Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .
Hayırlı akşamlar... Havalar ısındı ben de arabaya biraz daha ısındım. İstanbul şehir içi 5,1 lt'ye düştü.. 700 km oldu çeyrek depo üzeri mazot var depoda.. Hava sıcak ama klima gerektirecek kadar da olmayınca, yakıtta harikalar yakalanıyor. Çarşamba sabahı Ankaraya gidip gece döneceğim inşallah. Allah kaza bela vermezse bakalım 120 km/h civarı ortalama ile ne yakacağız.

geçen hafta sonu 1400 km kadar yol yaptım bolu düzce istanbul gelibolu ve tekrar istanbul zonguldak olmak üzere toplamda 85 lt mazot harcadım kullandığım araç evin diğer aracı pejo 407 2.0 hdi otobanda 140 hız sabitleme ile yol aldım gelibolu civarında da 130 120 arası hızla ve bazen radarın olduğu yerlerde 90 km ile yola devam ettim gelibolu dönüşünde istanbul o güzel yüzü le bize trafiği ile merhaba dedi ve 70 km lik 2.5 saatt te zor aldık aracın yol bilgisayarı 5.9 gösteriyordu ve zonguldak da depoy tekrar fullediğimde yaptığım hesaplara göre 1400 km de 85 lt mazot harcamış ve 100 km de 6 lt civarı yakıt harcamış aynı yolu corsa ile yaptığımda 100 km de harcadığım yakıt 1 lt civarı daha az yakıyor aynı tempoda gidersem ama hızımı düşürürsem 5 lt altına inyorr şehir içinde 2.0 dizel motor 7.0 - 7.5 civarı yakıyorr

407 ile corsa farklı tabii. 407 nin 1 litre fark için sunduğu başka şeyler var. Değer mi bence değebilir.

bu arada yakın zaman da corsa team olarak bşr buluşma daha yapmayı dşünüyoruzz hadi ortak bişeyler yapalımda güzel şeyler çıksınnn :)

Çok keyifli olur ama ben sadece pazarları boşum.. Onu da yaz aylarında bağımda geçiriyorum. Yoksa iş, trafik , koşuşturma stresi öldürüyor insanı. Geçen haftasonu bağ yerine ömerli barajına kaçtım. Botumu şişirip sürat yaptım suda bol bol. Tam ikindi vakti ne güzel stres attım eve döneyim derken orman yollarında yoğun trafik. Hem de rezalet birşey. Meğer formula varmış. Pist de ömerlide...Öyle bir denk geldi ki olmaz öyle şey.
Yani İstanbuldan sabah ezanı çıkıp, yatsıdan sonra dönmek lazım. Ben Ekim sonuna kadar istanbul içinde pazar (olursa cumartesi de) geçirmem.. insan pişman oluyor.

Geri