2001 Opel Vectra CDX 2.0 AT

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
- ısıtmalı koltuk ve açılır tavan yok
- Ön kaputta boya var.
- Motoru yaklaşık bir yıl önce yenilendi, sıfır sayılır.
- Kaporta ise 10 yaşındaki bir arabanın olabileceği kadar, hatta daha iyi durumda.
- Galiba genelde aynı arabaya sahip olanlar yüksek fiyat yazmış.
- Bir de motorun komple yenilenmiş olması bir avantaj mı dezavantaj mıdır? - Aynı şekilde otomatik vites olması için de aynı soru geçerli.
- Isıtmalı koltuk ve açılır tavan olmaması bir CDX için eksikliktir ama olmazsa olmazlar arasında değildir. Mesela ben açılır tavan sevmiyorum.
- Kaputta veya herhangi bir parçada boya olması maalesef fiyatın düşmesine neden oluyor.
- Motorun erken yapılması kafalarda soru işaretlerinin artmasına neden olur, ben zamanından evvel rektefe görmüş motorlara sıcak bakmam.
- Kaporta konusunda ya alçak gönüllüsünüz ya da sanki açık kapı bırakmışsınız gibi bir izlenim doğmuş. Piyasada 10 yaşında olup da pırıl pırıl olan arabalar mevcut.
- Sizin aracınızı görmedim ama 24.000 TL istenen aracı iyi biliyorum, CDX alacak olsam gözüm kapalı olarak o aracı alırım. Vectra veya eşiti kaliteye sahip arabalarda kaliteli parça ve bilinçli bakım çok önemlidir. 2006 yılında aracımın ağır bakımına 2.200 TL üzerinde harcama yaptım, evet yetkili serviste işçilik pahalı ama aradan geçen 5 sene / 60.000 km zarfında tık demedi. Yüksek rakam yazanlar aracını iyi tanıyan, ona değer verenlerdir.
- Motor konusuna yukarıda değinmiştim. (bence zamanından evvel işlem gören motor dezavantajdır)
- Otomatik vitesi bizim ülkede sürücüler öcü olarak görüyor, ben yıllar sonra otomatik vitesli bir araca sahip oldum sadece çok çok geç kalmışım diyorum. Otomatik vitesler çok sorunlu oluyor diyenlere ise bir şey demiyorum, onların görüşüdür. Piyasada otomatik vitese sahip bir çok klasik araba var, halen tıkır yıkır işliyorlar, hatta dikkat edilirde son yıllarda şehiriçi taşımacılığında kullanılan, bir ayda binlerce km yol yapan, şehiriçinde ağır şartlara maruz kalan bütün belediye otobüslerinde artık otomatik vites tercih ediliyor.

Son düzenleme:

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık dört gündür 2000 - 2001 model Kazasız CDX arıyorum otomatik şartı var , araba için şu an için 18 bin tl bütçe ayırdım. Dün bir tanesini kaçırdım geçen izmitte almak için aradığımda adam sattım dedi. Araç 120 bindeydi, deri koltuk, sanruf hepsi vardı ve LPG liydi. Şimdi bir tane daha var Pendikte hiç lpg takılmamış 16800 e kadar düşürdüm fiyatı ancak hem rengi lacivert ( Ben gümüş gri arıyorum, hem de Deri koltuk ve sanruf yok. Bayramda araya girdi fiyatlar arttı. Bakalım hayırlısı diyoruz, o paraya farklı bir marka ve model bir araca yönelmeyi de planlamaya başladım.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence rakamlara takılmadan ,aracın motor durumu km si, kaporta boyası ,bakımı,lastikleri, aküsü ,baskı balatası,trigeri,yani tam anlamıyla düzgün ve problemsiz araç olmasına dikkat etmek gerekir. varsa birde araçtaki extralar.

aracında problemi olmayan ve bakımlı olan arkadaşlar benim gibi rahat bir şekilde 24 de ister 30 da çünki aracına güvenir. kendi adıma konuşuyorum ,aracıma çocuğummuş gibi bakar ilgilenirin. alırkende piyasanın 2bin 3 bin üzerinde para verip alırım. satarkende isterim.
piyasada ucuz rakamlara bulunan araçları çok dikkatli incelemek gerekir. misal bir cdx ve rakamı 16.500 tl diyelim.

kaporta boya sıkıntılı,motor belirsiz,şanzıman sıkıntılı,( genelde ucuz olanlar otomatik oluyor, otomatiğin bakımıda tamiride ağır oluyor) baskı balata ,triger,abs beyni ,airbagler ,lastikler,yağı suyu vs. belirsiz ve bakımsız bir araç. bu saydıklarımı para olarak ekleyin bakın rakamlar nerelere çıkıyor. ucuz aldım diye sevinirken,hem paranız hemde vaktiniz kayboluyor.ve daha sonra satarkende sıkıntıya düşüyorsunuz ve zarar ediyorsunuz ,harcadığınız paralarve zaman kaybıda kişiye kar kalıyor.
bu sebeple hangi araç olursa olsun. 2 bin 3 bin fazla verin en iyisini arayın derim. fakat maddi durum el vermiyorsa bu saydıklarımada gözünüzü kapatıp şansa demekten başka bir şey kalmıyor. bu yüzden bu araba bu para etmez çok pahalı diyen arkadaşların iyi düşenmeleri gerekir....

ve şu atasözünü hatırlatmak isterim.......

pahalıysa vardır hikmeti ucuzsa vardır bir illeti

Son düzenleme:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede 2001 cdx,gümüş gri,at,lt,17BBS+Kumho,Teleflex lpg var 65000 km.İstedğim rakam 23500 TL Full bakımlı.

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende var :) mükemmel ötesi ve 24 bin gördü :) türkiyede tek zaten bendeki :)

Geçenlerde şaşmazdaki serçal opel e bi vectra b2 gelmişti. O da 24 bindeydi. Yani türkiyede bi rakibiniz var. :D

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde şaşmazdaki serçal opel e bi vectra b2 gelmişti. O da 24 bindeydi. Yani türkiyede bi rakibiniz var. :D

:kop::kop::kop::kop::kop::kop: ben km demedimki :) 24 bin tl gördü anlamında yazdım. donanım ve extralar olarak tek :)

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar istediğim Vectra'yı istediğim paralara bulamayınca başka markaya yöneldim ve 2001 Model 1.6 Seat Leon Signo modelini aldım, üç gündür kullanıyorum izlenimlerim; Yol tutuşu harika, performans çok güzel, konfor harika. Ancak yinede gönlüm Vectra B2 den yana ve ileride inşallah iyisini iyi fiyata alacağım.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun mucip bey kazasız belasız kullanın......