Corsa mı i20mi?_

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ghent
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

HAngi araç?

• Opel Corsa 1.2 16V 80hp Essentia

Oy: 52 53.1%
  • Hyundai i20 1.4 CVVT 100hp Select

Oy: 46 46.9%

• Kullanılan toplam oy
    98
i20 dün ben test ettim tatminkar performans süspansiyon gidişat iyidi bi opel sever olaral üzgünümki i20

Erman Abi ye katılıyorum. Şuda var Corsa nın baz versiyonuyla İ20 full versiyonu kıyaslanıyor. Bu da bir meziyet sonuçta...bence testi corsa cosmo ile yapsanız daha mantıklı olurdu...

Erman Abi ye katılıyorum. Şuda var Corsa nın baz versiyonuyla İ20 full versiyonu kıyaslanıyor. Bu da bir meziyet sonuçta...bence testi corsa cosmo ile yapsanız daha mantıklı olurdu...

egerki corsanin cosma versiyonuyla yapsak fiyat farki olmuyormu ??

konuyu acan arkadasimiz belirtmis zaten ...

Oluyor, mevzu da o zaten. Daha kaliteli olan daha pahalıdır, Hyundai'nin dolu modelini alacağınız parayla Opel'in ancak baz modelini alabiliyorsunuz, Opel'le Hyundai arasında da olacak zaten o kadar fark. Astra ile A3 aynı para mı?

corsa essentia 24.854 TL baz versiyon
i20 team 22.900 TL baz versiyon
ikisi de 1,2 motor
i20 nin 1,4 select modeli ile corsa nın 1,4 njoy modelini karşılaştırmalı
i20 select esp + sr 26.900 TL
corsa njoy + sp 26.566 TL
bu şekilde daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

i20 güzel görünüyor resimlerde ben sevdim özellikle fiyatın uygun olması büyük artı ben essentia corsaya bineceğime sunrooflu dolu i20 yi tercih ederim aynı paraysa ikiside...

i20 full değil,Select modeli. Corsa'nın Essentia modeli ile kıyaslamamın sebebi Enjoyun pahalı gelmesinden dolayıdır :) Corsa Essentia 25.900 (1.2) , i20 Select 1.4 de 25.900. Fiyat aynı yani :)

Teşekkür ederim herkese değerli yorumları için..i20 için kapora verdik,yani i20de karar kıldık..Pazartesi günü alıyoruz.Gidip gördüm aracı,gerçekten Corsa Essentia'dan (diğerlerinden değil) çok daha üstün bir araç. Dıştan tipi zaten hemen hemen aynı.Donanımsal özellikleri çok iyi,malzeme kalitesi yeterli.Essentia ile kıyasladıgımızda daha bile kaliteli diyebilirim.Hatta enjoy ile bile yarışabilir. Style paketlisi ise Cosmodan daha hoş duruyor kokpit olarak.Yolda performansı gayet yeterli geldi bana.Yol tutusu biraz zayıf ancak esp sayesinde kayma gibi durumlarda topluyor hemen.Kısacası i20 hyundai'n çıtayı yükselttiğinin bir göstergesi.Ancak keşke Corsa gibi lider bir otomobilin tipini kopyalamak yerine daha özgün bir çalışma cıkarsalardı.

26-27 ye fiesta titanium yok mu?
i20 ESP bile koymuşlar mı ya!

yok abi isterlerse 10 tane yıldızı paketleyıpte versınler hyundaı ve renault (laguna hariç ) almam...bi hata ettık accent aldık motoruna laf yok ama yol tutusu kasa olarak cok zayıf

yok abi isterlerse 10 tane yıldızı paketleyıpte versınler hyundaı ve renault (laguna hariç ) almam...bi hata ettık accent aldık motoruna laf yok ama yol tutusu kasa olarak cok zayıf

Renaultun modelleri oldukça kalitelidir. Renault ile ilgili ne sorun yaşadınız merak ettim...

Geri