Yeni astra sedan 1.6 ya da 1.3 cdti hangisi ???

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sertcan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

YENİ ASTRA SEDAN 1.6 MI YOKSA 1.3 CDTI MI

• YENİ ASTRA SEDAN 1.6 / 115 HP

Oy: 48 64.9%
  • YENİ ASTRA SEDAN 1.3 CDTI / 90 HP

Oy: 26 35.1%

• Kullanılan toplam oy
    74
  • Anket kapatılmış .
verilerle konuşursak;

1.3 cdti'nin 1. vitesi çok kısa ve hızlanması ağır ama sonrası performansı yeterli, özellikle orta devirlerde motor çok istekli... benim aracım sedan ve 19 bin km'de... benzinli versiyonuna göre 1.750 ytl tasarruf sağladı bugüne kadar. Ayrıca 15 bin bakımıda benzinli versiyonuna göre sadece 40 ytl fazla ödedim.

tespitlerimi sizlerle paylaşmamın sebebi aracımı övmek değil, gözlemlerimi yazmaktır. Sonuçta zevk, ekonomi .... gibi nedenler tercihleri belirler.

Sayg.
atilla

ben konuşmayacam kan çıkar :kop::kop:

90 hp yle 115 hp arasındaki farkı anlamak için demir bükey olmak lazım.hem şehir içinde 5 lt tüketimi var 1.3 ün bunu 16 la yapmak mümkün değil enaz 8 lt yakar

ekonomi öncelikse 1.3 CDTİ size yeterli performansıda ekonomiyide sonuna kadar sunacaktır heleki easytronic alırsanız çünkü easytronic şanzıman düz viteslere göre daha düşük tüketim sağlıyor

Astra olsun isterse taştan olsun

ekonomi öncelikse 1.3 CDTİ size yeterli performansıda ekonomiyide sonuna kadar sunacaktır heleki easytronic alırsanız çünkü easytronic şanzıman düz viteslere göre daha düşük tüketim sağlıyor

bende easytronic astra var 1.6 twinport..yakit tuketiminde fabrika degerlerine gore 8,5 litre yakiyo 100 km'de..benim aracim 8,0 ila 8,1 arasi degisiyo tuketimi yani simdi ki benzin fiyatlarina gore (litresi 3,28 YTL) 265 kurus..yol bilgisayarinda gorunen tuketim bu..hemde 110-120'den asagi inmem cevreyolunda bazende klimayi acarim keyfime gore, arasira trafige girdigimde oluyo. fotosunu cekip buraya koyabilirim inanmayanlar icin

neden inanmayalım easytronic şanzımanlı opeller manuellerden daha az tüketiyor

pek inandırıcı degil.. olay tamamen kullanış biçimi..

aracimda BMC DIA intake kit, bosch super 4 4 tirnak buji, inox spor son susturucu, orta susturucu iptali, 3,5 cm eibach yay ve gorunumunde yapilan bazi modifikasyonlar var, xenon ve led stop gibi..
sence sakin kullanirmiyim ben bu araci? :)
cok agresif kullanimda 9 litreyi buluyo tuketim sehirici..sport tusuna basili gazlarsam surekli 10 , 10,5 , 11 litrelere cok rahat variyo..
uzun yoldada 110 km sabit hizla 6,6 litre yakiyo..arada canim sikildiginda 180-190'a cikip iniyorum 110'a tekrar..yani cok sakin halde surekli gidemem..10 dk kullaniyosam 2-3 dk'si gazlarim sonra ekonomi moduna girerim yine :)

ama yinede dedigin gibi, yakit tuketimi tamamen kullanis bicimiyle alakali..ama inanilmayacak bisey yok ortada..
benim arabami annem kullandiginda otomatik modda kullanir mesela..sehir ici 50-60 max hizi vardir, cevreyolu otobandada max 100..
o kullandiktan sonra arabada yol bilgisayarina bakiyorum 7,9 , 7,8 litre olarak degisiyo degerler..onun gibi kullanirmiyim ben kullanmam..hatta bazen yaninda oturuyoken afakanlar basiyo, soguk soguk terliyorum :D

Son düzenleme:
Geri