xenon istiyorum ama...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan coleman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ozaman şimdi diyelimki örnek olarak farlar elipsodial yani mercekli e peki bunu xenon yapmak için ne gerekiyo hangi tür uygulamayı yapmak gerek?

Xenon dönüşüm kiti monte edilmesi?

Xenon ampulü ve ballastı takılması?

xenonun keyfini ancak komple sistemle alırsınız.. xenon yoksa ya komple dönüşüm yapılmalı (far yıkama dahil) ya hiç ellenmemeli

onun dışında hiçbişeye benzemez.

komple dönüşüm maliyetide az buz değil baya çıkma kovalamak lazım.

bu arada konunun alıntı olduğunu biliyorum ondan istedim :D

konu www.geceucusu.com sitesinden alınmıştır. sitenin sahibide A.Selçuk KELEŞ beydir. Voltron nickini kullanarak güzide forumlarda hatrı sayılır bilgler paylaşmıştır.

Bu konuda özelleşmiş tek site olduğu için emeğe saygı konusunu fazlasıyla hak ediyor..

kolay

ozaman şimdi diyelimki örnek olarak farlar elipsodial yani mercekli e peki bunu xenon yapmak için ne gerekiyo hangi tür uygulamayı yapmak gerek?

Xenon dönüşüm kiti monte edilmesi?

Xenon ampulü ve ballastı takılması?
Kolay kardes Xenon kiti alicaksin ve direk takicaksin ballast, kablolar ve ampuller var kit te :)

CYCLONE SS SERİSİ XENON H7 FAR AYDINLATMA SİSTEMİ 011723 xenon kullaniyorum yaklasik 6 aydir..

6000 Kelvin BEYAZ olur
7000 Kelvin buz beyazi (Beyaz mavi arasi)
8000 Kelvin Buz mavisi yanar
10000 Kelvin ise Mor yanar
(bence cok gereksiz disco gibi oluyo, ama zevk meselesi tabii)

Garantiden cikmadi aracim kaldi ki opel kendiside takiyo (Hem maddi anlamda hemde farlari takiyo) :kop:

Ariza lambasi yakmamasiyla unlu ve diger xenon markalariyla kiyaslandiginda en uzun omurlusu. 15000 saat garantisi var.
1 yil = 8760 saat civari tabii surekli yandigini varsayarsan!!!

Ampulu bitince de yenisi 2 li paket olarak satiliyo sanirim 70 ytl civari...

Bu distributor u ama satmiyo bilginiz olsun diye verdim : http://www.regi.com.tr/

Burasi da bildigim kadariyla en uygun fiyata alabilecegimiz site: http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=252884&record=21

umarim isini gorur.. unutmadan her xenon her araca uymaz far yapisina gore farklilik gosterir haberiniz olsun.. servisten ogrenebilirsiniz tipki benim gibi yapin.. Sanki onlardan xenon alicakmis gibi arayip sorun ve ogrenin :)

xenon paketli astralardaki orjinal xenon kaç kelvin bilen var mı arkadaşlar?...bir renault megane 2dekiler kadar iyi aydınlatmıyor mesela...ki bence megane2 lerin xenon u bi mercedes,bmw kadar aydınlatıo...

Geri