Vectra B2 Kasa 1.6 Satıp 2.0 CDX Almak ???

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş bey yukarıdaki mesajımda ve bir çok mesajımda belirttiğim gibi çok şükür binmiyorum artık.

avatar vectra, imza vectra b 2.0 motor kodu... Allahtan binmiyorsunuz :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu bahsettiğim arkadaşlar olsun kendim olsun tırt araba kakalanacak kişiler değiliz. Ayrıca tırt aracıda kakalayarak satmadık ve özellikle dostumuzada vermedik. Ben aracı satmadan 1 hafta önce 750 tl para harcayarak sattım. Ahlakımız gereği eksiğini bile bile yalan söyleyerek araç satmadık satmayızda. Ama öyle bir araçki bu, sürpriz yumurta gibi. Benden alan kişi expertiz çıkartarak aldı fakat 1 ay geçmeden 1500 tl harcamak zorunda kaldı. Yazık günah değilmi bu harcanan paralara.
yaa 214 bin km'de ki aracıma ben bu kadar masraf yapmadım. sizin aracın gerçekten tırt olmadığına emin misiniz? ben aracımı 168 bin km'de 2007 yılında aldım bu arada.
hangi araba arıza çıkarmıyor gidip 2000-2001 model 10-11 yasına gelmiş araba neden arıza cıkarıyor denmez yani sıfır araç mı alıyoruz...sıfır araçda bile sorunlar çıkabiliyor halbuki...gidin vectranın yasındaki araçlara bakın orasında burasında ses geliyor...ben 96 vectramda 2 sene bindim bir gram ses yoktu 15 yaşındaki bir araçtan bahsediyorum...kim ne derse dersin o paraya alaibleceğin en donanımlı en kaliteli,en sağlam,en rahat arabalardan biri...
ibrahim kardeşim nasıl benim araç? kendi aracımı diğerlerine karşı övmek yada yermek istemem. tek kusuru direksiyon sertliği.
elektroniğin otomobille tanıştığı ilk örneklerden biri olan bir arabadır vectra zamanının arabalarında cam otomatiğine bile şaşıran insanlar varken arabada yok yok otomatik klima abs tcs, ebd dead lock, immo vs vs...
bizim ustaların yüzde 90 ı kara düzen çalışır anca mekanikten anlarlar opelde mekanikten kolay kolay arıza vermez..
zamanında sanayilerde içine ettiler bu arabaların şimdide kendi tasarlayan mühendisi gelse toparlayamacakları arabalar var
zamanında UZAY KASA denmesinin nedeni de bu değil mi zaten?
ben tüm bu yazılanlardan şunu çıkartıyorum. demekki araçlar şöför seçiyor :)

usta çok önemli, araç sahibide öyle.

araç sahibi aracına yapılan bakımları vs iyi takip edip aracın başında bulunacak yoksa yazılanlar gibi ekstra arızalar çıkar. hayati malzemeleride orjinal kullanmak gerek. mesela devirdaim pompası yan sanayi kullanırsa ? yada ustaya güvenip aracı teslim edip gidiyorsunuz sonrada adam değiştirmiyor onunda parasını alıyor. tabi müşteri başında olmadığından bilmiyor ,sonrada pompa su koyverdi diyor. genelde sıkıntı yaşayanlarda bu sebeplerden dolayı zodra kalıyor .
araç mı şoförü seçiyor yoksa şoför araç mı seçemiyor ben bu noktada takıldım. kimine göre iyi arabadır ama benim için para etmez. ben gidip aracın orası boyalı burası boyalı diye bakmam. 2000 lira verir komple boyatırım en kötüsü. ama bir defa veririm. aracım ekspertiz yapıldıktan sonra 1500 lira bir araca veriliyorsa alanada yazık satanada...

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibrahim kardeşim nasıl benim araç? kendi aracımı diğerlerine karşı övmek yada yermek istemem. tek kusuru direksiyon sertliği.

