Yakıt Hesaplama Yöntemi (Bilmeyenler için)

volkanres

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen bende ole yapiyorum bugun yaptim hatta 75.55 krs a 268 km yapmisim 281 krs yakmis sehir ici

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Androıd ler bızım beyne bağlı bız ne dersek onuyapıyor arkadasın dedıgı telefondaki hesap makınası herhalde:rakir::rakir:

Tabiki hespa makinası değil. Yakıt tğketimi ile ilgili programlar mevcut. Gittiğiniz km yakıt fiyatı tüketilen yakıt gibi değerleri girdiğinizde hem kayıtlayaibliyorsunuz hemde net hesaplamaları verebiliyor...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki hespa makinası değil. Yakıt tğketimi ile ilgili programlar mevcut. Gittiğiniz km yakıt fiyatı tüketilen yakıt gibi değerleri girdiğinizde hem kayıtlayaibliyorsunuz hemde net hesaplamaları verebiliyor...

Hocam tamam işte bunun hesap makinesinden farkı ne?
Program yerine bana da km ve fiyatı söylesen bende hesaplarım :D
O programlar boş bence.

Nihat.Ak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehirler arası keşan-istanbul istanbul-çerkezköy çerkezköy-keşan toplamda tam 500km yaptım geçen gün ve depo 134tl gaz aldı ama 20 liralık gaz ile şehir içinde 44km gittim ve içim acıdı, şehir içinde gezmeyi protesto ediyorum bundan sonra :D :D :D

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehirler arası keşan-istanbul istanbul-çerkezköy çerkezköy-keşan toplamda tam 500km yaptım geçen gün ve depo 134tl gaz aldı ama 20 liralık gaz ile şehir içinde 44km gittim ve içim acıdı, şehir içinde gezmeyi protesto ediyorum bundan sonra :D :D :D

Hocam senin araçta şehiriçi sağlam yakıyormuş ya :D

Nihat.Ak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam senin araçta şehiriçi sağlam yakıyormuş ya :D

Yok canııımmmm, kokluyor sadece sende abartma :p ama sanırım benim araba benden memnun değil, gaz yerine benim içimi bağrımı yakıyor ve gazı denedikten sonra benzinde denemeyi hiç düşünmedim korkudan ahahahaha :D :D habersiz yaşamak iyidir, göz görmeyince gönül katlanır misali :D :D

bu arada araç 1,6 astra ve brc lpg takılı.

Son düzenleme:

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam tamam işte bunun hesap makinesinden farkı ne?
Program yerine bana da km ve fiyatı söylesen bende hesaplarım :D
O programlar boş bence.
Ben kullanıyorum hemde verilerim sürekli yanımda oluyor. size göre boş bana göre iyi.. bende hesap makinesinden hespalıyorum ama gidip bir yere kayıtlar verileri saklamak zorunda kalmıyorum sürekli cep telefonumda bulunmuii oluyor

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yada lpg li araçlar için depoyu (lpg tankını) komple bosaltıyoruz sonra 50 lıralık alıyoruz adam gıbı kullanıyoruz tekrar depo bıtınce net km ortaya cıkar sonra ahmetokur arkadasımızın dedıgı hesaplamaları yapıyoruz olay bu benım yaptıgım devamlı taktıktır

benım aracın verılerı
50 tl/150km = 0,33 krs km de şehir içi

hocam opel vectra sanırım aracınız o araç mı şehir içi 33 krş? eğer öleyse benim araçta sorun var çok yakıyor yaw

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam opel vectra sanırım aracınız o araç mı şehir içi 33 krş? eğer öleyse benim araçta sorun var çok yakıyor yaw

evet arkadasım vectra b aracım 98 model gls
nerdeyse 3 gunde bır depo bosaltıp 50 lıralık alıp yoluma bakıyorum ve 3 gunde bır hesaplama fırsatım oluyor
buna ıstınaden en son aldıgım ve yakıt hesaplamamı soylıyım bu sefer bıraz sakın kullandım
160 km yol yaptı ama 10 km sını benzıne verdım ılk calıstırma olayı ıcın
50 tl /2.99 tl = 16,72 lt
50 tl /150km = 0,333 krs yaktı km de
km de 0,111 lt = 0,333 krs yakmıs oluyor

ve aracımın lpg ayarı ıyı degıldır