xenon istiyorum ama...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan coleman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kisalardaki xenon kadar omru olmaz ama soyle bi dusundugunuzde mercedes s-klasse, vw passat, audi a4,a6, honda accord,cr-v gibi bircok aracta kisa farlar kapaliyken selektor attiginizda xenonlarla selektor atiyor. bunu dusunursek ampulun omrunun cok da kisa olacagini dusunmuyorum.
yazıyı yeni gördüm.Kendi far sistemini bu araçlarınkiyle kıyaslama.Senin sistemin üstüne teknoloji çok gelişti:) passat, audi v.s araçlar bi-xenon mercekten dolayı bunu yapıyor. Bi-xenonsuzlarda bunu göremezsin. Far kapalıyken xenon ile selektör yapabilmesinin nedeni yeni kullanılmaya başlanan G5 ballastlar sanırım. Bütçen sınırlı olduğu için yapılabilecek en maliyetsiz işlemi yazmıştım. Eğer para varsa olmaz diye birşey yok:) Umarım uzunlar kısa zamanda sorun çıkartmaz.

Son düzenleme:
xenon yerine aslında mercekli olan farlara philips in beyaz aydınlatan ampullerinden takmak lazım bilmiyorum ne kadar doğru ve nasıl etki eder

yaw bendemi bu renk alsaydım dediirtiyosunuz onu bunu bırakta resim süper çıkış kısandımm :D bende aynı poz çekip koycam :hıh:

yılmaz85;321078' Alıntı:
xenon yerine aslında mercekli olan farlara philips in beyaz aydınlatan ampullerinden takmak lazım bilmiyorum ne kadar doğru ve nasıl etki eder
Kesinlikle tavsiye etmem. Dışarıdan görünüş fena değil. Aydınlatma olarak normal ampulden daha kötü. Şehir içinde pek sorun olmuyor ama şehirler arası ve zifiri karanlık yollarda ve ayrıca yağmur yağdığında görüş berbat. Tecrübe ile sabittir.
Eğer maddi olarak zorlamazsa xenon al arabanı sevindir:good:

yazıyı yeni gördüm.Kendi far sistemini bu araçlarınkiyle kıyaslama.Senin sistemin üstüne teknoloji çok gelişti:) passat, audi v.s araçlar bi-xenon mercekten dolayı bunu yapıyor. Bi-xenonsuzlarda bunu göremezsin. Far kapalıyken xenon ile selektör yapabilmesinin nedeni yeni kullanılmaya başlanan G5 ballastlar sanırım. Bütçen sınırlı olduğu için yapılabilecek en maliyetsiz işlemi yazmıştım. Eğer para varsa olmaz diye birşey yok:) Umarım uzunlar kısa zamanda sorun çıkartmaz.
evet hepsinde bi-xenon var sadece honda modellerinde bi-xenon olmadan selektor atinca xenonlar yaniyo. ben ballast acisindan diil de ampul acisindan sorun cikar mi demistim :) ballastta sorun olmaz insallah :) zaten para olsa afl sistremine sahip far siparis edip onlari taktirirdim :D oyle daha guzel olurdu :)

yaw bendemi bu renk alsaydım dediirtiyosunuz onu bunu bırakta resim süper çıkış kısandımm :D bende aynı poz çekip koycam :hıh:
bende arabayi alirken siyah mi alsam diye cok dusundum :) temiz tutmasi zor bi de cizigi cok belli eder diye siyah almaktan vazgectim nerde siyah vectra gorsem bakarim :) cok istersen arabalari degiselim :p senin motor yeter yaw :D

400 ytl tutar xenon kiti, bugün sordum.Bende yaptıracam ama param yok :D Eğer düşünürsen yada görmek istersen bigün buluşur beraber bakmaya gideriz, hemde tanışmış oluruz :)

evt

Kesinlikle tavsiye etmem. Dışarıdan görünüş fena değil. Aydınlatma olarak normal ampulden daha kötü. Şehir içinde pek sorun olmuyor ama şehirler arası ve zifiri karanlık yollarda ve ayrıca yağmur yağdığında görüş berbat. Tecrübe ile sabittir.

Kardeşime hak veriyorum o philips ler xenon la halojen ampül arası bişey fazla verim alamassın !!!

Kardeşime hak veriyorum o philips ler xenon la halojen ampül arası bişey fazla verim alamassın !!!

çok teşekkürler arkadaşlar:good:

Geri