vallaha tanıdğım diye kardeşim diye demiyorum bahadır vectra alacak olsam ve senin araba ve başka bir düşük km li vectra bilmecelerle yaşmaktansa senin aracı alırdım...ben her zman diyorum 214.000 km deki araç yağ yakmıyor...bir gramda hatası yok zaten bahadır orjinal parça tercih edersin...ayrıca...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk işlem olarak yaptırmaya yollamıştık aracın beynini beyin geri geldi ve yapılamadı denildi ben kendi şahsi işlerimden dolayı antep'e gitmem gerekiyordu bu bahane ile beynide alıp antep'e gittim ve orada o beyni bi kaç yere kendim gösterdim hatta iki gün konakladım orada onlarda yapılamıyor çok kurcalanmış dediler beyni kendim orada bırakıp yeni bir beyin alıp bulunduğum il'deki yetkili serviste montajını yaptırdım ethem bey..
bence bozuk değildi :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın x20xev motoru sorunlu motor değildir sorun ya usta kaynaklı yada bakım(dikkat edin bakım derken olmadık arızalar yüzünden hiç gerek olmayan parçaların değişimi kastediyorum) bilindik kronik arızaları çıkarın işte boğaz kelebeği rolanti egr vuruntu devir sensoru geriye ne kadar arıza çıkarıyor Allah aşkına??? ha ustan trigeri senteye koymamış vaya usta beyin demiş vs de çıkın geriye ne kalıyor???
ha aracı olmadık adamdan alırsınız adam tabiri caiz ise katır gibi kullanır ne yağına ne suyuna bakar oda sana gelir suç aracın mı? aracı araç yapan şofördür ben bunu bilirim.. ikinci el araba alın mesela ve bu ilk elden olsun adam bakın temiz biri alın bakın bakalım sorun olacakmı?

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi her zaman derim Allah insaflı ustaya düşürsün,

hep bu napolyon un yüzünden para diye bişey çıkardı ortaya ondan sonra bu işin tadı kaçtı:D

Oda işin diğer tarafı artık paracı mı yoka ehli değilmi tartışılır ama ehil olmadığında mağdur edilenleri foruma bakmak yetmiyormu???

elantra32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cdx

Gerçek bir vectra hastası olarak yazıyorum ki bu araçlar aksi iddia edilse de edilmese de sorunlu araçlar... B2 kasa cdx aracımı ustalarıma da danışarak itina ile aradım ve buldum... Motor saat gibi kaporta ise hatasız idi...1.5 yılda harcadığım para 4000 tL'yi geçti... Alırken tabi motoru ve özellikle elektonik aksamı açıp bakamıyoruz ki ne olduğunu bilelim... Daha arabayı getirirken egzantirik mili devir sensöründen arıza lambasını yaktı ve 4.500 deviri geçmiyordu ve bir defa sanayide son olarak da yetkili serviste değiştirmeme rağmen bu sorun 1.5 ay sonra tekerür etti ve hala bu arızayı veriyor gidip garantiden tekrar değiştirecem. Sonra ahtopot boruyu patlattı; tam onu değiştirmeye sanayiye gideyim derken arabayı bir çalıştırdım o da ne patırtı alımış başını gidiyor... Bizimkisi 1. gözden yanma odasına sul salmış :( Conta termostat siboblar ne varsa değişti... Ha bundan önce bir kersinde de krankl keçesinden yağı saldı ne varsa söküldü sökülmüşken kayışlar devir daim ne varsa değişti... en son 1 ay önce görev gereği akşehire gittim tam akşehire inerken bir de baktım ki debriyaj boşaldı... akşehirden ıspartaya debriyajsız gelmek zorunda kaldım. Debriyaj alt merkezi dağıtmış şanzıman indi 1000 tl yedi... F23 şanzıman olması nedeniyle parçayı da getirttik buralarda yok 1 gün bekledi... Ha bu arada oksijen sensöründen de arıza lambası yakıyor ara ara.... Sormadığım vectracı danışmadığım opel ustası kalamdı şunu kabul etmelisiniz ki bu araçlar müthiş oldukları kadar da nazlı ve sorunlu araçlar... Şunu da belirteyim ben halen daha bu arabaya kıyamıyorum ve satamıyorum müşterisi de hazır oysa... Gidişi yol tutuşu verdiği güven ve karizması artı parantez kalitesi tartışılmaz bir araç... Ama hiç kimse bu araçlar sorunsuz demesin lğtfen çünki çevremde bu sorunları yaşayan çok vectracı var.. Aracımı aldığımda 155.000 km de idi... şu anda 185.000 de... tabi aracımla çok yol yaptığımı da itiraf etmeliyim... saygılarımla

