavilesir. 12.000 k bi xenon bildigin kirmizi gibi yanar.

Geri