Astra H easytronic 115 Hp 155 Nm - Ford Focus 110 Ps 230 Nm Karşılaşması???

Galiba ben konuya edit yaparken sen yazdın.

Metin Bey birbirimize şaka yapacak kadar samimi değiliz. Konu corsa ile astra karşılaştırmasına çevrildi. Lütfen yazdıklarınızı gözden geçirin.

Kalkis yada roll yapilirken 2 arac icinden de video eklesenize. Herkes rahat etsin.

Tapatalk Pro

Metin Bey birbirimize şaka yapacak kadar samimi değiliz. Konu corsa ile astra karşılaştırmasına çevrildi. Lütfen yazdıklarınızı gözden geçirin.

Haklısınız gerekli düzeltmeleri yaparak "ÖZÜR DİLİYORUM"

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:09 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:59 ----------

Kalkis yada roll yapilirken 2 arac icinden de video eklesenize. Herkes rahat etsin.

Tapatalk Pro

Video çekim işi en iyi ihtimal ile 3 aydan önce olmaz.Ben istanbuldayım, focus ise Kırıkkale de.Yakın çevremde de aynı araçtan yok. Ama şuna da varım.Aynı araçtan olan arkadaşım varsa Bir yerde buluşarak bu denemeyi video yada çekebiliriz.İstanbul içi ve yakın illerin hepsi bana uyar.Hafta sonu olan tarihlerde müsaitim.....:bir:
Tabii bunuda bir yarış olarak görmek yerine, bilgilendirme videosu olarak değerlendirmek daha doğru olur.

ankara da focus bulursam bende bi deneyim :D

Bu araç 1,2 çorsa 85 bg. 115Nm tork 0-100= 13,9 saniye olan araçla oluyo dimi? Yanlış olmasın sonra....:)

Astrayı da ek not olarak hatırlatmak isterim. 1,6 115 bg. 155 Nm tork
0-100 = 11,7 saniye.:)

İkisininde düz vites değerleri.

Bu arada elimizdeki araçların listesini yazayımda onu kullanmadın,bunu kullanmadın sözleri olmasın.Bu saydığım araçlar şu anda babamda,abimde,kayınbiladerimde, vs.. olan araçlardır.
Opel Astra H 2006 model twinport 105 bg. Easytronic (kayınbiladerimin eşinin aracı,zaten konu bu araçtan açılarak yarışma yappılmıştı.)
Opel Astra H 2009 115 hp Easytronic (benim araba, yarışmadaki araba)
Fiat Linea 2010 1,4 tjet 120 hp (abimin aracı,çok kullanmadım.)
Opel Corsa 2007 1,2 80 bg.( kayınpederimin aracı, yaklaşık 10.000 km kullandım.Aracım yokken yaz tatillerine bununla gidiyorduk)
Renault Symbol 2013 75 bg. (Babamın aracı yaklaşık 10.000 km kullandım(araç zaten 10.000 km de)
Ford Focus 2006 110 bg. düz vites( Kayınbiladerimin aracı Adı geçen araba ve çok değil ama 50 km civarı uzun yol sayılabilecek bir güzergada kullandım)
Bunlardan hariç iş yerinde kullandığım günlük araçları sayarsam
Ford fiesta,fluance,starex,vs....... böyle gider....
Demem o ki, bu bahsi geçen araçları zaten kullanma fırsatım oldu.Hala "yok öyle olmaz böyle olmaz diyen çok saygılı ve sevgili arkadaşlarım" var(kesinlikle yanlış anlaşılmasın).

yazdığın rakamları nereden alıyorsun?
1,6 benzinli easytronic astranın 0-100 fabrika verisi 11,7 değil

Son düzenleme:
yazdığın rakamları nereden alıyorsun?
1,6 benzinli easytronic astranın 0-100 fabrika verisi 11,7 değil

düz vitesin 11,7
eğri vitesin 12,7

o değeri verdiğim mesajın en sonunda düz vites değeri olduğunu yazmıştım.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:29 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:28 ----------

Bu araç 1,2 çorsa 85 bg. 115Nm tork 0-100= 13,9 saniye olan araçla oluyo dimi? Yanlış olmasın sonra....:)

Astrayı da ek not olarak hatırlatmak isterim. 1,6 115 bg. 155 Nm tork
0-100 = 11,7 saniye.:)

İkisininde düz vites değerleri.

