Acil yardım.

UmuTR43

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
manifold ve kulbutor arızasında egzoza parmağınızı sökün ve bakin yağ dolu olur ve araç ara ara fark etmeyebilirsiniz takip etmeseniz duman atar yoğun şekilde tabikide sürekli yağ kokar oktan çok yüksek yakmaz hemen yağı
Eksozdan kurum atar gibi ucu bütün siyah evin önünde biraz gaz verdim sulu kurum atıyor gibi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Eksozdan kurum atar gibi ucu bütün siyah evin önünde biraz gaz verdim sulu kurum atıyor gibi
motor soğuk ise su çıkar ısınınca düzelir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

UmuTR43

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
gidip basınç testi yaptırın motor içinde sorun varda o şekilde çıkar
Bugün deneyebildim ancak motor çalışırken yağ çubuğunu çekiyorum araç bi saçmalıyor sonrasında düzeliyor fakat vakum yapıyor yağ çubuğunun yeri külbütor kapağından kaynaklı olma olasılğı nedir hocam

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yağ çubuğu ve kapağı açınca araç her ikisindede dediğinizi yapıyorsa sorun külbütör sağlamdır diğer kısımlara yönelmek gerekli

UmuTR43

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
yağ çubuğu ve kapağı açınca araç her ikisindede dediğinizi yapıyorsa sorun külbütör sağlamdır diğer kısımlara yönelmek gerekli
Karete havalandırma bizim araçlarda tam olarak nerede hocam

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
motor kaputunu acın motorun tam üzerinde solunda tırtıklı boru var bir ucu turboya bir ucu manifolda girer

UmuTR43

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
1.4 lerde 3 sebep var kulbutor kapağı arızası manifold arizasi karter havalandırma borusu yağ yakmaya sebep olur üzerine gidilirse piston erir
Selamın aleyküm hocam,
En sonunda aracı servise bıraktım külbütör kapağı ve manifoldu çıkma alıp değiştirdim. Karter havalandırmanın ucunda plastikten valf gibi Birşey varmış o yokmuş benim araçta nerede olduğu da belli değil dediler neyse aracı aldım 2 gündür sıkıştırıyorum sürekli dünde uzun yol yaptım normal araç rölantide çalışırken arıza ışığını yaktı akşam aracı koydum eve sabah baktım yağına yağında herhangi bir eksilme yok. Bu neden yapar hocam arıza ışık olayını büyük ihtimal de zengin yakıt uyarısı verdi