bugulanma problemi yardım

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimayı çalıştırmadan buğu çözülmüyor. Yaz kış klimayı mı çalıştıracağız?. Yok mu bunun bir çözümü? Ha bu arada unutmadan ön sağ paspası kaldırdığımda zeminde damlacıklar gördüm kalorifer peteği sağ tarafta mıdır? Acaba bizim sorun da bu mudur?
benım de ön sağda baya ıslaklık oluyordu, bende kalorifer peteği vites kutusunun hemen önünde ama hortumları sağ tarafa denk geliyor ,bir de peteğin altında havuz var orada biriken sular da rampa iniş ve çıkışlarında devamlı içeri akıyordu bende

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
QUOTE=C.C;1209167]benım de ön sağda baya ıslaklık oluyordu, bende kalorifer peteği vites kutusunun hemen önünde ama hortumları sağ tarafa denk geliyor ,bir de peteğin altında havuz var orada biriken sular da rampa iniş ve çıkışlarında devamlı içeri akıyordu bende[/QUOTE]

Kalorifer peteğini komple mi değiştirdiniz ? Tamiri yok mu bu parçanın?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamir ettiler sözde ama antifrizi yiyince tekrar kacırdı ben de gıdıp yan sanayı aldım ama orjinalden daha kaliteli oldugunu soyluyorlar 55 lira tamire ve riske değmez montajı cok zor cunku

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç içinde yoğun ıslaklık olunca da buğu olur,
durduğu yerde bekleyince buğu oluyosa içi ıslaktır tabi soğuklarda durduğu yerde buğu yapmaz
kapalı bi ortamda camları açık bırakıp kurutmak da işe yarar filtreler vs. kuru ise.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bizde de var. Yağmurlu havada araba kullanmak istemiyorum. Sağ ve sol camlardakileri sıcağı açarak yokedebiliyorum ama ön cam bir türlü açılmıyor. Sağ taraf biraz açılıyor ama tam şöför tarafının ortalarına kadar buğu kalıyor kafamı aşağı eğerek kullanmak zorunda kalıyorum. Hava sirkulasyon kapağı bozukmuş yaptırdık yine sorun devam ediyor. Hatta camdan mı acaba diye camı bile değiştirdik. En son birşey farkettim stepnenin altındaki 4 kapaktan biri yok acaba ordan arabanın içine su mu giriyor etkisi var mıdır?

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz olayı cozmus olabilirsin.sagda torpidonun altında paspasın uzerinde ıslaklık gordum.ama binen birindenmi yoksa kacakmı var kontrol edicem.

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz olayı cozmus olabilirsin.sagda torpidonun altında paspasın uzerinde ıslaklık gordum.ama binen birindenmi yoksa kacakmı var kontrol edicem.
vectra b de aynı problem vardı. kalorifer peteği için ön göğüsü komple sökeceklerini ve maliyeti söyleyince vazgeçtim.

cengiz abi seninkini nasıl yaptılar?

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b de aynı problem vardı. kalorifer peteği için ön göğüsü komple sökeceklerini ve maliyeti söyleyince vazgeçtim.

cengiz abi seninkini nasıl yaptılar?

aynı dertten müzdaribim bende şuan araç serwiste yarın alacak babam benim ön yolcu koltuğunun yerine olimpik yüzme hawuzu yaptırmışım gibi olmuştu :)

walla yarın günahımızı öğreneceğim

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
on yolcu koltugunun orda yuzuyosan gunahın cok olacak gibi kerem.hiç farketmedinizmi daha once?

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun bende de var araç starex polen filtresini bugün değiştirdim iç hava sirkülasyon kapağı sağlam aracın içinde ıslak herhangi bişey yok.Yola çıkıyorum camlar buğulanıyor havalandırmayı açıyorum son kademeye getiriyorum cama üflüyor lakin buğu neredeyse hiç gitmiyor.klimayı çalıştırıyorum ondanda bi fayda yok camı açıyorum ondan da fayda yok sorun nedir bende anlamadım

bizim sıkıntı açığa çıktı sonunda kalorifer peteği delinmiş.tabi epey masraflı oldu ama şuan için iyi durumda.Bu sorun halledilmeden önce araca bindiğimde ön cam ve yan camlar buğu içindeydi vede motor ısınsın yada ısınmasın klima açık olsun yada olmasın ön camdaki buğu bir türlü kalkmıyordu.