Hırıltı

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim opellerde kronik bi mevzu 1-2 viteslerde gazdan ayağımı çekince hırrrr diyerek azalan ve araç durunca biten bi ses ustam arıza yok opellerde yapar demişti her zaman olmuayor ama kafamada takmıyorum başka bi sürü ses gıcırtı olduğu için:)))

BekirTanis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze iyi forumlar arkadaşlar...

Öncelikle bu forumu aracımla ilgili problem yaşayınca fakettim ve bu konuda tarif edilen problemi neredeyse 1'e 1 olarak aynısını yaşıyorum...

Öncelikle size durumumu açıklamak isterim ...

Aracım 2012 ekim ayında aldığım astra sedan 1.6 (benzinli) modelidir son kasa değil bir önceki kasadır....

Ben ise araç mekaniği ve parçaları konusunda bilgisizimdir ama araştırmaya çalışıyorum , lakin araştırdıkça karmaşık olduğunu anladım ve işin içinden çıkamadım , bunun için siz değerli üyelerin yardımını bekliyorum....

Probelemim bu konudada geçen esrarengiz hırıltı sesi , Kafaya takmayım diyorum olmuyor o kadar para verdik sıfır araç aldım düşünmeden edemiyorum (Araç daha 3000'de) sıfır araçta hırıltımı olur?

Araç 2000-2200 devir arasında hırıltı sesi yapıyor , şoför konumundayken ses ön sağ camın oralardan veya torpido kısmından geldiğini zannediyodum ama bu konuyu okuyunca hiçbirşey bilmediğimi de anlamış oldum...

4. ve 5. viteste de hiç dikkat etmedim ama galiba hırıltı sesi yapmıyor yarın deneyip yazacağım...

Eğerki benim sandığım gibi iç konsol vs. yani plastik aksamdan kaynaklansa ses 3000 devirdede yapması lazım ....

Arkadaşlar çok değerli yardımlarınızı bekliyorum , ne yapmamı önerirsiniz?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
garantili araç,ve sıfırda oluşabilecek konumlar bunlar...serviste garanti kapsamında kontrol edilip düzeltilir...emin olun çoğu markada yaşanabiliyor :)

belki bir bozuk para veya anahtar bile olabilir...yada hafif bir el darbesiyle bile çözülebilir..

BekirTanis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam diğer alman markalarının hiçbirinde yaşanabileceğine ben inanmıyorum gerçi ama sonuç olarak parayı veren düdüğü çalar....

Bu paraya bu kadarlık üretim kalitesi herhalde , orasıda var...

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu hırıltı sesi benimde kulağıma gelmeye başladı,bende turbodan zannediyordum gaza bastıkça geliyor diye,kronik olduğunu hiç zannetmiyorum çünkü önceden yoktu,ayrıca üst döşemeden geldiğini zannettiğim başka bir titreşim sesinin ogs cihazından kaynaklandığını daha yeni anladım,aynanın arkasında kaldığı için gözden kaçmış,ya bi yeri buluyor hallediyoruz başka birşey çıkıyor,gerçi bu hırıltı hemen hemen her markanın şikayet konusu olmuş mercedesten forda hondaya fiata kadar nerdeyse her araçta var.hyundai elantramın gözünü seveyim ya,6.5 yıl kullanıpta hiç tık demeden bakımlarını yapıp bindiğim tek sağlam araçtı,kronik sorunuda hiç yoktu,beğenmezler hyundai yi ama elantra modeli taş gibi arabadır gerçekten.