Tam Yakıt Tüketim Değelerim Nasıl Sizce ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan myugurge
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
o zaman sıkıntı yapmayın uğur bey lpg de 28 kuruş normal dizel bile o kadar yakıyor..

Verdiğiniz değerler şehiriçi kullanımda ise normaldir.Düşük vites,sürekli dur kalk olayları yakıt tüketimini arttırır.Ayrıca lpg yi aldığınız istasyondan bile fark eder.Uzun yolda da deneyin mutlaka daha düşük yaktığını göreceksiniz.Bunun yanısıra aracın rutin bakımları yakıtı da etki eder aracın performansını da.Bujiler,bobin,hava filtresi,gaz filtreleri ve lpg ayarı.

Anlaşılan bu değerlerim şehir içi normal , ilgilenen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim

vectra B CDX 2.0 aracımla...
Bugün 242 km yol gittikten sonra depoyu fulledim 62 TL lik gaz aldı.Gazın litre fiyatı 2.38 TL...
62 000 / 242 = 26 kuruş.... normalde ortalamam 30 kuruş ancak bu 242 km yolu sabah 07:00 akşam 21:00 saatlerinde trafiğe çıkarak yaptım..... Bu saatler 08:00 ve 18:00 olduğu zaman 40 kuruşlara yakın bir değerler elde ediyorum..bunu yazmamın sebebi sizin trafiğe çıkış saatiniz, izlediğiniz güzargah, tek calıştırmada yaptığınız yol; yakıt değerlerinize etki eder... aynı şehirde...aynı araç ile....kimisi düz yolda, ışık olmayan yolda uzun mesafe yol alır ortalama 20 kuruş yakar.. kimisi kısa mesefa de yokuş cıkar 3 tane ışığa denk gelir ortalama 30 kuruş yakar...onun için söylentilere kulak asmayın..
örneğin ben işe gelirken 17-18 km yol yapıyorum 2.0 lpg li araçım 30 kuruş yakıyor ortalama... aynı işyerinde ki arkadaşım 1.4 hdi nemo su ile 3 km yol geliyor..ve 50 TL ye 150 km (30 kuruş) yol yaptığını söylüyor.Şartları tam tersine çevirirsek onun aracı ortalama 25 kuruş benim araç 35 kuruş yakar diye düşünüyorum...
Son olarak aracınız şehir içi yakıt değerleri bence normal...

vectra B CDX 2.0 aracımla...
Bugün 242 km yol gittikten sonra depoyu fulledim 62 TL lik gaz aldı.Gazın litre fiyatı 2.38 TL...
62 000 / 242 = 26 kuruş.... normalde ortalamam 30 kuruş ancak bu 242 km yolu sabah 07:00 akşam 21:00 saatlerinde trafiğe çıkarak yaptım..... Bu saatler 08:00 ve 18:00 olduğu zaman 40 kuruşlara yakın bir değerler elde ediyorum..bunu yazmamın sebebi sizin trafiğe çıkış saatiniz, izlediğiniz güzargah, tek calıştırmada yaptığınız yol; yakıt değerlerinize etki eder... aynı şehirde...aynı araç ile....kimisi düz yolda, ışık olmayan yolda uzun mesafe yol alır ortalama 20 kuruş yakar.. kimisi kısa mesefa de yokuş cıkar 3 tane ışığa denk gelir ortalama 30 kuruş yakar...onun için söylentilere kulak asmayın..
örneğin ben işe gelirken 17-18 km yol yapıyorum 2.0 lpg li araçım 30 kuruş yakıyor ortalama... aynı işyerinde ki arkadaşım 1.4 hdi nemo su ile 3 km yol geliyor..ve 50 TL ye 150 km (30 kuruş) yol yaptığını söylüyor.Şartları tam tersine çevirirsek onun aracı ortalama 25 kuruş benim araç 35 kuruş yakar diye düşünüyorum...
Son olarak aracınız şehir içi yakıt değerleri bence normal...
bendede 97 astra gsi var gaz yok benzınle kullanıyorum 50 tl ile şehir içi max 90 km yol yapıyorum şehirler arası 100 tl benzine 360 km yol yapıyorum acaba gazamı geçsem

KOMİK

Uğur senin araba 1 ayda ne kadar değişmiş??
1 ay önce yazdıklarınla çelişen biri olduğunun farkına varırsın umarım ;)

1- "Dostum çok feci yakıyormuş senin ki ya

Ben 70 liralık tüpe 350-400 KM arası yol yapıyorum :cool:"

2- "Dostum o konuda bisey diyemem zevk meselesi bu iş ama devir ekonomi devri artık yarın birgun belgesel yapıp benim corsanin ne kadar az yaktigiyla ilgili forumda paylasacagim o zaman çoğunuz hadi canım bu paraya bu kadar da yol gidilmez diyeceksiniz :)"

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=84189

aynı dert bendede var kardeş 50tl'lik gazla tam olarak 124 km gittim :confused:
hala olayın etkisindeyim :rakir:

komik

uğur senin araba 1 ayda ne kadar değişmiş??

1- "dostum çok feci yakıyormuş senin ki ya

ben 70 liralık tüpe 350-400 km arası yol yapıyorum :cool:"

2- "dostum o konuda bisey diyemem zevk meselesi bu iş ama devir ekonomi devri artık yarın birgun belgesel yapıp benim corsanin ne kadar az yaktigiyla ilgili forumda paylasacagim o zaman çoğunuz hadi canım bu paraya bu kadar da yol gidilmez diyeceksiniz :)"

:d :d :d

KOMİK

2- "Dostum o konuda bisey diyemem zevk meselesi bu iş ama devir ekonomi devri artık yarın birgun belgesel yapıp benim corsanin ne kadar az yaktigiyla ilgili forumda paylasacagim o zaman çoğunuz hadi canım bu paraya bu kadar da yol gidilmez diyeceksiniz :)"

haftada bir biniyorum her hafta sonu 50 tl ye maal oluyor işte varsın olsun tadı başka arkadaş :))

KOMİK

Evet yalan değil Ocak 2013'te tam 380 KM gittim 70 liralık gaza ama 1 kere idi bu , bende bunun gazına gelip tamam artık bundan sonra hep böyle az yakacak arabam diye düşünmüştüm ama ne yazık ki öyle olmadı evet değişti herşey ama bu kadar değişeceğini beklemiyordum açıkçası

Geri