20 TL 50 Km Otomatik Vites Şehir İçi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bencede fazla yakmış dünyada ama Türkiye den başka hangi ülkede yakıt değerlendirmeleri yapan arabam azım yakmış çokmu yakmış diyen başka bir insan oğlu varmıdır çok merak ediyorum sizce varmıdır arkadaşlar

Bence yoktur çünkü ülkemizde olan araçların tamamı standart değerlere sahip yakıt olarak ama biz Türkler sadece işi vergi almak olan zihniyet karşısında fabrika değerlerinin altında yakıt yakma yollarını aramaktayız. Durum böyle olunca da arabam ne kadar yakıyor diye durmadan konular açmaktayız.

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın otomatik olması mı bu yakıta sebep acaba?
ben 22-24 kuruş yakıyorum şehiriçinde. 40 kuruş lpg için fazla geldi bana.

Aracının tam olarak özelliği nedir? 22-24 kuruş ölçümü lpg kaçta iken yaptın?

onur0628

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu forumda birkerede olsa benzinin mazotun gazın düştüğünü duyacaz bence bunları ancak elektirikli arabalar veya güneş enerjisiyle çalışan arabalar yada hidrojenle çalışan araçlar çıktığında duyarız oda onlara talebin azaldığını duyarız inşallah...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hiç bir şey duyamayız arkadaşlar bu ülkede dua edelimde aldığımız nefes başına bizden vergi almasınlar. Ya değilse bunca zaman ekonomi iyi laflarına karnım tok. Bunca zaman aynı siyaset adamlarının laflarına da. Milletin sokakta birbirine söylemeyeceği kelimeleri birbirlerine söyleyen siyasetçilere de karnım tok.

Bu ülkenin başına ne zaman Atatürk gibi biri gelirse işte o zaman umudum yeşerir ya değilse bu siyasetin içinde olan babamın zamanında parti başka olan ve benim zamanım da hala oturduğu yerden kalkmayan kişiler ile olacak iş değil. Umudum yok anlayacağız.

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Petrol babalarında petrol azaldığında yeni kaynakların kullanılmasına izin verilecektir. Ama o zamanda yeni kaynaklar şu an petrol türevlerinde olduğu gibi fahiş fiyatla halka arz edilecektir diye düşünüyorum.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrusunu paylaşın.

20 tl'ye falan lpg'de ölçüm yapılamaz. lpg deposu full olduktan sonra km sıfırlanır. ondan sonra 50 km yapın gidin tekrar doldurun. o fiyatı km'ye böldükten sonra çıkan sizin aracınızın yaktığı miktardır... depo boşken ölçüm yapılmaz...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşin garip kısmı orada ya arkadaşlar aynı pompa aynı şekilde gaz basamıyor.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrusunu paylaşın.

https://rapidshare.com/#!download|110p8|3198345946|Benzin%20hesaplama.zip|7|0|0

bana ait değil....alıntıdır..... bir arkadaştan almıştım. belki forumda da vardır ama bulamadım.

excel tabanlı bir hesaplama cizelgesi....
şu andaki makinamda excel olmadığından acamadım... ama basit bir kullanımı var
km yi sıfırlayın ilk km 0 olcak depoyu fulleyeceksiniz sonra litre fiyatını, alınan litreyi toplam tutarı yazacaksınız... diyelim 128 km yol yaptınız tekrar fulleyeceksiniz. Ama km yi sıfırlamayın... 2. km kısmına 128 yazın. sonra diğer bilgileri yazın... en son satırda 100 km de kaç litre tükettiğiniz yazar. Diyelim 2 gün daha yol yaptınız ve depoyu fullediniz. km niz 339... aynen 3. km kısmına 339 yazacaksınız...sonra bilgileri yazın... son bölümde 100/L de 100 km de kac litre yaktıgınız yazacak....ayrıca bir önceki dolumdan sonra yaptıgınız km de yazacak.... basit bir hesaplama cizelgesi
saygılar