Yardım önemli..

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Arabam 2016 Opel astra sedan bezin LPG... Bu arabanın yokuş kalkış desteği nasıl oluyor?? Bide yokuşta çok zorlanıyorum sürekli 1 ile gitmek zorunda kalıyorum bunun herhangi bir püf noktası yada herhangi bir ayarı var mi?? Benim için şuan çok büyük sorun bu..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracınızda maalesef yokuş kalkış desteği bulunmamakta.. Yokuşta zorlanma konusunda da aracınız göstergede herhangi bir arıza lambası yakıyor mu?

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Yok yanmıyor ama bazen eps uyarısı veriyor ama kontağı açıp kapatıncA bir daha vermiyor..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yok yanmıyor ama bazen eps uyarısı veriyor ama kontağı açıp kapatıncA bir daha vermiyor..
Bazen subapların bitmesi sonucu araç böyle uyarılar verebilir... Aracı makineye bağlayıp beyine düşen arıza kodlarına bakmak lazım, ardından da kompresyon testi yaptırmanızı öneririm... Çünkü subap sıkıntısı olduğunda araçta aşırı çekiş düşüklüğü yapar...

• Beğen

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Bazen subapların bitmesi sonucu araç böyle uyarılar verebilir... Aracı makineye bağlayıp beyine düşen arıza kodlarına bakmak lazım, ardından da kompresyon testi yaptırmanızı öneririm... Çünkü subap sıkıntısı olduğunda araçta aşırı çekiş düşüklüğü yapar...
subap erimesi olsa normal bir uyarı yada günlük kullanırken mutlaka fark edilmez mi? Şuan km 64000 de.. Bidee günlük hayatta hiç bir sorun yaşamıyorum sadece yokuşta belkide benim çok iyi bilmediğimden hızlı giremiyorum o yüzden yüzden de 1 de ağır çıkmak zorunda kalıyorum 2 ye alınca olmuyor..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
subap erimesi olsa normal bir uyarı yada günlük kullanırken mutlaka fark edilmez mi? Şuan km 64000 de.. Bidee günlük hayatta hiç bir sorun yaşamıyorum sadece yokuşta belkide benim çok iyi bilmediğimden hızlı giremiyorum o yüzden yüzden de 1 de ağır çıkmak zorunda kalıyorum 2 ye alınca olmuyor..
Eps uyarısına istinaden söyledim, bu araçlarda başlangıçlarda bu şekilde sıkıntılar yapabiliyor... Ancak burada ne söylesem de tam bir sonuç bulmak pek mümkün gözükmüyor.. Servise gidip araç bilgisayara bağlanıp çıkan arızalara bakılmalı, ardından da bir kompresyon testi yaptırmanızı öneririm... Araç biraz ağır kalıyor evet ancak anormal bir durum mu buradan bilemedim :)

• Beğen

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Eps uyarısına istinaden söyledim, bu araçlarda başlangıçlarda bu şekilde sıkıntılar yapabiliyor... Ancak burada ne söylesem de tam bir sonuç bulmak pek mümkün gözükmüyor.. Servise gidip araç bilgisayara bağlanıp çıkan arızalara bakılmalı, ardından da bir kompresyon testi yaptırmanızı öneririm... Araç biraz ağır kalıyor evet ancak anormal bir durum mu buradan bilemedim :)
Sizce bu km de subap erimesi olur mu?? Yada kaç km de yapılabilir ortalama?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sizce bu km de subap erimesi olur mu?? Yada kaç km de yapılabilir ortalama?
Tabii ki yapabilir, araçtaki lpg durumuna göre, kullanım tarzına göre, ayar bozukluğuna göre 30000 km'de yapan da var... Bu sebeple tam bir km veremiyorum, ben ilk sahibi olduğum aracımda 127 binde değiştirdim ancak montajına, ayarına, arıza lambalarına çok dikkat ederek kullandım yani biraz da şans işi..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Siz yokuşta durunca kalkarken mi sorun yaşıyorsunuz tam olarak

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracında egzozda patlatma varmı yokuşta cekmiyorsa ya egzoz tıkalı yada ateşleme arızan vardır 1 e kadar düşmez deviri yakalarsa gider