LPG li araçların ateşleme bobinini bozması

Kardeş aynı problemden bende değiştirdim bugün bobini.Elazığdasın galiba nerde ve kaça değiştirdiğini öğrenebilir miyim?Ben 150 ytl ye alıp kendim değiştirdim.
gakgo ben van da servisten aldım.şu an elazığda değilim galiba senin aldığın bobin orjinal değil çünkü ben 240 ytl ye aldım tekrar sorun çıkmasın diye

gakgo ben van da servisten aldım.şu an elazığda değilim galiba senin aldığın bobin orjinal değil çünkü ben 240 ytl ye aldım tekrar sorun çıkmasın diye

Doğrudur yetkili servis fiyatı 360ytl.%25 indirimle 250ytl dediler KARALAR opel yetkili servisinde.Ben sanayiden aldım.Orjinal bobinle karşılaştırdım.tamamen orjinal.Konyadan bi özel servise de sordum.Onlar da 150ytl dedi.Malesef yetkili servislerde fiyat biraz uçuk oluyo.(Yan sanayisine 90 dediler Alman malı)

kesin sonuc bobinmi simdi yani

Arkadaşlar bu Bobin arızası ile ilgii biraz araştırma yaptım Görüştüğüm ustalarla. Bobinin arızalı olduğunu düşünüyorsanız bunu ciddi şekilde hissetmeniz lazım 4 tane ateşleme sisteminden bir tanesi arızalı olsa arabanız direk 3 silindire düşer ve bu ciddi şekilde hissedilir.

Eğer bobin tamamen bozulmuşsa bobini tek tek sökerek sorunun hangi bobinde olduğunu anlayabilirsiniz. Hangi bobini söktüğünüzde motorun çalışması değişmiyorsa o bobinde sorun vardır. Sağlam olanı sökünce çalışma bozulur.

Ustam Böyle söyledi.

Arkadaşlar bu Bobin arızası ile ilgii biraz araştırma yaptım Görüştüğüm ustalarla. Bobinin arızalı olduğunu düşünüyorsanız bunu ciddi şekilde hissetmeniz lazım 4 tane ateşleme sisteminden bir tanesi arızalı olsa arabanız direk 3 silindire düşer ve bu ciddi şekilde hissedilir.

Eğer bobin tamamen bozulmuşsa bobini tek tek sökerek sorunun hangi bobinde olduğunu anlayabilirsiniz. Hangi bobini söktüğünüzde motorun çalışması değişmiyorsa o bobinde sorun vardır. Sağlam olanı sökünce çalışma bozulur.

Ustam Böyle söyledi.
bir de şöyle bir durum var 1500-2000 devir aralığında ateşlemeyi kesip bıraktığı için değiştirdim ben.bobin dışında aklına gelebilecek bütün parçaları değiştirdim sonuç aynıydı bende son olarak bobini değiştirdim ve düzeldi.

Benimde yapıyor bakalım ben önce bi LPG bakımını yaptırcam sonra olmazsa Bobine baktırcam.

selam
bu sorun acaba genelde 1.6 lardamı var yoksa 2.0 lardadamı veya oran olarak nedir

ben genel gördüğüm 1.6 kullanan lar sanki

orjinali pahalı diye başka bir marka aldım o da 2-3 ay sonra bozuldu orjinalini almak zorunda kaldım alacağınız zaman orjinalini alın
:(( farketmiyor 2007 Temmuz başında Antalya Opel serviste değiştirdim. iki aydır aynı şikayetimyeniden başladı. yorumları okudum. silkeleme ayağımı gazdan çektiğimde yine aynı durum rampalarda kesik kesik gaz yemesi gibi:( yani orjinal bobinde bozulduuu:( ve bu parça 1 yıl önce 287 ytl ye alınmıştı faturası mevcut.

10- 15 gün önce bi arkadasın arabasına tüp takıldı o gün bobin gitti orda bi yerden elektrik almıs adam lpg ye o yüzden bozulmus bobin lpg cide kabul etti ve bobinin parasını ödedi elektrik bağlartısına da bi bakın bence

Geri