xenon istiyorum ama...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan coleman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
arkadaslar xenon selektör için uygun değilki yanması için beli bi süre geçiyo aniden yanmaz valla sana tavsiyem uzunlar galiba h1 mi oluyodu ne sen git onlara philips diamond vision taktır 5000k 4300 den daha iyi bence bide uzunlarda iyi bi performans istiyosan philips 150 gt mi ne vardı uzunlar için en iyi ampul seçilmişti onuda düşünebilirsin diamondlar 60 ytl lere falan düşmüş bence bi düşün

diamond visio denedim osram coolblue denedim ama hic birinden memnun kalmadim. Simdi xenon taktim memnunum ilk selektorde fazla aydinlatmiyo ama yaklasik 1 sn sonra aydinlatmaya basliyo ve 3-4 sn sonra mukemmel bir aydinlatma oluyor.

Mercedeslerim bi-xenon mercekleri büyük boyutta ,bmw e-46 makyajlı kasa bi-xenon merceklerinin boyutları daha ufak onları deneyebilirsin..aralarında bariz boyut farkı var..
bende hella nin bi-xenon mercegi vardi yani mercedes e serisi, opel astra, skoda superb de falan kullanilan mercekten. mercek kismi boyut olarak ayni fakat arka kisimda kalan aynali kisim buyuk oldugu icin olmadi. e46 nin bi-xenon mercegi olsa bu sefer mercek kismi kucuk gelirdi. mercekle yapamayinca bu sekilde denedim simdilik memnunum:D

ani bi selektör yapman lazım 1 sn beklicenmi 1 sn de neler oluyo sürücüler için 1 sn çok büyük bi zman, görsel açıdan süper olur ama Allah korusun insallah mecbur kalmassın ani selektöre :)

selektor attigim disaridan anlasilio fakat iyi bi aydinlatma olmuyo. yani benim iyice gormem icin 1 sn falan beklemem gerekio

Arkadaşlar merivaya (2006 essential) xenon far taktırmak için komple farı değiştirmekmi gerekiyor(mercekli felan olursa)? en ucuz kaça mal olur,buralarda pek anlayan bilen yok(bartında-en yakın ereğli).daha önce broadway kullanıyordum sanayide 100 watlık halojen taktırdım(röleyle)..o ışığı merivada arıyorum..yardımcı olursanız sevinirim.
Mercek işine girersen size baya bi pahalıya mal olur. Ama en sağlıklı xenon dönüşümü de böyle olur. 2 yol; şu an üstündeki farlara xenon kit alıp takabilirsin. 250-300 ytl gibi fiyatlara var. Ama merceksiz far ışığı çok dağıtır karşıdan gelen sürücünün gözlerini alabilir.

xenon sorunu...neden

:help: xenon takıldı 1 ay önce falan acaba ballast tamı sorun var anlamadım ikiside düzgün yanıyor fakat ilk açılırken bir tanesi sararıyor rengi daha sonra düzeliyor yani bi tanesi maviyken bi tanesi sararıyo ve maviye dönüyor neden acaba yardımm......... kafama takıldı....:sorry:

anladığım kadarıyla sorun ampulden kaynaklanıyor uzun süre kullanılmış ampullerde ilk yanarken farklı renkte olduunu duymuştum....

Geri