Yeni astra sedan 1.6 ya da 1.3 cdti hangisi ???

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sertcan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

YENİ ASTRA SEDAN 1.6 MI YOKSA 1.3 CDTI MI

• YENİ ASTRA SEDAN 1.6 / 115 HP

Oy: 48 64.9%
  • YENİ ASTRA SEDAN 1.3 CDTI / 90 HP

Oy: 26 35.1%

• Kullanılan toplam oy
    74
  • Anket kapatılmış .
özgür arkadaşımızın araba şimşek grisi.ben gümüş gri almayı düşünüyorum.bayılıyorum bence o arabaya acayip gidiyor.

Tabi tercih senin ama bence gümüş gri bu arabalara pek gitmiyor. Bir arkadaşa da vectra almıştık, istiridye grisi.. haki renk ile gümüş gri arası..
koyuya kaçan gri arabayı daha hoş gösteriyor.. metro mavisini de beğenmiştim. İşi bitirmeye gittiğinde araç otoparkını da bir gez, tek gitme ama karar vermek zor olabiliyor:)

Arkadaşlar, sonuçta benzer şeyleri yazıyoruz aslında, ben hepimiz adına konuyu toparlayayım müsadenizle. Opel Astra modeli 1.6 benzinli ve 1.3 dizel motorlu araçlarıyla hedeflerine ulaşmış, başarılı projelerdir. Ama sonuçta artılarla birlikte eksileride konuştuğumuzdan, opelinde ar-ge çalışmalarını devam ettirip, benzinli motorda daha düşük yakıt tüketimini nasıl sağlarım? dizel motorda da ekonomiyle birlikte daha iyi performasa nasıl ulaşırım sorularına odaklanıp çıtayı yükseltmelidir.

Tıpkı benzinli de TFSI, TSI ve dizel de rakiplerinin 1.5 ve 1.6 motor seçenekleri gibi.

:good::good::good::alkis::alkis:

guzel yorum

konun asıl özeti şu galiba; herkesin beklentileri ve performans kavramı değişik. kimilerine göre pekte fena olmayan 1.3 cdtı kimilerine göre hantal kalıyor. kimilerine göre 1.6 ya göre pekte fena değil kimilerine göre 1.6 ya göre kötü. bence niyeti olan herkes tanıdık bir arkadaşında veya akrabasında varsa almak istediği araç, aracı ödünç alıp iyice bir test etsin. kendisine göre performansı yeterli ise alsın. en güzeli bu bence

sana katiliyorum, ben bunuda soylemek istemistim..
ihtiyaca gore secim cok onemli..ekonomiyse dizel, performans ize benzinli hatta turbo benzinli (tfsi) veya asiri beslemeli turbo ve supercharger benzinli (tsi)..
ister benzinli olsun ister dizel, astra her zaman astra'dir, onun durusu, malzeme kalitesi ve isciligi, performansi ve sorunsuzlugu kendi segmentinde baska bi aracta daha yoktur..cebimde yine 35-40 milyar civari para olsun, yine gider astra'nin sifirini alirdim. asla keske su arabayi alsaydim o paraya demedim, demeyecegimde..
bugun 4 senelik bi tasarimla hala vw golf'un 6. nesiline kafa tutabiliyosa, karsilastiriliyosa bu arac iyi demektir, ki bence yine golf ustun degil, tamamen yeni olmasina ragmen..2012'de yeni astra ciktiginda golf dahada perisan olucak, bunu herkes gorucek

Ben de sana katılıyorum. Ülkemizde koşulsuz olan golf sevgisi(hatta tutukusu) son yıllarda erozyana uğramaya başladı. Yeni kasa golfler her değişklikte eskilerini aratıyor. Özellikle arabanın arka tarafı bir tasarım rezaleti. İç malzeme kalitesine gelince, daha önceden burda yazan bir vw kullanıcısı arkadaşında bahsettiği gibi ve polo, bora ve jetta yı(polo ve bora benim di) şahsen kullanmış biri olarak ben de gördüm ki; içerde kullanılan plastik sert ve kalitesi astra da kullanılana göre daha düşük. Doğuş otonun sgenel satış politikasındaki saçmalığıda herkes biliyor.

Ezcümle astra mı seviyorum...

sana katiliyorum, ben bunuda soylemek istemistim..
ihtiyaca gore secim cok onemli..ekonomiyse dizel, performans ize benzinli hatta turbo benzinli (tfsi) veya asiri beslemeli turbo ve supercharger benzinli (tsi)..
ister benzinli olsun ister dizel, astra her zaman astra'dir, onun durusu, malzeme kalitesi ve isciligi, performansi ve sorunsuzlugu kendi segmentinde baska bi aracta daha yoktur..cebimde yine 35-40 milyar civari para olsun, yine gider astra'nin sifirini alirdim. asla keske su arabayi alsaydim o paraya demedim, demeyecegimde..
bugun 4 senelik bi tasarimla hala vw golf'un 6. nesiline kafa tutabiliyosa, karsilastiriliyosa bu arac iyi demektir, ki bence yine golf ustun degil, tamamen yeni olmasina ragmen..2012'de yeni astra ciktiginda golf dahada perisan olucak, bunu herkes gorucek
çok haklısın.

Ben de sana katılıyorum. Ülkemizde koşulsuz olan golf sevgisi(hatta tutukusu) son yıllarda erozyana uğramaya başladı. Yeni kasa golfler her değişklikte eskilerini aratıyor. Özellikle arabanın arka tarafı bir tasarım rezaleti. İç malzeme kalitesine gelince, daha önceden burda yazan bir vw kullanıcısı arkadaşında bahsettiği gibi ve polo, bora ve jetta yı(polo ve bora benim di) şahsen kullanmış biri olarak ben de gördüm ki; içerde kullanılan plastik sert ve kalitesi astra da kullanılana göre daha düşük. Doğuş otonun sgenel satış politikasındaki saçmalığıda herkes biliyor.

Ezcümle astra mı seviyorum...

-----------------------

Aynen katiliyorum.

Özgür sana da hayırlı olsun, ne renk seninki? metro mavisimi? Bu arada az önce arabayı yıkatırken baktımda profilden, hakkaten çok estetik bir kasa, güzel araba almışız:)
arkadaşların da dediği gibi arabamın rengi şimşek gri. bende gümüş griye bakıyordum ama bu rengin (koyu) arabayı gösterdiğini düşünerek seçtim. bir de teknik gri vardı ama en koyu gri olduğu için kiri daha çok göstereceğini düşünerek ve bence en doğru kararı vererek sipariş ettim. bu arada ben bu arabayı ilk çıktığından beri hayranlıkla seyrediyordum her açıdan çok şükür allah nasip etti, gerçektende çok güzel bir araba aldık katılıyorum +1 :alkis:

şu arabadaki asalate bakın ya.özelliklede gümüş gri olunca..:)

Olmaz:), gümüş gri olmaz Burak:):):)

Hayırlısı, senin gönlünde o yatıyorsa, ne diyelim. Ama yine de yorumumu da yapmadan geçemicem:) Bu tür iri ve gösterişli kasalı arabalar için gümüş gri, eksik kalıyor, arabanın duruşunu ve ihtişimanı gösteremiyor. Az biraz koyuya kaçan giri olması daha iyi, 2004 yılında arkadaşa vectra alırken fark etmiştik.

Seninki de gümüş gri olsun canım, belki birgün hep beraber bir organizasyonda toplanır çekeriz yan yana:) Allaha kazadan beladan korusun.

Geri