Yeni astra sedan 1.6 ya da 1.3 cdti hangisi ???

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sertcan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

YENİ ASTRA SEDAN 1.6 MI YOKSA 1.3 CDTI MI

• YENİ ASTRA SEDAN 1.6 / 115 HP

Oy: 48 64.9%
  • YENİ ASTRA SEDAN 1.3 CDTI / 90 HP

Oy: 26 35.1%

• Kullanılan toplam oy
    74
  • Anket kapatılmış .
1.6 benzinli

arkadaşlar dün akşamüstü boş vakitlerimde OPAL a ve birkaç bayiye daha uğradım.yeni astra sedan 1.6 115 hp enjoy spor paket manuel vites için 35.900 fiyat aldım.easytronic düşünüyordum ama 2500 ytl vermenin bir anlamı yok.fiyatın içinde,spor paket,metalik renk,hız sabitleyici,karter koruma dahil.nasıl sizce?dahada pazarlık yemiyorlar..

arkadaşlar dün akşamüstü boş vakitlerimde OPAL a ve birkaç bayiye daha uğradım.yeni astra sedan 1.6 115 hp enjoy spor paket manuel vites için 35.900 fiyat aldım.easytronic düşünüyordum ama 2500 ytl vermenin bir anlamı yok.fiyatın içinde,spor paket,metalik renk,hız sabitleyici,karter koruma dahil.nasıl sizce?dahada pazarlık yemiyorlar..

Fiyat gayet iyi..Aracın liste fiyatı zaten 34.600 civarı.

ektraların yaklaşık fiyatları;

hız sabitleyici : 200 ytl
karter koruyucu : 110 ytl
spor paket : 1000 ytl
metalik renk : 750 ytl
-----------------------------
2060 + 34.600= 36.660 ytl

ben park sensörüde taktırmıştım yukardakilere ilave kdv dakil 280 ytl almışlardı.

Almayı düşünüyorsan arkas otomotive de bir git maslakta... Orda belki biraz daha iyi fiyat verebilirler. Sonrası hayırlı olsun.

Unutmadan easytronic şanzıman da adamın aklını çalmaz değil:) Yokuş kalkış desteği, daha düşük yakır sarfiyatı, .... ama kullanmadığım için uygulama yorumu yapamıyacağım.

Arkadaşlar, sonuçta benzer şeyleri yazıyoruz aslında, ben hepimiz adına konuyu toparlayayım müsadenizle. Opel Astra modeli 1.6 benzinli ve 1.3 dizel motorlu araçlarıyla hedeflerine ulaşmış, başarılı projelerdir. Ama sonuçta artılarla birlikte eksileride konuştuğumuzdan, opelinde ar-ge çalışmalarını devam ettirip, benzinli motorda daha düşük yakıt tüketimini nasıl sağlarım? dizel motorda da ekonomiyle birlikte daha iyi performasa nasıl ulaşırım sorularına odaklanıp çıtayı yükseltmelidir.

Tıpkı benzinli de TFSI, TSI ve dizel de rakiplerinin 1.5 ve 1.6 motor seçenekleri gibi.

önerileriniz için teşekkürler.Ankara-Opal dan almayı düşünüyorum.fiyat iyi geldi banada.
easytronic ile birlikte esp plus,hill holder(yokuşta kalkış desteği) ve tabiki otomatik rahatlığı geliyor ama o 2500 ytl benim yaklaşık 1,5 yıllık benzin param.manuel olsun varsın.almayı düşünüyorum.

hayırlı olsun, arkas grupta otomotiv işinde baya hızlı, lojistik kökenli bir firma olmasının bayiden bayiye değişen son satış rakamlarında bekli bir artı yapabilir diye söyemiştim, yinde de bir aramakta fayda var. Aldığında fotoğrafları isteriz:) Bu arada unutmadan hangi rengi düşünüyorsun? Ben siyah alacaktıma ama o ara yoktu bende kasko kampanyasını kaçırmamak için garajdan seçim yapıp panacotta grisini almıştım.Metalik gri büyük kasa arabaların ağırlığını tam yansıtamıyor, içinde biraz koyuluk olması lazım diye...

arkadaşlar dün akşamüstü boş vakitlerimde opal a ve birkaç bayiye daha uğradım.yeni astra sedan 1.6 115 hp enjoy spor paket manuel vites için 35.900 fiyat aldım.easytronic düşünüyordum ama 2500 ytl vermenin bir anlamı yok.fiyatın içinde,spor paket,metalik renk,hız sabitleyici,karter koruma dahil.nasıl sizce?dahada pazarlık yemiyorlar..

34.400 ytl spor paket + metalik şimşek gri + park sensörü + kartel koruma ( + tampon da yapilan rötuş içinde cruise control ) ha bu arada unutmadan vergi levhasi indirimi olarak da 1.000 ytl yi de unutmayin - ne kadar indirirseniz kar dir ;) AYRICA EASYTRONIC KULLANDIM TEST SÜRÜŞÜNDE AMA VİTES GEÇİŞLERİ BARİZ BELLİ OLUYOR PEK BANA GÖRE DEĞİL. ANKARA DA EN YÜKSEK FİYAT VEREN BAYİİ İDİ BENİM ARAŞTIRMAMDA HATTA İZMİR DEN DE FİYAT ALDIM AMA ALDIĞIM YER PLAKAMDA YAZIYOR.

Son düzenleme:
Özgür sana da hayırlı olsun, ne renk seninki? metro mavisimi? Bu arada az önce arabayı yıkatırken baktımda profilden, hakkaten çok estetik bir kasa, güzel araba almışız:)

özgür arkadaşımızın araba şimşek grisi.ben gümüş gri almayı düşünüyorum.bayılıyorum bence o arabaya acayip gidiyor.
opel_astra_sedan_f1.jpg

arabada vectra B havası var(yada bana öyle geliyor)manuel vitesini ilk çıktığında test etmiştim.1.6 motor performansı bana göre etkileyiciydi zaten çok fazla performans aramayan biriyim.easytronic'ten de iyice soğudum gibi.park sensörünede gerek duymuyorum.onun şimdi cartlaması kulağımı tırmalar:)test esnasında bayinin önünde dar yerlere kolayca girebildim.arabada pek bir görüş sorunu yok zaten.uygun sürüş poziyonunu aldıktan sonra geriye kullanmak kalıyor.biraz daha pazarlık deneyeceğim

Son düzenleme:
konun asıl özeti şu galiba; herkesin beklentileri ve performans kavramı değişik. kimilerine göre pekte fena olmayan 1.3 cdtı kimilerine göre hantal kalıyor. kimilerine göre 1.6 ya göre pekte fena değil kimilerine göre 1.6 ya göre kötü. bence niyeti olan herkes tanıdık bir arkadaşında veya akrabasında varsa almak istediği araç, aracı ödünç alıp iyice bir test etsin. kendisine göre performansı yeterli ise alsın. en güzeli bu bence

Geri