Astra G Tekirdağ

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi calısmalar cok güzel. yedek lastiğe taktıgın duyları hem cok begendim hem cok güldüm :D

mercek taktıgın farlar için düzeltmediysen bir yorum yapayım. sağ farın biraz altta kalmış onu yukarı alırsan güzel olur. yeni hella bi xenon falan koysaydın onların boyutu kücük oluyor. gayet de işini görürdü..

ama böyle de cok güzel maşallah.. muayenede far arama derdin olmaz

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
abi calısmalar cok güzel. yedek lastiğe taktıgın duyları hem cok begendim hem cok güldüm :D

mercek taktıgın farlar için düzeltmediysen bir yorum yapayım. sağ farın biraz altta kalmış onu yukarı alırsan güzel olur. yeni hella bi xenon falan koysaydın onların boyutu kücük oluyor. gayet de işini görürdü..

ama böyle de cok güzel maşallah.. muayenede far arama derdin olmaz

Teşekkür ederim. Farların camını sıfır far camıyla tekrar değiştirdim. Ayar yine kaçtı. :) Tekrar ayarlıcam.

Oktay Bey de önermişti ama maalesef internette o bi-xenonlardan bulamadım. Bulsaydım alıcaktım. Bu H11 Valeoları buldum ancak. Bu da iyi aslında. Orijinal xenon en azından. Ama bi-xenon çok daha iyi olurdu.

Aslında İstanbul'da otursam çıkmacılardan dünyanın parçasını alıcam ama buralarda bulunmuyor.

Muayenede sıkıntım olmuyor çok şükür. Aracın herşeyinin orjinali evde duruyor. ;)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Maşallah aracın gerçekten çok güzel ve temizmiş yanlız 18'' jant istiyor söylim biraz fazla yakar ama değer diğer herşeyi gayet güzel söyleyecek sözde yok gerekeni yapmışsınız hatta fazlasını yapmışsınız valla bende heves ediyorum sizin sayenizde ebaya bende abone olucam galiba bu gidişle :D

Hatta ufaktan araştırmaya başladım
# http://www.ebay.com/itm/TIGRA-CAVAL...arts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35a6e02f8a
# http://www.ebay.com/itm/OPEL-ASTRA-...arts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5196f2584f
# http://www.ebay.com/itm/OPEL-CORSA-...920949831?pt=DE_Autoteile&hash=item2c73c68047
# http://www.ebay.com/itm/Barra-Duomi...?pt=Ricambi_Altri_Veicoli&hash=item565c797140
# http://www.ebay.com/itm/Raid-Tuning...581855427?pt=DE_Autoteile&hash=item5d448a08c3

Son düzenleme:

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim.

Son zamanlarda aldığım pekçok ürünü zaten Novelcar sitesinden aldım. 2 gün içinde her ürün geldi. Ben mercek montajını Junyan far gövdelerime yaptım. Bunların da merceklerinin projektörleri için olan yuvaları küçük. Yani o linkte gördüğünüz Hella ve Bosch Bi-Xenon projektörler far gövdelerime sığmıyorlar. Orijinal farlara yapsam olurdu ama.

Bende o linkteki Valeo H11'i aldım. Junyanın projektörleriyle nerdeyse aynı ölçülerde olduğu için gövdeye sığdılar.

Maşallah aracın gerçekten çok güzel ve temizmiş yanlız 18'' jant istiyor söylim biraz fazla yakar ama değer diğer herşeyi gayet güzel söyleyecek sözde yok gerekeni yapmışsınız hatta fazlasını yapmışsınız valla bende heves ediyorum sizin sayenizde ebaya bende abone olucam galiba bu gidişle :D

Hatta ufaktan araştırmaya başladım

Daha yapacaklarım çok. Şu an alarmın devre şemalarını çıkarıyorum. Alarm + cam modülü + ultrasonik sensör takıcam.

