Hırıltı

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 viteste kalkışta ve 2 viteste yavaşlayıp gaz verince hırıltı sesi geliyor kime gösterdiysem çözüm olmadı bazen azalıyor bazende çogalıyor.sanki vibrasyondan dolayı şaseye bir şey sürtüyo gibi,şanzıman takozunu degiştirdim hiç bir şey farketmedi aynı problemi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. araç astra g hb.saygılar:sorry:

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim corsa swing de de aynı sorun var.Aynen tarif ettiğin gibi. Ne yaptıysam kesemedim o hırıltıyı. Şanzumandan,triger elemanlarından,yağdan ,bujilerden kaynaklanmadığına eminim çünkü bu parçaların hepsini değiştirmiştim. Eksoz ve ön takımdan da eminim. Ben subap elemanlarından şüpheleniyorum.

erayfiliz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaputu açtığınızda ön camın alt tarafındaki yakıt kablosuyla elektrik kablosu birbirine temas ediyor olabilir onları birbirinden ayrı tutun bide ikisinin ortak takılı olduğu plastik mandalın boşta olmadığından emin olun..

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vitesi tutmayı dene o sırada, hatta hafifden bastır bakalım sesi kesiliyormu.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var hatta araç boşta iken gaza sert bastığım zaman aracın devir saati 2000 e kadar çok yavaş ilerliyo araç gaz yemiyor ve hırıltı o andada oluyor ve rolantide dalgalanma var.kelebek boğazından şüphelendim ama forumda bazı arkadaşlar beyinden kaynaklandığını söylemiş ve sorunu giderilen bile var.ama ben pek umutlu değilim bu opellerde arızayı tek seferde bulmak imkansız.birde böyle saçma saçma hiç bir araçta olmayan arızalar olunca insan çileden çıkıyor.aracı aldım alalı kabin içi seslerden kafayı yicem biyeri hallediyorum başka biyer çıkıyor.şimdide sunroof un perdesinden midir yoksa tavan döşemesindenmidir nedir ses geliyor uyuz oluyorum kulağımın dibinde çıtır çıtır ötüyo.valla böyle devam ederse satacam bu arabayı.çok beğenerek aldım ama bindiğim en rezil araçlardan biri.

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba boşta iken gaz verdigimde bu ses yok yüke bindiginde oluyor .bazen çok az oluyor.şu an çogaldı eksozcuya baktırdım problem yok dedi özel servis biz bunları önemsemeyiz diyor ama ben bayagı önemsiyorum kafayı acayip taktım.geçen gün hava filtresini ve üst kapak muhafazasını söktüm temizledim baglantılarını kontrol ettim ama degişen bir şey olmadı ses hava filtresinin oralardan geliyor fakat bulması çok zor bu opeller bazen insanı bayagı kızdırıyor.ama keratanın duruşu vazgeçiremiyor.

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet boşta çıkmıyor bu ses. Vitese atıp gaza basınca çıkıyo.Sadece 1-2-3 viteslerde oluyo.4-5 viteslerde olmuyor veya oluyorda biz hissetmiyoruz.Belkide bu bir arıza değildir.

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet boşta çıkmıyor bu ses. Vitese atıp gaza basınca çıkıyo.Sadece 1-2-3 viteslerde oluyo.4-5 viteslerde olmuyor veya oluyorda biz hissetmiyoruz.Belkide bu bir arıza değildir.

Bende 1 ve 2 viteslerde bu ses var diger viteslerde duymuyorum yada var hissetmiyorum 2 viteste yavaşlayıp tekrar gaz verdigimde daha çok belli oluyor:(

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok abi yoook bu araba sattıracak kendini ne bu ya bir sürü para verip alıyoruz bi o kadarda masraf yapıyoruz yine aynı yine aynı. en iyisi satmak.arabanın motor arızaları yetmiyormuş gibi birde kabin içi sesler adamı delirtiyor. heryerinden ses geliyor bıktım valla aldığıma pişman oldum yazın satıyorum arabayı :mad::mad:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O sesi motor kulaklarından da yapabilir tabi akslara ön takıma bakılması gerek belki şanzıman bilya ve keçelerinden yapıyordur şanzıman söküldümü hiç...?