Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .
Şu uzun süre konuştuğumuz ve kontak açıldıktan sonra sönmeyen arıza ışığından bahsediyorsan onun hiçbir şekilde debriyaj balatası ile ilgisinin olablileceğini düşünmüyorum. O ikazın altında düşük yakıt basıncı hatası oluyor çünkü. Oldukça yaygın bir arıza.
Bende de artık yanmıyor. Daha kesin olsun diye 2-3 bin daha gittikten sonra yazacaktım. Ama madem konu açıldı anlatayım..

Bu konuda 4 kere servise gittim ve her seferinde burada sizi bilgilendirdim. ilk 3 seferde merkezle bağlantı kurulup data toplandı. Son seferde ise yapılamıyorsa resmi rapor yazın ki hakkımı arayayım deyince, depo, mazot pompası, yakıt boruları ve yakıt rayı ısmarlandı. 1 ay sonra malzeme Almanyadan geldi. 3-4 saatte değişti. Hepsi kolay ulaşılabilir yerlerde olduğundan araba hiç hırpalanmadan yapıldı işlem..
İşlemin üzerinde 1,5 ay geçti ve artık ışık yanma sorunu yok. Basınç düşüklüğü hatası çıkıyorsa bu bir kaçağa ya da yazılım hatasına işaret eder. Şimdi kaçak olabilecek herşey değişince sorun devam edecek olursa (inşallah etmeyecek) yazılım sorunu aranır.
Şu anda teşhise yönelik tedavi uygulandı ve problem ortadan kalktı gibi görünüyor.
Bu arızayı normalde çözmek konusunda servisler direnebilir zira garanti dahilinde bu kadar masraf zor gelir opele. Bu sorunu garanti dışı kalmış aracınızda çözmeye kalkarsanız temiz bir 7-8 milyarı var çünkü...
Sorunu olanlar bu işi yaptırsın. En azından ben ömründen 13000 km gitmiş bir mazot pompasını sıfırlayıp, garantisini de 5 ay uzatmış oldum.

Banada ilk başka o dediğiniz teşhişi koymuşlardı (yakıt basıncı arızası)yazılımla olmamıştı debriyaj değişiminden sonra henüz çıkmadı..

debriyaj değişiminden sonra henüz çıkmadı..

Tamamen tesadüf. Beni bunca parçayı değiştirtmeye götüren süreçte 3000 km boyunca hiç yanmadığı olmuştu.. Bu sebeple bu değişimlere rağmen 10000 km olmadan emin olmak zor benim için.
Seni temin ederim balata ile hiç alakası yok o lambanın...

Tamamen tesadüf. Beni bunca parçayı değiştirtmeye götüren süreçte 3000 km boyunca hiç yanmadığı olmuştu.. Bu sebeple bu değişimlere rağmen 10000 km olmadan emin olmak zor benim için.
Seni temin ederim balata ile hiç alakası yok o lambanın...

Tamam öyle olsun..:)

herkese iyi akşamlar. bu gün durup dururken sağ ön kapıdan gacır gucur sesler gelmeye başladı. çok canımı sıktı. acep sebebi ne ola ki:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

herkese iyi akşamlar. bu gün durup dururken sağ ön kapıdan gacır gucur sesler gelmeye başladı. çok canımı sıktı. acep sebebi ne ola ki:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Buyuk ihtimal cami acip kapttiktan sonra oluyodur lakalara girince. Benimde sol kapida oldu . Fitillerin icine toz girdiginden oluyo . Birde kapi dosemesinin kapi sacina temas yerlerinde burlara serviste silikon sprey uygulatin sorun cozulur

Buyuk ihtimal cami acip kapttiktan sonra oluyodur lakalara girince. Benimde sol kapida oldu . Fitillerin icine toz girdiginden oluyo . Birde kapi dosemesinin kapi sacina temas yerlerinde burlara serviste silikon sprey uygulatin sorun cozulur
aynen camı açıp kapattığımda oluyor. teşekkürler

Geri