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçek bir vectra hastası olarak yazıyorum ki bu araçlar aksi iddia edilse de edilmese de sorunlu araçlar... B2 kasa cdx aracımı ustalarıma da danışarak itina ile aradım ve buldum... Motor saat gibi kaporta ise hatasız idi...1.5 yılda harcadığım para 4000 tL'yi geçti... Alırken tabi motoru ve özellikle elektonik aksamı açıp bakamıyoruz ki ne olduğunu bilelim... Daha arabayı getirirken egzantirik mili devir sensöründen arıza lambasını yaktı ve 4.500 deviri geçmiyordu ve bir defa sanayide son olarak da yetkili serviste değiştirmeme rağmen bu sorun 1.5 ay sonra tekerür etti ve hala bu arızayı veriyor gidip garantiden tekrar değiştirecem. Sonra ahtopot boruyu patlattı; tam onu değiştirmeye sanayiye gideyim derken arabayı bir çalıştırdım o da ne patırtı alımış başını gidiyor... Bizimkisi 1. gözden yanma odasına sul salmış :( Conta termostat siboblar ne varsa değişti... Ha bundan önce bir kersinde de krankl keçesinden yağı saldı ne varsa söküldü sökülmüşken kayışlar devir daim ne varsa değişti... en son 1 ay önce görev gereği akşehire gittim tam akşehire inerken bir de baktım ki debriyaj boşaldı... akşehirden ıspartaya debriyajsız gelmek zorunda kaldım. Debriyaj alt merkezi dağıtmış şanzıman indi 1000 tl yedi... F23 şanzıman olması nedeniyle parçayı da getirttik buralarda yok 1 gün bekledi... Ha bu arada oksijen sensöründen de arıza lambası yakıyor ara ara.... Sormadığım vectracı danışmadığım opel ustası kalamdı şunu kabul etmelisiniz ki bu araçlar müthiş oldukları kadar da nazlı ve sorunlu araçlar... Şunu da belirteyim ben halen daha bu arabaya kıyamıyorum ve satamıyorum müşterisi de hazır oysa... Gidişi yol tutuşu verdiği güven ve karizması artı parantez kalitesi tartışılmaz bir araç... Ama hiç kimse bu araçlar sorunsuz demesin lğtfen çünki çevremde bu sorunları yaşayan çok vectracı var.. Aracımı aldığımda 155.000 km de idi... şu anda 185.000 de... tabi aracımla çok yol yaptığımı da itiraf etmeliyim... saygılarımla

ben size katılıyorum fakat artı olarak birşey belirteyim...benim aracım 1996 model ben aracıma masraf ettim ve 7000 tl gibi rakamlara gelmişti masrafı ve aracı satttım alan adamda şuanda biniyor ve bir kuruş masraf etmemiş şuana kadar sanayiye bile daha hiç gitmemiş...kaportası motoru hatasız bir araç...fakat ben keyfi olarak her türlü şeyini yaptım herşeyini orjinal parça kullandım yagını bakımını zmanı gelmeden yaptım bir kez bile yolda kalmadım...aracımı yormadım...ama bilinçsiz sürücü çok gidiyor mu gidiyor diyip binen dolu adam var...

aslında asıl mesele şu bakarsan kral araba olur...bakmazsanda sorunlu vectra olur...;)

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben size katılıyorum fakat artı olarak birşey belirteyim...benim aracım 1996 model ben aracıma masraf ettim ve 7000 tl gibi rakamlara gelmişti masrafı ve aracı satttım alan adamda şuanda biniyor ve bir kuruş masraf etmemiş şuana kadar sanayiye bile daha hiç gitmemiş...kaportası motoru hatasız bir araç...fakat ben keyfi olarak her türlü şeyini yaptım herşeyini orjinal parça kullandım yagını bakımını zmanı gelmeden yaptım bir kez bile yolda kalmadım...aracımı yormadım...ama bilinçsiz sürücü çok gidiyor mu gidiyor diyip binen dolu adam var...

aslında asıl mesele şu bakarsan kral araba olur...bakmazsanda sorunlu vectra olur...;)
İbrahim sen aracın bütün eksikliklerini giderdikten sonra satmışsın, bu durumda eziyeti sen çekmişsin, işin kaymağını aracın yeni sahibi yemiş olmuyor mu? :). Hep diyoruz ucuz bir Vectra varsa mutlaka ağır bakım zamanı gelmiştir, o nedenle ucuz fiyata satılıyor, bu araçlar adi yan sanayi parçaları sevmez, parçaları kuş serisi gibi ucuz değildir ama bazı arkadaşlar nedense bunu yanlış anlıyor. Formdaki bazı arkadaşlar ucuza Vectra bulduk diye çok sevindiler ama masraflar peşi sıra gelince de "bu araçlar çok sorunlu" diyerek bir an evvel masraflardan kurtulmak için araçlarını sattılar.