xenon istiyorum ama...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan coleman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Xenon Yardım!!

Arkadaşlar aracıma xenon kit taktırmayı düşünüyorum ama kafamda bir kaç soru işareti var...
1) Görsellik ve işlevlik olarak en optimum kelvin kaçtır?
2) Orjinaller hariç en iyi xenon markası hangisidir? En uygun fiyat nedir?
3) Aracımda optik mercek yok. Xenon takılsa gerçekten karşıdan gelen sürücüleri tehlikeye sokacak kadar göz alırmı?
4) İstanbul Avrupa da tavsiye edebileceğiniz(Tecrübe ettiğiniz) xenon takan bir yer var mıdır?
5) Son olarak, amaaan salla xenonu al bi philips silver, blue veya osram coolblue, night breaker gibi bişi, bak keyfine mi dersiniz??

Yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
abi ben hepsi hakkında bişi söyleyemem ama birazdan arkadaşlar gelince yazarlar...ben anladıklarımı söliyim...
1) 8000K (en ideal)
3) optik mercek olmadan takarsan karşıdaki sürücüler tehlikeye girebilir... yani optik mercek takarsan daha verimli olur..

bence beyaz ışık al daha rahat..

merceksız xenonlar karsıdan gelenlerı cok rahatsız edıyor. bence gereksiz

bende xenon var. 4200 lük. orjinal takılmıs. bende 8000lik öneririm çünkü diğerleri çok az ışık veriyor. şöyle söyleyim benim xenonun ömrü dolmak üzere ve 4200 dediğim gibi. SOKAK LAMBASI benden çok aydınlatıyor. :D:D:D birde merceksiz kullanma arkadaslarında dediği gibi. karsındakinin gözleri harap ve bitap düşer sonra. xenon dan şaşama. ben beyaz ağırlıklı mavi önerirm daha havalı duruyor :D

Ben 98 vectra b de kullanıyorum 6000k xenon gayet memnunum iyi ayarlandıkdan sonra bi sorun olmaz.
Şimdiye kadar kimseden sellektör yemedim far yüzünden.

bende xenon var. 4200 lük. orjinal takılmıs. bende 8000lik öneririm çünkü diğerleri çok az ışık veriyor. şöyle söyleyim benim xenonun ömrü dolmak üzere ve 4200 dediğim gibi. SOKAK LAMBASI benden çok aydınlatıyor. :D:D:D birde merceksiz kullanma arkadaslarında dediği gibi. karsındakinin gözleri harap ve bitap düşer sonra. xenon dan şaşama. ben beyaz ağırlıklı mavi önerirm daha havalı duruyor :D

Peki örneğin M tec marka xenon aldım. Ampülün ömrü bitince gidip başka bir marka ampül takabilir miyim yoksa yine gidip M tec mi almak lazım??

hayirli olsun. ampulun omru bitince soketleri uyan herhangi bi markanin ampulunu alabilirsin eger mtec kit e uyan baska marka varsa. tahminimce her markanin soketleri farkli oluyo ama tam bilgim yok. insallah 4300k almissindir. cunku kelvin sayisi arttikca aydinlatma azalir...

Geri