combo, corsa c kronik volant çözümü

ring26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim volantta ses yapmaya başladı ben orjinal aldım 470 liraya bilyada aldım baskı balatada bir kenarda duruyor ama bir sorunum var lütfen yardım edin bana.mustafa sana sormuştum kasnak bilyasıdır demiştin kayışı çıkarttım ses kesilmedi.sesi tarif edeyim.yolda giderken mesela ışıklara yaklaşınca 2. vitesteyim debriyaja basınca ve vitesteyken sürtünme sesi geliyor.boşa atınca ses gidiyor.1.2.ve 3. viteste yapıyor.dikkat edilmesi gereken yer debriyaja basılı ve viteste iken.kime götürdüysem farklı bişey diyor.benim ustam volanı değiştir geçer diyor.başkası grup dişlileri diyor.başkası prizdirek bilyası diyor.çok fena çıkmazdayım arkadaşlar.debriyaja basılınca ve vitesteyken nereler çalışıyor nereler dönüyor yardım.boşa atınca ses gidiyor ve araç sabit dururken ses yok.ama volantım ses yapmaya başlayınca bu ses meydana çıktı.

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabit volan olayına hiç sıcak bakmıyorum artık. Neden derseniz bende taktırdım ilk günler çok güzeldi ama 1 ay geçti veya geçmedi aracı çalıştırırken tırrkk diye bir ses geliyor kapatırkende aynı şekilde tıırrk ve lak diye vurma sesi duyuluyordu. Gittim söktürdüm takılan baskı balatanın yayları adeta gevşemiş şekildeydi. Bende kendi orjinal volantını taktırdım. Ben usandım bu arabaya masraf etmekten. Kendi orjinal volantında çalıştırırken sorun yok ama stop edince şıkırt diye bir ses geliyor.

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfırmı almayı düşüyosun

bende sana tavsiye combo dan uzak dur. alma opel falan aracına sahip çıkmayan tek marka opelmiş ben bunu gördüm. İşleri satana kadar satınca işleri bitiyor.

izmir general motor araçlarımızda volant sorunu yoktur dedi iyice delilendim zaten.

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geneli problemli bu corsaların ve comboların, bende 2004 var sabit taktırdım ilkin iyi gibi geldi şimdi memnun değilim, orjinale dönmeyi şiddetle düşünüyorum,euro düştükçe parça fiyatıda düşüyor, volan luk 460 tl, baskı balata 240 tl,bilya 150 tl ye alınıyo peşin para,1000 tl cıkarıcaz gözden taktırıcaz,general motorda opel corsa sürsün de görsün sorun varmı yokmu : ) bütün internet volan diye çalkalanıyo onlar yok diyor, yalnız bu da şans işi, arkadaşımda var 2005 corsa van 260binde , al benim arabayı seninkini ver üstüne de para ver dese kabul edicem :) maşallah tık yok , canavar gibi, ilk sahibi, marşa bastıgında cıkan ses bile başka, volan sorun oldumu dedim o neki dedi!! şansıma tüküreyim dedim.. sakınan göze çöp batarmış,arabayla uğraştıkça bişey çıkıyor, millet paldır küldür sürüyor araçlar tay gibi, anlamadım gitti, yalnız sorana söylüyorum sakın almayın corsa diye :)

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
almasınlar biz yandık onlar yanmasın.. gidin başka marka alın diyorum opel den uzak durun. Nevar sanki millet almasada satışları dursa bu general motor da ozaman anlasa ama yok bizim millet iyi olan birşeyi tutmazki bende dahil.. Ama bilsem emin olun almazdım opel falan. Bunları okuyupta bile bile 1.3 dizel opel almakta resmen enayiliktir derim. Şimdiki aklım olsa herzaman heryerde söylemişimdir bunu Hyundai alırdım. enazından 5 yıl kafam ağrımazdı adamlar güveniyorki 5 yıl veriyor opel 2 yıl veriyor onunda arkasında durmuyor sözde garantisi var..

fircam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
almasınlar biz yandık onlar yanmasın.. gidin başka marka alın diyorum opel den uzak durun. Nevar sanki millet almasada satışları dursa bu general motor da ozaman anlasa ama yok bizim millet iyi olan birşeyi tutmazki bende dahil.. Ama bilsem emin olun almazdım opel falan. Bunları okuyupta bile bile 1.3 dizel opel almakta resmen enayiliktir derim. Şimdiki aklım olsa herzaman heryerde söylemişimdir bunu Hyundai alırdım. enazından 5 yıl kafam ağrımazdı adamlar güveniyorki 5 yıl veriyor opel 2 yıl veriyor onunda arkasında durmuyor sözde garantisi var..

biraz abartı olmadı mı?
tüm araçların kusurları yok mu?

volan sorunu var diye iç mekan malzeme kalitesi sınıfının en iyilerinden olan, motoru sınıfının en sağlamlarından olan aracı almak enayilik mi?
bence değil..

ben opel'in iç mekan kalitesini kendi yılında üretilen başka hiç bir araçta bulamıyorum.
ford fiesta olsun, honda jazz olsun, hatta corsa'dan çok daha pahalı vw polo olsun, yine de tasarım olarak da malzeme olarak da en iyisi corsa c.
opel'den nefret eden arkadaşlarım bile aracın içine oturduklarında içi güzelmiş diyorlar..

motoru derseniz, autoshow dergisi 100.000km testlerinde grande punto'yu test etti, aynı motor.
100.000 km sonunda motorun parçalarını ölçtüklerinde çok şaşırmışlar, çünkü aşınmalar fabrikadan ilk gün çıkan araçların motor parçalarının toleransları dahilindeymiş..
ben kendim de buna şahidim:
benim aracım 200bin km.de şu an, motorda en ufak bi sıkıntım yok, ki böyle küçük hacimli bir turbo dizel'in ömür ortalaması için çok yüksek bi km bence..
benim turbom 150bin km'dir aynı turbo, ve hala en ufak bi sıkıntısı yok..

şimdiye kadar da 2 kere volan değiştirdim.

değer mi?
bence değer..
2 volan değiştirdim ama gayet içime sinen, kaliteli bi araca bindim..
hyundai ile kalite hissi konusunda kıyaslanamaz bile.
getz'in içine oturunca 95 model bi arabada oturuyormuş gibi hissediyorum kendimi, kullanılan plastik tahta gibi...