Astra H easytronic 115 Hp 155 Nm - Ford Focus 110 Ps 230 Nm Karşılaşması???

Focus ile bilgi ararken bir ford forumunda karşılaştığım yazıyı alıntı yapıyorum.

Fiesta 1.6tdci 90hp Vs Focus 1.6 Tdci 109hp
Konuyu açan fiesta sahibi.

arkadaşlar herkeze iyi akşamlar hayırlı ramazanlar bugün çok keyif aldığım bir faliyeti siz dostlarımla paylaşmak istedim...
bugün benim fiesta s in nekadar iyi gittini daha iyi anladım...
öğlen vakitlerinde arkadaşımın 2006 focus hb 1.6 tdci 109 hp aracıyla bi kalkış yaptık 1. vites 1boy öndeyim 2. vitesin sonlarına doğru fark 3 boy
4. viteste fark oldu 4 boy fark sabit 5. vitesde hızım 145 civarında focus hafiften bana yaklaşmaya başladı milim milim ama biz fazla uçmadan mücadeleyi sonlandırdık
şimdi benim düşüncem 170 kmhz civarında focus beni arkasına alırdı diye düşünürken arkadaşım hayır en fazla 155 felan diyo tabi biraz adamın zorunada gitti çünkü
arabama tornet teneke vs. yakıştırmalar yapmıştı sizce nezaman yakalayıp geçebilirdi beni

Başka bir kullanıcında konuya yorumu.
Fiesta 1.6 tdci 90 hp 0-100km 11,9sn - 1120kg
Focus 1.6tdci 109hp 0-100km 11sn. - 1245kg

Focus normal şartlar halinde mümkün değil geçilmez. Focus ta bir sorun olduğu aşikar
smile.png

Focus ile bilgi ararken bir ford forumunda karşılaştığım yazıyı alıntı yapıyorum.

Fiesta 1.6tdci 90hp Vs Focus 1.6 Tdci 109hp
Konuyu açan fiesta sahibi.

arkadaşlar herkeze iyi akşamlar hayırlı ramazanlar bugün çok keyif aldığım bir faliyeti siz dostlarımla paylaşmak istedim...
bugün benim fiesta s in nekadar iyi gittini daha iyi anladım...
öğlen vakitlerinde arkadaşımın 2006 focus hb 1.6 tdci 109 hp aracıyla bi kalkış yaptık 1. vites 1boy öndeyim 2. vitesin sonlarına doğru fark 3 boy
4. viteste fark oldu 4 boy fark sabit 5. vitesde hızım 145 civarında focus hafiften bana yaklaşmaya başladı milim milim ama biz fazla uçmadan mücadeleyi sonlandırdık
şimdi benim düşüncem 170 kmhz civarında focus beni arkasına alırdı diye düşünürken arkadaşım hayır en fazla 155 felan diyo tabi biraz adamın zorunada gitti çünkü
arabama tornet teneke vs. yakıştırmalar yapmıştı sizce nezaman yakalayıp geçebilirdi beni

Ağırlık farkından dolayı fiesta daha seridir. Aynı motor şahinde de olsa sol şeridi bırakmaz ki.

son modeller yani yeni kasalar 95 ve 115 bg. Bizde ise bir tane 115 lik ve 7 tane de 95 lik var. Aralarında ise ciddi performans farkı var...

Ağırlık farkından dolayı fiesta daha seridir. Aynı motor şahinde de olsa sol şeridi bırakmaz ki.

Aralarında 1 saniye gibi hızlanma farkı varken ve 19 bg. lik fark varken o zaman focus un uzak ara alması gerekmezmi????
Sonuçta focus daha hızlı gibi duruyor.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:48 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:44 ----------

Ford un sitesinden 2006 ford focus kılavuzunu indirdim şimdi.iki tip motor seçeneği var.
90 ps. ve 109 ps.
acaba 109 ps. diye 90 ps. mı kakaladılar kayınbiladere. Öyle çıkarsa üzülürüm...Hemen irtibata geçeyim.

Aralarında 1 saniye gibi hızlanma farkı varken ve 29 bg. lik fark varken o zaman focus un uzak ara alması gerekmezmi????
Sonuçta focus daha hızlı gibi duruyor.

Aralarında 19 bg ve yaklaşık 175kg(her sitede farklı değer) fark var. Bu farklar arçalar üzerinde ne derece etkili olur bilinmez ama yol, şoför ve araç durumu biraz ispatlar.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:51 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:49 ----------

Eğer 90 hp' likse sonuç belli. Ruhsatta boş mu orası?

Aralarında 19 bg ve yaklaşık 175kg(her sitede farklı değer) fark var. Bu farklar arçalar üzerinde ne derece etkili olur bilinmez ama yol, şoför ve araç durumu biraz ispatlar.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:51 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:49 ----------

Eğer 90 hp' likse sonuç belli. Ruhsatta boş mu orası?

Yanlış yazmışım 19bg. fark.
Ruhsatta o kısım boş. Aracın ghia olduğunu biliyoruz sadecebirde 110 bg. diye satın alınmış.Şimdi aracın sahibi ile konuştum bu araç 110 bg. dememişler.Sadece 110 bg. olduğunu düşünüyorlarmış araç ghia olduğu için.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:02 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:01 ----------

ruhsatta motor tipi yazar
onu buraya yazın haç hp olduğunu söyleyeyeim

Araştırıyorum ama Ghia seçeneğinde 90bg. yok.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:04 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:02 ----------

motor tipi yazar ruhsatta
o koddan kaç hp olduğunu anlayabilirsiniz

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:02 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:01 ----------

ruhsatta motor tipi yazar
onu buraya yazın haç hp olduğunu söyleyeyeim

Ruhsat arabadaymış,yanında değilmiş.Öğrenip yazarım.

ruhsattaki kW değerinden de anlaşılır
ayrıca 90 olanların turbo borusu S şeklindedir
109 olanların düz bir borusu var

Geri