Tam Yakıt Tüketim Değelerim Nasıl Sizce ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan myugurge
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bende 1.6 gsi var 6 litre ile 60 km yol yapıyorum benzin ile. 50 kuruş yakıyor 1995 model 16v araba. 2012 model 1.4 16v bi araç 30 kuruş yakar en fazla. yani lpg gereksiz.

taktır hocam bakma sen ona... neden önermemiş ki? klasik "rampada çekmez" bahanesini mi öne sürdü?

yakıt olarak farketmez dedi kmde 3 kuruş falan farkeder dedi rampada zaten çekmiyo hocam ankarada kepeklideki yokuşta inip yürüyesim geldi

2012 1.2 corsaya tüp taktırcam da arkadaşlar servisteki usta pek önermedi aklım karıştı siz ne önerirsiniz?

Gelın bırlıkte garantiyi yiyelim :D ızmırde kefıl olabılecegım ustam var 900 TL ye hemde taksıtle ıkımızede en saglamından takıversın :)

Aracım 2012 corsa d benzinli 1.2 86 beygir 100 tl yakıtla ortalama 350-400 arası km yapıyorum,50 tl lik benzin ile 180 km yapıyorum ben,değerlerin bana göre yüksek hocam.

Aracım 2012 corsa d benzinli 1.2 86 beygir 100 tl yakıtla ortalama 350-400 arası km yapıyorum,50 tl lik benzin ile 180 km yapıyorum ben,değerlerin bana göre yüksek hocam.

Benim gibi aracını manuel DSG (vites geçişlerini kısa sürede ve çok seri yükseltmek demek manuel DSG) olarak ve sürekli gaza abanarak kullan bir kere o zaman bak bakalım yakıt değerlerin kaça fırlıyor :)

Emin ol sakin kullansam senden çok çok daha fazla yol yaparım aynı tutar ile ama sakin kullanmak benim lugatımda yok :rakir:

Bakma yani 70 liralık gaz ile 260-270 KM arası yol yapıyorum üstelik agresif kullanımda yapıyorum bunu senin tın tın gittiğin yerde ben asfaltı ağlatarak gidiyorum :)

Geri