Corsa mı i20mi?_

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ghent
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

HAngi araç?

• Opel Corsa 1.2 16V 80hp Essentia

Oy: 52 53.1%
  • Hyundai i20 1.4 CVVT 100hp Select

Oy: 46 46.9%

• Kullanılan toplam oy
    98
Fransız Arabalarına karsı bı gıcıklığım var belkı ondandır ama genel olarak clio megane II bu dusuncemı desteklıyolar...

Fransızlar içinde en iyi marka bence renault. Gerçi Citroen ve Peugeot da motor ve şanzıman olarak oldukça kaliteler fakat bana en bütün araç olarak renault geliyor. En azından japon arabalarına mekanik olarak güvendiğimden renaultta bu konuda bana güven veriyor ve modelleri sınıfında liderliğe çok yakın...

Japon ile ne alakası var diye düşünürseniz Nissan ile ortak olduklarından dolayı güveniyorum artı olarak bir ara kullanılan 2.0 140hp lik motor volvo motor idi.

Fransızlar içinde en iyi marka bence renault. Gerçi Citroen ve Peugeot da motor ve şanzıman olarak oldukça kaliteler fakat bana en bütün araç olarak renault geliyor. En azından japon arabalarına mekanik olarak güvendiğimden renaultta bu konuda bana güven veriyor ve modelleri sınıfında liderliğe çok yakın...

Japon ile ne alakası var diye düşünürseniz Nissan ile ortak olduklarından dolayı güveniyorum artı olarak bir ara kullanılan 2.0 140hp lik motor volvo motor idi.
Sizinle nereden tanışıyoruz :ramo

yok canım, hata olarak değerlendirmek biraz haksızlık olur.. ilginçtir, hyundanin kulandığım modelleri opelden fazla. yani piyasası olmayan, satılmayan, bilinmeyen arabalar değiller..
en az 15-20şer km olmak üzere accent(97mod)-accent era-getz(1,5crdi)-i30-starex-sonata(crdi)-matrix(crdi)-tucson(4x4) modellerini kullandım hyundainin. bence opeldeki en büyük handikap olan hararet sorunu, bu arabalarda yok. tıpkı vw gibi ibre 90'a çakılıp kalıyor. Çok zorladım ama hararet değişmedi. İvmelenmeleri gayet iyiydi. hele sonatanın 2,0crdi motorunu denk getirip sürerseniz zorlayın, çok keyifli.. aynı motor tucsonda da var ama sonatadaki performans tucsonda yok.

sessizlik olarak 120km ye kadar çok iyiler. ama 130u geçince sanki birisi cam açmış gibi oluyor. yol tutuş konusunda pek çoğunuza katılamayacağım; çünkü en anormal yapıda olan getzde bile öyle aman aman bir sorun görmedim. gayet yolundaydı.. ha handikapları yokmuydu , vardı. mesela o kocaman tucsonun corsa kadar bagajı vardı ve hiçde arazi aracıymış gibi gelmedi bana.. matrixde sollamaya çıkmak herif işi, geriden vites düşürüp kanırtmak gerekiyor.. accentlerin içi daracık .. i30'a lafım yok.. sonatanın konsolu anormal derecede sade.. konfor olarak ise kıyaslandıkları marka-modellerden farkları yok. ve en iyi tarafları ise arabalarına sahip çıkan bir sponsorları var. şikayet alan servisleri ya kapatıyorlar, yada komple personel değişimine gidiyorlar. şikayet konusunu mazur görmüyorlar.

corsa kesinlikle corsa.sonucta alman.

hyundai accent 7 sene kullandım beni bir kere yolda kalma yağ yakma fazladan sevise gitme falan olmadı yürüyen ve motor on numara gerisi boş tur

geçen gün arkadaşın aldığı dizel İ20'ye bindim. İçi gayet güzel ve sessiz. Bence başarılı.
İ 20 derim.

Geri