Daha sonra arka camlarım manuel, onları otomatik motorlu yapıcam ve orijinal butonlarını da takıcam. Sonra kapılarda ve iç bölümde led aydınlatmalar yapılacak. Far ve yağmur sensörleri takılacak.

e-bay'den yine alışveriş yapıcam gibi duruyor. Otomatik kararan ayna, koltuk ısıtmalar falan yapıcam. Motor gücü veya amortisör, yay, büyük jant vs. gibi orijinal yürür aksamını bozacak şeyler yapmayı düşünmüyorum. Çünkü zaten araba 90BG 1,4. Milletle yarışacak halim yok ama bir arabaya neler eklenebilir herbişeyi denemek hedefim. Kimisine araba kötü oldu gibi görünüyor ama zaten araç proje aracı oldu. İleride 1,4 veya 1,6 turbo Cosmo + Flex Ride veya Navigasyon ekranlı Astra alıcam.

Ama inanın ki herşeyi kendi el emeğiyle yapıp kullanınca insan kendini çok iyi hissediyor. :cool:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
hocam elınıze sağlık stoplardaki led ler problem yaptımı sınyalle led taktım hızlı hızlı yanıp sondu soktum bunlarda sıkıntı varmı ve nerden kac tl aldın

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
hocam elınıze sağlık stoplardaki led ler problem yaptımı sınyalle led taktım hızlı hızlı yanıp sondu soktum bunlarda sıkıntı varmı ve nerden kac tl aldın

Teşekkür ederim. Projede anlattığım gibi led sinyallere paralel normal ampul bağlayınca hiçbir hızlı yanıp sönme durumu olmuyor. Kimisi ampul yerine direnç bağlıyor veya elektronik sinyal rölesi bağlıyor. Ama nerdeyse en bedava çözüm bu bence.

Ledler Novel Car sitesinden. 68 SMD Ledli. Gündüz de gayet yeterli ışık veriyorlar. Paralel olan halojenler ise duylarıyla beraber çıkmacıdan 10 liraya aldım. Ama hangi arabanın parçasıdır bilmiyorum. :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Teşekkür ederim. Projede anlattığım gibi led sinyallere paralel normal ampul bağlayınca hiçbir hızlı yanıp sönme durumu olmuyor. Kimisi ampul yerine direnç bağlıyor veya elektronik sinyal rölesi bağlıyor. Ama nerdeyse en bedava çözüm bu bence.

Ledler Novel Car sitesinden. 68 SMD Ledli. Gündüz de gayet yeterli ışık veriyorlar. Paralel olan halojenler ise duylarıyla beraber çıkmacıdan 10 liraya aldım. Ama hangi arabanın parçasıdır bilmiyorum. :)
anladım kardesım duy koy falan uzun ış ampul ısınıyor sakat dosemeyı arabayı yakarız değmez bu ara gudubetlık ustumde par fren sıste bırsey olmuyor da sınyal benı delı ettı hızlı hızlı yanıp sonuyor önlere öyle yapcaz parlel duy baglıycaz nasılsa motorun ıcınde sagol kardesım eyvallah :rakir:

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
anladım kardesım duy koy falan uzun ış ampul ısınıyor sakat dosemeyı arabayı yakarız değmez bu ara gudubetlık ustumde par fren sıste bırsey olmuyor da sınyal benı delı ettı hızlı hızlı yanıp sonuyor önlere öyle yapcaz parlel duy baglıycaz nasılsa motorun ıcınde sagol kardesım eyvallah :rakir:

Eğer benim yaptığım gibi stepneye yaparsan ısınma derdin olmaz. Orijinal Türk işi çözüm ama işe yarıyor. İstediği kadar açık kalsın lamba jantın içinde. Jantın içinde de herhangi bir döşeme yok, direkt aracın şasisi. Lastiğin üstünde bagaj döşemesi var ama duylar o tarafta, lamba içe dönük. Jant da metal olduğuna herhangi bir problem yok. Ampuller janta değmiyorda. Işığı da dışarı çıkmıyor. 10 liralık 15 dakikalık bir çözüm. :)

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kararan aynayı ebay den bakmanız faydanıza olur burada ucuk paralar istiyorlar :D

ben ebay den almıştım vectra c aynası . kapakları ile beraber.. gayet güzel oldu. uygun fiyata düşüyor. tr de 200 tl istiyorlar şaka gibi :D

otomatik cam işine girdiğinizde paslaşalım aynı seyi bende düşünüyorum vectraya .