Yakıt Hesaplama Yöntemi (Bilmeyenler için)

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadasım vectra b aracım 98 model gls
nerdeyse 3 gunde bır depo bosaltıp 50 lıralık alıp yoluma bakıyorum ve 3 gunde bır hesaplama fırsatım oluyor
buna ıstınaden en son aldıgım ve yakıt hesaplamamı soylıyım bu sefer bıraz sakın kullandım
160 km yol yaptı ama 10 km sını benzıne verdım ılk calıstırma olayı ıcın
50 tl /2.99 tl = 16,72 lt
50 tl /150km = 0,333 krs yaktı km de
km de 0,111 lt = 0,333 krs yakmıs oluyor

ve aracımın lpg ayarı ıyı degıldır

hocam bende cd 98 b var otomatik vites 50 krş geçiyo kmde

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bugün 200 liraya 44 litre mazot aldım indirim kartım sağolsun :) Anayolda bir deneme yapayım dedim. 90 km/h ile 5. vites 1900 devir/dakika aralığında 25 km kadar sürdüm yakıt ortalaması 4.6 indirdim. Kırmızı ışıklara çok fazla yakalandım yakıt rölantide 4.8 lere inip çıktı ama Maşallah çok ekonomik geldi. Varmı üstüne iddiası olan :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=61686]Tigran[/MENTION] Doğukan o nasıl bi indirim kartıymış? Hangi petrol?

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hergun denıyorum bak bugun depo bosaldı 30 lıralık gaz aldım onun degerlerınıde yazarım sızlere bıtınce tabı ustune gaz almazsam sırketten

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hergun denıyorum bak bugun depo bosaldı 30 lıralık gaz aldım onun degerlerınıde yazarım sızlere bıtınce tabı ustune gaz almazsam sırketten

Şehiriçi 85 km gider diyorum benim tahminim, dur bakalım ne çıkacak aykut hocam :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ahmet kardeşim indirim kartım tam 6 senelik olduğu için litre başına 2.5 kuruş indirimim oluyor. Petrol Lukoil 6 senedir hep ordan alıyorum. Hatta o kadar çok aldım ki ücretsiz arabamı her seferinde yıkıyorlar. Hayatımda ilk defa farklı bir petrolden almıştım oda geçen ay Opetten aldığım mazot oldu vicdan azabı çektim hatta. :D Şimdi ordan bir kaç ses çıkar Lukoil'in neyi varda ordan mazot alıyorsun. 1- Tanıdığım güvenilir insanlar. 2- Polis bir abimizle geçen bu konuyu konuştum kendileri ekip araçlarına benim petrolden alıyorlar. Burdaki petrol ofislerinib hepsi aynı yerden akaryakıt alıyor sadece kendileri vergi koyuyor güvenilir yerden al yeter dedi.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw şirketten gaz aldım 50 lıralık 50 de benzın hesap uzadı 80 tl lık gazla ne kadar gıdecek hesabı yapcaz artık ahmetcım :rakir::rakir:

Abi arabaların bişey yaktığı yok valla ya, fiyatlar aşırı yüksek.
Benim hayalim; benzin 3 tl, mazot 2tl, lpg 1 tl...
Ama sadece rüya olur heralde :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:06 ----------

Ahmet kardeşim indirim kartım tam 6 senelik olduğu için litre başına 2.5 kuruş indirimim oluyor. Petrol Lukoil 6 senedir hep ordan alıyorum. Hatta o kadar çok aldım ki ücretsiz arabamı her seferinde yıkıyorlar. Hayatımda ilk defa farklı bir petrolden almıştım oda geçen ay Opetten aldığım mazot oldu vicdan azabı çektim hatta. :D Şimdi ordan bir kaç ses çıkar Lukoil'in neyi varda ordan mazot alıyorsun. 1- Tanıdığım güvenilir insanlar. 2- Polis bir abimizle geçen bu konuyu konuştum kendileri ekip araçlarına benim petrolden alıyorlar. Burdaki petrol ofislerinib hepsi aynı yerden akaryakıt alıyor sadece kendileri vergi koyuyor güvenilir yerden al yeter dedi.

Aynen lukoil pek bilindik yer değil, lakin mazot ucuz ve kaçak değilse sıkıntı yok.
Mesela burda aytemiz var, adamların mazot sürekli 25-30 kuruş ucuz. güvenip alamıyorum.