combo, corsa c kronik volant çözümü

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa kardeşim bekliyoruz seni, konuşmuştuk zaten biliyosun,bakalım denediğin volant ne olucak , ondanda bi cacık çıkmazsa orjinale dönücem ben,ama acelemiz yok bekliyoruz ;)

webcevap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese selamlar.

Bu debriyajın tıkırtı yapması vb. sorunlar ile ilgili araştırma yaparken bu siteyle tanıştım ve bu başlıkta yazılanları okudum. Açıkcası aklım karıştı. Çözüm var mı? Varsa nedir?

Sabit volan çözdü denmiş ilk mesajlarda. Başka bir üye tekrar orjinal taktım demiş.

Ucuz bir parça da değil. Şimdi ben bu sıkıntıyı gidermek istiyorum.

http://www.opelgm.com/Opel-Corsa-C-13-Dizel-Sabit-Volant-ve-Debriyaj-Seti,PR-535.html
internetde opel sabit volant denmiş. Şimdi bu volantımı alıp taktırayım.

Bir de debriyaj balataları kaç km değişmesi gerekir.

Aracım 93.000 km de. Opel corsa 2006 1.3 cdti

Son düzenleme:

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese selamlar.

Bu debriyajın tıkırtı yapması vb. sorunlar ile ilgili araştırma yaparken bu siteyle tanıştım ve bu başlıkta yazılanları okudum. Açıkcası aklım karıştı. Çözüm var mı? Varsa nedir?

Sabit volan çözdü denmiş ilk mesajlarda. Başka bir üye tekrar orjinal taktım demiş.

Ucuz bir parça da değil. Şimdi ben bu sıkıntıyı gidermek istiyorum.

http://www.opelgm.com/Opel-Corsa-C-13-Dizel-Sabit-Volant-ve-Debriyaj-Seti,PR-535.html
internetde opel sabit volant denmiş. Şimdi bu volantımı alıp taktırayım.

Bir de debriyaj balataları kaç km değişmesi gerekir.

Aracım 93.000 km de. Opel corsa 2006 1.3 cdti

balatanız bitmiş olabilir

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim volantta ses yapmaya başladı ben orjinal aldım 470 liraya bilyada aldım baskı balatada bir kenarda duruyor ama bir sorunum var lütfen yardım edin bana.mustafa sana sormuştum kasnak bilyasıdır demiştin kayışı çıkarttım ses kesilmedi.sesi tarif edeyim.yolda giderken mesela ışıklara yaklaşınca 2. vitesteyim debriyaja basınca ve vitesteyken sürtünme sesi geliyor.boşa atınca ses gidiyor.1.2.ve 3. viteste yapıyor.dikkat edilmesi gereken yer debriyaja basılı ve viteste iken.kime götürdüysem farklı bişey diyor.benim ustam volanı değiştir geçer diyor.başkası grup dişlileri diyor.başkası prizdirek bilyası diyor.çok fena çıkmazdayım arkadaşlar.debriyaja basılınca ve vitesteyken nereler çalışıyor nereler dönüyor yardım.boşa atınca ses gidiyor ve araç sabit dururken ses yok.ama volantım ses yapmaya başlayınca bu ses meydana çıktı.

evet aynı olay bendede var, hatta geçen hafta arabam bir hafta serviste kaldı ama genede çözüm bulunamadı, tam debriyajın kavrama noktasında başlıyor ses, inceden bir cızırtı gibi, bende alternatör kasnağını değiştirdim ama kesilmedi, hala araştırıyorum, bu konuda gfikir olan varsa yardım etsin arkadaşlar...

ring26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biryandan sevindim benim sıkıntım tek değilmilş bir yandan üzüldüm keşke olmasaydı.ben rulmancıyım grup bilyalarını araştırdım opelin elinde yok ama bir ithalatçı firma kırmadı tedarik edicek bana çifti 125 tl prizdrek bilyası orjinal gm 54 tl 25 günde geliyor diğer bilyalar iğne rulman onlarda sorun çıkması mümkün deil zaten.ama hala kafam çok karışık belki volan yapıyodur sesi ve sağlam olan şanzımanı elletsemmi elletmesemmi çok kararsızım.şu şanzımanın çalışma sistemini anlatan bir kişi çıkmadıkı bizde fikir yürütelim.:)

webo_47

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emeğinize sağlık bende opel ustasıyım bende düşünüyordum bu volant nasıl bir çözüm bulacağımızı tebrik ediyorum

Delphin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu opeller nekadar çürük arabaymış ya ismine bak ürettiği araçların rezilliğine bak. Şimdi şikayetvar.com adresinede baktım nekadar opel mağduru insan var.

Beni kimse yanlış anlamasın ama burada volantmıdır nedir (Renault 1.5 dizel kullanıcısı olarak ben ismini bile duymadım şuana kadar) nasıl birşey olduğunu bile bilmem :D ama burada ona çözüm bulmaya çalışana kadar birlik olup opel'e dava açsaydınız bu sorunlardan dolayı şimdiye kazanmıştınız o mahkemeyi :) 27-28 bin TL verip araç alıyosun 1-2 yıl sonra hop şanzıman yerde Çok saçma....

Neyse karar sizin tabi ama gördüğüm kadarı ile masraflı bir iş olsa gerek yazık günah verdiğiniz paralara