Astra J yakıt tüketimi

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben manuel ile Ankara da 30-31 km ortalama hızla 10,5-11 lt lpg tüketiyorum ki agresif kullanmam. 15 km ortalama hız ve otomatik vites için tüketim bence çok normal. Araç sürekli yoğun trafikte.

1850 dd maksimum tork gözükse de araç 2200-2300 devirden sonra yürümeye başlıyor. Sınıfının en ağır aracı onun da etkisi büyük.

Önceden 1.6 dizel kullandıysanız alt devirlerde onlar gibi gitmiyor astra . Üst devirlerde bir çok 1.6 dizeli duman ediyor orası ayrı.
Doğru diyorsunuz hocam. Bu aracın az yakması için anca uzun yola gitmem lazım sanırım :) şehir içinde hiç affetmiyor henüz benzinde 10 litrenin altını görmedim. Tabi ortalama hızım da genelde 15-18 km oluyor.

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sürekli sıkışık trafikte kullanıyorum hocam. Benzinde de çok yakıyor. Az yakması için nasıl bir bakım yapılmalı arabaya hiç bilmiyorum.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şehir içinde 15 km ''Ortalama'' ile dolaşmanız gayet normal ve Benzinde çok yakmasıda normal..Lpg de fazla...Lpg ile ilgili parçaların kontrol ve bakımını yaptırın...Yada ölçü olması için otobanda 50-60 km bir yol yapın..Ozaman gerçek değerler ortya çıkacaktır ama bence yinede Lpg fazla yakacaktır..

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sehir ici 35 40 kurus arasindan fazlasini yakiyorsa fazladir. 32 lik tank ile min 300 km sehir ici gitmen lazim hesap
32/300=0,106 lt km de oda 0,106*3.60 lpg fiyati= 0.38 kurus civari yapar. Lpg fiyatina gire 35 40 kurus arasinda degiskenlik gosterir

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Şehir içinde 15 km ''Ortalama'' ile dolaşmanız gayet normal ve Benzinde çok yakmasıda normal..Lpg de fazla...Lpg ile ilgili parçaların kontrol ve bakımını yaptırın...Yada ölçü olması için otobanda 50-60 km bir yol yapın..Ozaman gerçek değerler ortya çıkacaktır ama bence yinede Lpg fazla yakacaktır..
Uzun yola çıkınca tekrar yazacağım hocam. Lpg nin filtreleri değişmişti afr ayarı da yapıldı. Belki başka şeyler de etkiliyordur.

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sehir ici 35 40 kurus arasindan fazlasini yakiyorsa fazladir. 32 lik tank ile min 300 km sehir ici gitmen lazim hesap
32/300=0,106 lt km de oda 0,106*3.60 lpg fiyati= 0.38 kurus civari yapar. Lpg fiyatina gire 35 40 kurus arasinda degiskenlik gosterir
Hocam benim bu yaktığım şekilde şehirici 32 litre ile max 230-240 gidebiliyorum sanırım. Ekonomi olarak çok faydası yok şu an umarım uzun yolda da çok yakmıyordur.

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Merhaba öncelikle araciniz hayirli olsun.size kendi aracimda deneme sonucu mu paylaşalım.aracim 1.4 turbo sport still sedan.
1.deneme kısa mesafe 2 km.gidiş kontak kapat 2 km. geliş kontak kapatma ile ortalama yakit 12/13 lt.
2.deneme sıkışık trafik 15 km. gidiş 15 km.geliş kontak kapatma ortalama yakit 9/11 lt.
Yakıtımı shellden aynı yerden aynı pompadan alarak hesaplama yaptım.
Uzun yol cruz control açık sabit 110 km.hız ortalama yakit 5.5/6 lt.
Aslında şehir ici yakit ortalaması kullanıma göre değişiklik gösterir.o yüzden bu değerler size referans olabilir.ecotec motorlar kısa mesafe kontak kapatma larda maalesef çok yakıyor hele birde kış ise.

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba öncelikle araciniz hayirli olsun.size kendi aracimda deneme sonucu mu paylaşalım.aracim 1.4 turbo sport still sedan.
1.deneme kısa mesafe 2 km.gidiş kontak kapat 2 km. geliş kontak kapatma ile ortalama yakit 12/13 lt.
2.deneme sıkışık trafik 15 km. gidiş 15 km.geliş kontak kapatma ortalama yakit 9/11 lt.
Yakıtımı shellden aynı yerden aynı pompadan alarak hesaplama yaptım.
Uzun yol cruz control açık sabit 110 km.hız ortalama yakit 5.5/6 lt.
Aslında şehir ici yakit ortalaması kullanıma göre değişiklik gösterir.o yüzden bu değerler size referans olabilir.ecotec motorlar kısa mesafe kontak kapatma larda maalesef çok yakıyor hele birde kış ise.
Teşekkür ederim hocam. Anladığım kadarıyla mesafe uzadıkça yakıt azalıyor. Sanırım motor ısınmadan gideceğim yere vardığım için az yakmayacak araç

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim hocam. Anladığım kadarıyla mesafe uzadıkça yakıt azalıyor. Sanırım motor ısınmadan gideceğim yere vardığım için az yakmayacak araç
Uzun yolda az kadar kısa mesafe de çok yakar örnek 2 3 km lik yolda yakıt çok olur uzun yolda dur kalk yok sabit vites sabit devirde az yakıyor