Bu arada elimizdeki araçların listesini yazayımda onu kullanmadın,bunu kullanmadın sözleri olmasın.Bu saydığım araçlar şu anda babamda,abimde,kayınbiladerimde, vs.. olan araçlardır.
Opel Astra H 2006 model twinport 105 bg. Easytronic (kayınbiladerimin eşinin aracı,zaten konu bu araçtan açılarak yarışma yappılmıştı.)
Opel Astra H 2009 115 hp Easytronic (benim araba, yarışmadaki araba)
Fiat Linea 2010 1,4 tjet 120 hp (abimin aracı,çok kullanmadım.)
Opel Corsa 2007 1,2 80 bg.( kayınpederimin aracı, yaklaşık 10.000 km kullandım.Aracım yokken yaz tatillerine bununla gidiyorduk)
Renault Symbol 2013 75 bg. (Babamın aracı yaklaşık 10.000 km kullandım(araç zaten 10.000 km de)
Ford Focus 2006 110 bg. düz vites( Kayınbiladerimin aracı Adı geçen araba ve çok değil ama 50 km civarı uzun yol sayılabilecek bir güzergada kullandım)
Bunlardan hariç iş yerinde kullandığım günlük araçları sayarsam
Ford fiesta,fluance,starex,vs....... böyle gider....
Demem o ki, bu bahsi geçen araçları zaten kullanma fırsatım oldu.Hala "yok öyle olmaz böyle olmaz diyen çok saygılı ve sevgili arkadaşlarım" var(kesinlikle yanlış anlaşılmasın).

mesajın o kısmını azbişiy büyütüüm.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:32 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:29 ----------

Size bir soru o zaman; Focus 2006 1,6 nın 95 bg. varmı? Madem bu kadar ısrar ettiniz bu konuda acaba araç 95 bg. olabilirmi? Ruhsatta motor gücü yazmıyordu, ama aracı satın aldığı kişi 110 bg. demiş.Arac Ghia 1,6 tdci.
Buna ne dersiniz????

düz vitesin 11,7
eğri vitesin 12,7

o değeri verdiğim mesajın en sonunda düz vites değeri olduğunu yazmıştım.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:29 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:28 ----------

mesajın o kısmını azbişiy büyütüüm.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:32 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:29 ----------

Size bir soru o zaman; Focus 2006 1,6 nın 95 bg. varmı? Madem bu kadar ısrar ettiniz bu konuda acaba araç 95 bg. olabilirmi? Ruhsatta motor gücü yazmıyordu, ama aracı satın aldığı kişi 110 bg. demiş.Arac Ghia 1,6 tdci.
Buna ne dersiniz????

Benim bildiğim focus b kasa 2005-2012 arası ve dizelin büyük olarak 109(110 bilinir) hp olanı var. Benzinlininde en büyük 115 hp' liği var.

Focus ile bilgi ararken bir ford forumunda karşılaştığım yazıyı alıntı yapıyorum.

Fiesta 1.6tdci 90hp Vs Focus 1.6 Tdci 109hp
Konuyu açan fiesta sahibi.

arkadaşlar herkeze iyi akşamlar hayırlı ramazanlar bugün çok keyif aldığım bir faliyeti siz dostlarımla paylaşmak istedim...
bugün benim fiesta s in nekadar iyi gittini daha iyi anladım...
öğlen vakitlerinde arkadaşımın 2006 focus hb 1.6 tdci 109 hp aracıyla bi kalkış yaptık 1. vites 1boy öndeyim 2. vitesin sonlarına doğru fark 3 boy
4. viteste fark oldu 4 boy fark sabit 5. vitesde hızım 145 civarında focus hafiften bana yaklaşmaya başladı milim milim ama biz fazla uçmadan mücadeleyi sonlandırdık
şimdi benim düşüncem 170 kmhz civarında focus beni arkasına alırdı diye düşünürken arkadaşım hayır en fazla 155 felan diyo tabi biraz adamın zorunada gitti çünkü
arabama tornet teneke vs. yakıştırmalar yapmıştı sizce nezaman yakalayıp geçebilirdi beni

1,6tdci motorlar 90 hp ve 109 hp olarak 2 versiyon

Geri