3 araç arasında kaldım.Kafayı yemek üzereyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
honda civic yanında astra aynı sınıf araç bile diyemeyiz. en uygunu honda civic süper.

bir kaç arkadaşımda honda mamüllerinden :D var ve motor kısmı hariç memnun olduklarını söliyemiycem ama şuda bir gerçektirki s40 ta araba yani ne kadar boş olsada !!!!!!

araç alırken sadece dış görünüşüne ve motor modifiye yapılıyormu diyede bakmayın bence biniciyseniz eğer !!!!!!

bi çok şey yazılmış doğal olarak fikirler ve seçimler farklı.. zaten böyle olmasa herkes aynı araca biner aynı kıyafetleri giyerdi dimi :)

şimdi tüm artı ve eksileriyle ele alalım...

s40 fazla yakıt tüketimi ve baz fiyatı itibariyle rakiplerinin gerisinde kalıyor.
ama işçilik ve malzeme kalitesi konularında 1 adım önde. focus ile aynı şaseyi kullanması büyük avantaj, yol tutuş konusunda sınıfının lideri konumunda.

astra sedan paket eklentileriyle ve dizel tercihi ile s40 fiyatına tercih edilebilir bir seçenek. benzinli model ise baz fiyat, geniş iç hacim, sürüş keyfi, konfor, ekstra paket ve 2.el satışı avantajlarıyla artılarını topluyor..

civic sedan ise vtec motor başta olmak üzere futuristik iç mekan tasarımı ve akıcı dış çizgileriyle kendini öne atıyor. bunun yanında honda sürüş keyfi yol tutuş ve bakım maliyetleri de kendisine artı katıyor. malzeme kalitesi ve işçilik konusunda s40 dan geri kalan civic sedan yine de astra ile birlikte sınıfında ilk sıralarda yer alıyor.

müşteri istek ve beklentilerine göre liderin değişiklik göstermesi söz konusu olacaktır.
ancak S40'ın baz fiyatı ve yakıt tüketim değerlerinden dolayı karşılaştırmanın lideri Astra Sedan oluyor.

Daha once de yazdigim gibi araba alirken secim firsatim vardi. S40'yi de denedim. Biraz arastirdiktan sonra vazgectim. Araba Ford Focus ve Mazda 3 ile ayni platform paylasiyor. Motorlari zaten Ford bir cok diger parcasi gibi. Araba sedan ama boyutlari bazi HB'lerden bile daha dar. Hic hosuma gitmedi. Civic daha iyi secenek. Astra Sedan ise en iyisi bence.

volvolar zamlanmış heralde dizelini 45 milyara satıyorlardı bi ara bakıyodum ama baz modeli bile iç donanım olarak dolu bir araç tek kötülüğü baz modeller dıştan kötü görünüyor sis farı ve alaşım jant olmaması sebebiyle...

ben civic alırdım heralde sunrooflu olursa tadından yenmez... yada ikinci el temiz ve daha donanımlı volvo s40 alınır...

Son düzenleme:
Bütçe de sınırın yoksa o zaman yorum yapnaya gerek yok: VolVo

olmazsa astra, civic'de neymiş.

volvolar zamlanmış heralde dizelini 45 milyara satıyorlardı bi ara bakıyodum ama baz modeli bile iç donanım olarak dolu bir araç tek kötülüğü baz modeller dıştan kötü görünüyor sis farı ve alaşım jant olmaması sebebiyle...

ben civic alırdım heralde sunrooflu olursa tadından yenmez... yada ikinci el temiz ve daha donanımlı volvo s40 alınır...

2009 modellerin liste fiyatıdır ondan..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri