Tam Yakıt Tüketim Değelerim Nasıl Sizce ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan myugurge
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Benzinli araçta şehirdışı yakıtına bakmayın dizel gibi değil benzinli, dizelde 1-1,5lt fark ediyor etmiyor.. Benzinli motor ise şehiriçinde yaktığının neredeyse yarısını yakıyor. Eski aracım 100kmde 8.6lt ortalama gösterirdi fakat istanbul sapanca 150km 7lt yakıtla giderdi sabit 110km ile.

Sizin değerler şehiriçi için bence normal belki az biraz yüksek oda kullanıma göre değişir.

Dostum, yakıtin normal. Zaten yakıtı en iyi uzun yolda anlarsın. Sen kilometrede 0.165 kuruş yani 100 km de 6.6 litre harcamışsin.
Ayrıca arkadaş senden fazla harcamış kızma hemen :D
Bu arada gazi tamemen mi bitiriyorsun yoksa bitmeye yakın mi doldurtuyorsun ?

Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.

Dostum, yakıtin normal. Zaten yakıtı en iyi uzun yolda anlarsın. Sen kilometrede 0.165 kuruş yani 100 km de 6.6 litre harcamışsin.
Ayrıca arkadaş senden fazla harcamış kızma hemen :D
Bu arada gazi tamemen mi bitiriyorsun yoksa bitmeye yakın mi doldurtuyorsun ?

Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.

Tamamen bitiriyorum , yani tüp göstergesi kırmızı yanıp bip bip ötüp uyarı veriyor gaz tamamen bitti şuan benzindesin diye sonra hemen gaz alıyorum ve yola çıkmadan evvelde KM sayacını sıfırlıyorum

16 Kuruşmu ediyor benim değerlerim ? Telefon öyle göstermiyor ama 28 kuruş diyor KM başına

Hayır telefon doğru hesaplamış.. LPGde 11,5-12lt yakıyorsunuz 100kmde benzin olsa yaklaşık 9lt (0,435tl/km) olacak demekki şehitiçi için normal.

Hayır telefon doğru hesaplamış.. LPGde 11,5-12lt yakıyorsunuz 100kmde benzin olsa yaklaşık 9lt (0,435tl/km) olacak demekki şehitiçi için normal.

12 LT çok fazla hocam ne yaptın sen ? Tamam arabayı biraz hor kullanıyorum orası doğru yani yeri geliyor 3.000-4.000 devir arası vites atıyorum frenleri sert yapıyorum ama yinede çok fazla hocam bende pejo vardı dizel ondada bu tarz araç kullanırdım ama yakıt değerim 6.5 LT / 100 KM yi geçmezdi hiç bir zaman

1 Şubat 2013 - Moil Milangaz - 29,410 LT gaz alındı (Litresi 2,380) 70 liralık gaz ediyor (7 GÜN GİTTİ - yaptığım KM yi tam hatırlamıyorum ortalama 210 KM)

100kmde 14lt lpg yapar ben yine 4ünün ortalamasını yazmıştım

1 Şubat 2013 - Moil Milangaz - 29,410 LT gaz alındı (Litresi 2,380) 70 liralık gaz ediyor (7 GÜN GİTTİ - yaptığım KM yi tam hatırlamıyorum ortalama 210 KM)

100kmde 14lt lpg yapar ben yine 4ünün ortalamasını yazmıştım

Peki şehir içi yüksek rakamlarmı bunlar ? Normalde ne kadar olması lazım şehir içi 9-10 LT filanmı

Uğur bey bu yakıt şehir içi mi şehir dışımı? benim bildiğim lpg benzinden herdaim 1 litre fazla yaktığıdır yanlışım varsa lpğ kullananlar söylesin yani şehir içinde aracınız 9 litre akıyorsa 10-11 litre lpg de yakar...ve 28 kuruş lpg de normal bence...artı kullanmaya bağlı kısa mesafe yi de katın ama uzun yolda ise hızınızda fazla değilse o zaman çok

Beyler benim araç şu kadar yakıyor bu kadar gidiyor muhabbetini bırakalım lütfen benim kafama takılan bu değerler normalmi değilmi aracım için ?

Ölçümler her gaz bittiğinde , KM sayacı SIFIRLANARAK ölçülmüştür

O yüzden gidilen KM de fazla bir fark olacağını sanmıyorum üç aşağı beş yukarı 5 KM fazla veya az gitmişimdir ama ortalama gittiğim KM 70 liralık gaza 230 KM

benim araç su kadar yakıyor senn arac bu kadar yakıyor muhabbeti olmadan nasıl anlayabilirsinki forumun özelliği bu,herkes paylaşımda buluncak doğru buluncak ;)

Uğur bey bu yakıt şehir içi mi şehir dışımı? benim bildiğim lpg benzinden herdaim 1 litre fazla yaktığıdır yanlışım varsa lpğ kullananlar söylesin yani şehir içinde aracınız 9 litre akıyorsa 10-11 litre lpg de yakar...ve 28 kuruş lpg de normal bence...artı kullanmaya bağlı kısa mesafe yi de katın ama uzun yolda ise hızınızda fazla değilse o zaman çok

Bu yazdığım değerlerin hepsi şehir içidir , henüz şehir dışında test etme imkanım olmadı

benim araç su kadar yakıyor senn arac bu kadar yakıyor muhabbeti olmadan nasıl anlayabilirsinki forumun özelliği bu,herkes paylaşımda buluncak doğru buluncak ;)

Hocam tamam haklısında herkes ben en az yakanım haha yapma derdinde yani ben bu konu hakkında açıkçası pek memmun değilim ha ama yok herkes gerçekten yaktığını yazarsa o zaman haklısınız forumun bir anlamı olur

Geri