2001 Opel Vectra CDX 2.0 AT

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2003 1.6 Vectra C Elegance ye sahip olup kullanan biri olarak söylüyorum, donanım ve konfor vectra b den çok daha iyi. Sadece yol tutuşu iyi değil, onun harici teknik özelliklerini birazcık sayalım; elektrikli katlanır ayna, elektrikli arka perde, yan makam perdeleri, cruise control, yağmur sensörü, afl bixenon farlar, ön arka sensörleri, lastik basınç sensörleri, elektrikli ve üç kişiye kadar hafızalı sürücü koltuğu + iç dikiz aynası + dış aynalar , elektrikli yolcu koltuğu. 8 hava yastığı , elektrikli bagaj kapağı , uzaktan kumandayla kapanıp açılır camlar, aynalar, , far yıkama, ESP v.s. bunlar şu an aklıma gelenler. Bu nedenle Vectra B ile kıyaslanamaz, ayrıca sürüş konforu ve rahatlığı da Vectra B den çok daha üstün bir araç. Dediğim gibi Vectra B biraz daha sert bir araç olduğundan yol tutuşu daha iyi C ye göre.

bu saydığınız özelliklerin hepsi olan ve sınıf hatasız bir vectra c 24 bine varsa bence süper... kesinlikle alınması gerek derim .... yaptığım araştırmaya görede rakamlar 25 bin ile aracın temizliğine göre 30 bin arası.

Son düzenleme:

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mucip bey parası olsa benim aracı alacaktı zaten :)

aynen mesajıda bu ...

Ethem bey çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Sizin aracınızı tabiki almak isterim ( Her Vectra sever gibi ) ancak siz yanılmıyorsam 24 istiyosunuz, benim bütçem şu an için 18 bin tl yi aşamıyor maalesef. Param yetişseydi kaçırmazdım buna emin olun.

Sizin aracınızı almak istemem ayrı bir şey. Vectra C ile Vectra B kıyaslaması ayrı. Sizin aracınızı almak istememin tek nedeni arabanın temizliği ve eklenen ekstralarla Türkiye'de belki de tek olmasıdır. Yoksa Vectra C herhaldeki Vectra B den kat kat üstün ve konforlu bir araçtır, benimki tamamen zevk meselesi. Vectra B ler hoşuma gidiyor ve seviyorum. Konu farklı yerlere çekilmezse sevinirim.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu saydığınız özelliklerin hepsi olan ve sınıf hatasız bir vectra c 24 bine varsa bence süper... kesinlikle alınması gerek derim .... yaptığım araştırmaya görede rakamlar 25 bin ile aracın temizliğine göre 30 bin arası.

Çok temiz olup ta sıkışıp 24 - 25 bine satanda var yeterki sabredin ve araştırın bulursunuz. Acelesi olan için tabiki parayı bastırıp en pahalıyı almak işin kolayına kaçmak olacaktır. Her zaman en pahalısı en iyisi değildir.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sizin aracınızı almak istemem ayrı bir şey. Vectra C ile Vectra B kıyaslaması ayrı. Sizin aracınızı almak istememin tek nedeni arabanın temizliği ve eklenen ekstralarla Türkiye'de belki de tek olmasıdır. Yoksa Vectra C herhaldeki Vectra B den kat kat üstün ve konforlu bir araçtır, benimki tamamen zevk meselesi. Vectra B ler hoşuma gidiyor ve seviyorum. Konu farklı yerlere çekilmezse sevinirim.

mucip bey olay vectra b c olayı değil, illaki muhalefet arkadaşlar olacaktır. amaç o kişileri bilgilendirmek. yoksa konuyu çekecek bi tarafı yok. her şey zevk meselesi..... segment olarakta farklı araçlar b ve c olarak ayrılmış zaten. amaç bakımsız ve ölü araçlar ucuz oluyorsa bakımlı araçların rakamıda yüksek olur .onu anlatmak. :) c kasalardada aynı . 24 e de var 30 da ,saygılar. aracınızda tekrardan hayırlı olsun...

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mucip bey olay vectra b c olayı değil, illaki muhalefet arkadaşlar olacaktır. amaç o kişileri bilgilendirmek. yoksa konuyu çekecek bi tarafı yok. her şey zevk meselesi..... segment olarakta farklı araçlar b ve c olarak ayrılmış zaten. amaç bakımsız ve ölü araçlar ucuz oluyorsa bakımlı araçların rakamıda yüksek olur .onu anlatmak. :) c kasalardada aynı . 24 e de var 30 da ,saygılar. aracınızda tekrardan hayırlı olsun...

Evet dediğiniz gibi olay tamamen zevkte bitiyor. İnanın param yetişseydi sizin arabanızı alırdım bunu tekrar ediyorum. Şu an bütçem 18 bin tl lik bir arabaya yetti ve bütçeme uygun araba aldım. Siz de demişsiniz zaten 18 e düzgün cdx bulamadı diye evet düzgününü bulamadım yoksa 16800 e kadar 2001 bulmuştum ancak araçta lpg yoktu, rengi hoşuma gitmedi, deri koltuk sanroof yoktu v.s. kafama yatmadı. Sabretsem belki bulurdum ancak arabasız kaldığımdan bekleyemedim de. Bu nedenle bu paraya alınabilecek bence en güzel arabalardan biri olan Leon aldım şu an için çok memnunum, bu demek değilki Vectra almayacağım, ileride inşallah sizin aracınız olmasa bile farklı ve temiz bir CDX veya 2.5 sport düşünüyorum. Temenniniz için tekrar teşekkürler :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Elbette 24 bine ne arabalar var. Benim de 24.000 TL istediğim 49 senelik aracımda;

