Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .
Bence alakası yok. Kaçamak cevap vermişler.. İçinden çıkamayınca böyle yaparlar.. Bu hafta vakit bulursam servise göstereceğim.. Bakalım ne olacak..

Sana başka bir soru soracağım. debriyaja hafif basınca (1-2 cm arası) ayağına kuvvetlice bir titreşim alıyor musun ?

Aynen kaçamak cevaplar, hayır hiç başıma gelmedi..

Başka yaşayan var mı bu durumu serviste bendende kaynaklanacak olabileceğini söylediler durur konumda debriyaja yüklenince olurmuş ışıkta vs basınca araba tabi gitmediği için bunu sorun olarak algılıyormuş neden gitmiyor diye:).

Evet bugün servise gittim bu lamba ile alakalı. Cihaza bağlayınca "düşük ray basıncı" diye bir hata kaydettiğini gördük. Aracı yol testine çıkarıp bir süre motor verileri kaydedildi sonra veriler Almanyaya gönderildi. Arıza kaydı silindi ışık artık kontak açılınca diğerleri ile beraber marş öncesi sönüyor. Mesele incelenip bana dönülecek. Araçla ilgili performans veya yakıt sorunu yok. (lamba yanarken de yoktu zaten) Gayet memnun şekilde kullanıyorum. Ama bu bilgiler neticesinde ne gelecek bilemiyorum. Tekrarlarsa veya opelden bilgi gelirse paylaşacağım.

sonuç olarak şunu gördüm ki elektronik ağırlıklı bu araçlar henüz servislerce bile tam olarak çözülmüş değil. Onlar da öğreniyorlar. En azından kafalarına göre parça değiştirmediler. Niyetleri iyi.

Son düzenleme:
Evet bugün servise gittim bu lamba ile alakalı. Cihaza bağlayınca "düşük ray basıncı" diye bir hata kaydettiğini gördük. Aracı yol testine çıkarıp bir süre motor verileri kaydedildi sonra veriler Almanyaya gönderildi. Arıza kaydı silindi ışık artık kontak açılınca diğerleri ile beraber marş öncesi sönüyor. Mesele incelenip bana dönülecek. Araçla ilgili performans veya yakıt sorunu yok. (lamba yanarken de yoktu zaten) Gayet memnun şekilde kullanıyorum. Ama bu bilgiler neticesinde ne gelecek bilemiyorum. Tekrarlarsa veya opelden bilgi gelirse paylaşacağım.

sonuç olarak şunu gördüm ki elektronik ağırlıklı bu araçlar henüz servislerce bile tam olarak çözülmüş değil. Onlar da öğreniyorlar. En azından kafalarına göre parça değiştirmediler. Niyetleri iyi.

Bendede şuan normal, aynen bendede ilk 2 snde parça değişmediler 3.de sorun şalterdedir diye şalteri değiştiler..

Bendede şuan normal, aynen bendede ilk 2 snde parça değişmediler 3.de sorun şalterdedir diye şalteri değiştiler..

Evet 24 saat ve 30 km dolmadan tekrar yandı... Ama yakaladım. Alışveriş için 5 dakika durdum. Tekrar binip kontağı açtım lambalar söndü. Marşa bastım. Daha debriyajı bırakmaya başlarken stop etti. Daha kavramayı en ufak hissetmemiştim. Hem de böyle sessizce sarsıntısız şekilde aniden elektriği kesilmiş gibi stop etti. Alakasız bir stop. Stop ettiğinde arıza lambaları yandı. Tekrar kontak kapa ve aç yapıp boşuna o lambanın sönmesini bekledim. Ama sönmedi. Yarın servise gidip çözüm isteyeceğim...

şimdi yazdıklarınızı okuyunca bende işkillendim acaba bende de aynı sorun var mı diye. aşağıya ineyimde bakayım

Geri