xenon istiyorum ama...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan coleman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sonradan Xenon taktırmak ?

Arkadaslar ben bir aylık yeni astrama serviste xenon taktırmayı düşünüyorm. Tabii orjinal xenon gibi olmayacak, sadece ampul ve aksam değişecek. Orjinal Xenonlardaki mercekten olmayacak.

Mercekli de yaptırabiliosunuz ama o zaman faturan 2-3bin ytl oluyor. Benim yaptıracağım ise 700 ytl civarı.

Sizce bu tip xenon uygulaması güzel oluyor mu, sakıncaları var mı ?

abi sizin astraların hangi tür ampulden kullandığını bilmiyorum ama eğer h4 ise fiyat iyi gibi görünüyor h7 ise 200-300 ytl pahalı geldi bana 2. olarak umarım bilgisayarında da arıza göstermez çünkü bu xenonlarda sıkça karşılaşılan bir durum bunların dışında merceksiz kullanacağın için karşıdan gelenlerin gözünü alman kaçınılmaz fakat uygun bir far ayarı ile bu sorunada kısmen çözümlemiş olursun ayrıca takılan xenon kaliteli değilse ışık çok dağınık bir şekilde yayılabilir ve buda farların ayarlı olsa bile karşıdan gelenin gözlerini alacaktır bunada dikkat etmek gerekir bunların dışında xenon her yönden gece görüş kabiliyetini çok arttırıyor

mercekli takmak sart.. digerlerii goz aliyoo

bir aylık diyor arkadaşlar.garanti sışına çıkmasın diye servis fiyatıdır o almış olduğu herhalde.ayarları çok titiz ve ince yapılmalı.yoksa karşı taraf fena halde rahatsız olduğundan sellektör küfür ve muhtemelen el kol hareketlerine maruz kalacaksınız.ayarları ne kadar iyi yapılırsa yapılsın mercekli gibi olmayacaktır.çin malı olmasın mümkünse.her ne olursa olsun görüş iyileşir, görüntü daha bir güzel olacaktır....

cyclone

bir aylık diyor arkadaşlar.garanti sışına çıkmasın diye servis fiyatıdır o almış olduğu herhalde.ayarları çok titiz ve ince yapılmalı.yoksa karşı taraf fena halde rahatsız olduğundan sellektör küfür ve muhtemelen el kol hareketlerine maruz kalacaksınız.ayarları ne kadar iyi yapılırsa yapılsın mercekli gibi olmayacaktır.çin malı olmasın mümkünse.her ne olursa olsun görüş iyileşir, görüntü daha bir güzel olacaktır....

CYCLONE SS SERİSİ XENON H7 FAR AYDINLATMA SİSTEMİ 011723 xenon kullaniyorum yaklasik 6 aydir..

6000 Kelvin BEYAZ olur
7000 Kelvin buz beyazi (Beyaz mavi arasi)
8000 Kelvin Buz mavisi yanar
10000 Kelvin ise Mor yanar (bence cok gereksiz disco gibi oluyo, ama zevk meselesi tabii)

Garantiden cikmadi aracim kaldi ki opel kendiside takiyo (Hem maddi anlamda hemde farlari takiyo) :kop:

Ariza lambasi yakmamasiyla unlu ve diger xenon markalariyla kiyaslandiginda en uzun omurlusu. 15000 saat garantisi var.
1 yil = 8760 saat civari tabii surekli yandigini varsayarsan!!!

Ampulu bitince de yenisi 2 li paket olarak satiliyo sanirim 70 ytl civari...

Bu distributor u ama satmiyo bilginiz olsun diye verdim : http://www.regi.com.tr/

Burasi da bildigim kadariyla en uygun fiyata alabilecegimiz site: http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=252884&record=21

umarim isini gorur.. unutmadan her xenon her araca uymaz far yapisina gore farklilik gosterir haberiniz olsun.. servisten ogrenebilirsiniz tipki benim gibi yapin.. Sanki onlardan xenon alicakmis gibi arayip sorun ve ogrenin :)

Son düzenleme:
Vectra C uzunlara xenon

2006 model vectra c nin uzunlarina xenon takarak bir nevi bi-xenon yapmak istiyorum. renk araligi olarak 4300k istiyorum ki kisa farlarla ayni renk olsun. fakat butcem kisitli bu yuzden smart4cars diye bir marka buldum fiyati 250 ytl ve 20 ytl ye de montaj imkani sagliyorlar. sizce uzunlara taktigim zaman selektor yapinca xenon ampulunun omru cok mu kisa olur yani 1-2 ay icinde ampuller patlar mi? ayrica smart4cars markasi nasildir daha once kullanan veya bilenler varsa yardimci olursa sevinirim. saygilarimla...

Geri