1. park sensörü ( yok )
2. far sensörü ( yok )
3. koltuk ısıtma sistemi ön ( yok )
4. koltuk ısıtma sistemi arka ( yok )
5. sis farları xenon ( yok )
6. katlanır ayna ( manuel olarak VAR )
7. radyatör üstü koruma plastiği ( yok )
8. akü koruma kılıfı ( sadece kutup başlarında VAR )
9. ırmscher logosuz ön panjur ( benzeri VAR )
10. ırmscher vectra b gt jantları ( yok )
11. omega fasılalı silecek sistemi ( yok )
12. cruise control ( yok )
13. kararan iç dikiz aynası ( devamlı karanlık olanından VAR )
14. ırmscher ikili son susturucu ( yok )
15. komple deri döşeme (çakma deri/kumaş olarak var)
16. gt ön karlık ( yok )
17. gt bagaj spoileri ( yok )

Konu biraz yumuşasın dedim. ;)

Her aracın bir hayran kitlesi vardır, ama hiç kimse de sırf "ben bu arabayı seviyorum" diye ederinden daha fazla bir bedel ödemek istemez, piyasayı ve aracı çok iyi bilenler imkanları dahilinde kesenin ağzını olabildiğince açarlar. Yani bir malın gerçek değeri neyse o rakam ödenmelidir. Ethem'in arabasında çok emek var, yaptığı titiz işçiliğe bizzat şahit olmuş biriyim, bu titiz işçilik göz ardı edilmemelidir

Son düzenleme:

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elbette 24 bine ne arabalar var. Benim de 24.000 TL istediğim 49 senelik aracımda;

1. park sensörü ( yok )
2. far sensörü ( yok )
3. koltuk ısıtma sistemi ön ( yok )
4. koltuk ısıtma sistemi arka ( yok )
5. sis farları xenon ( yok )
6. katlanır ayna ( manuel olarak VAR )
7. radyatör üstü koruma plastiği ( yok )
8. akü koruma kılıfı ( sadece kutup başlarında VAR )
9. ırmscher logosuz ön panjur ( benzeri VAR )
10. ırmscher vectra b gt jantları ( yok )
11. omega fasılalı silecek sistemi ( yok )
12. cruise control ( yok )
13. kararan iç dikiz aynası ( devamlı karanlık olanından VAR )
14. ırmscher ikili son susturucu ( yok )
15. komple deri döşeme (çakma deri/kumaş olarak var)
16. gt ön karlık ( yok )
17. gt bagaj spoileri ( yok )

Konu biraz yumuşasın dedim. ;)

Her aracın bir hayran kitlesi vardır, ama hiç kimse de sırf "ben bu arabayı seviyorum" diye ederinden daha fazla bir bedel ödemek istemez, piyasayı ve aracı çok iyi bilenler imkanları dahilinde kesenin ağzını olabildiğince açarlar. Yani bir malın gerçek değeri neyse o rakam ödenmelidir. Ethem'in arabasında çok emek var, yaptığı titiz işçiliğe bizzat şahit olmuş biriyim, bu titiz işçilik göz ardı edilmemelidir

Mantıklı bir cevap ancak; Bir aracın satış fiyatı sadece piyasası ile belirlenmiyor. Arabanın temizliği, kazasız ve boyasız oluşu, arızasız ve bakımlarının yapılmış olması, araçtaki ekstralar, km , lastiklerin durumu , donanım doluluğu da arabanın piyasasını belirler. Bu nedenle 2001 CDX lerin piyasası bence 14000 TL ile 24000 TL arası oynuyor, herkes bütçesine uygun arabayı alabilir tabiki pazarlık yapmak şartıyla. Pazarlıksız fiyatlar şişirmece olabiliyor çünki.

ekselans56

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gördüğüm kadarıyla forumun kıdemlileri burda.bu fırsatı kaçırmayıp değerli arkadaşlara bişey danışmak istiyorum.bende vectra b (2000-2001) hastasıyım.önceki aracım 2000 vectra 1.6 comforttu.fakat bazı nedenlerden dolayı satmak zorunda kaldım.fakat aklım hala onda:sorry:
onu satıp sonra hyundai aldım tabi keseye göre.
şimdi tekrar vectra arıyorum.fakat aklıma şu takıldı.1.8 cd ile 1.8 elegance arasında ne fark var?ve sizce hangisi daha iyi.
bu arada ethembey sizden öğrenecek çok şey olduğuna inanıyorum.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse üzerine alınmasın gerçekten arabasına kızı gibi bakanlar var hatta arabası hafif çizilince uyuyamayanlar var(benim gibi) ama üst segment araba çok farklı bir şey. 2001 Vectra B ile 2003 Vectra C arasında hem yaş hem de kasa anlamında bir çok farklılıklar var. Temizini 24-25 arası veriyorlarsa ben B kasa yerine C kasayı tercih edenlerdenim...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
konu nerelere gelmiş:D
bahsi geçen araçla ilgili bende düşüncemi yazıyım, aracın durumu yazıldığı gibiyse 18-20 arası eder bence. fotoda görseydik iyi olurdu.

bizim Vectra'yı satacak olsak;

donanımda 2000-ruhsatta 2001 model
2.0 CDX+otomatik+deri döşeme
hiç lpg takılmamış
210.000km
2000-2007 arası ve 2010 ekimden bugüne yetkili servis bakımlı:D
kazası yok ama tavan hariç boyalı (tanıdık servis kazasız olduğunu onayladı)

max. 18.000 tl eder diye düşünüyorum, satacağımızdan değil ama bununla ilgili de düşünce alabilirmiyim?:D