Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .
Evet 24 saat ve 30 km dolmadan tekrar yandı... Ama yakaladım. Alışveriş için 5 dakika durdum. Tekrar binip kontağı açtım lambalar söndü. Marşa bastım. Daha debriyajı bırakmaya başlarken stop etti. Daha kavramayı en ufak hissetmemiştim. Hem de böyle sessizce sarsıntısız şekilde aniden elektriği kesilmiş gibi stop etti. Alakasız bir stop. Stop ettiğinde arıza lambaları yandı. Tekrar kontak kapa ve aç yapıp boşuna o lambanın sönmesini bekledim. Ama sönmedi. Yarın servise gidip çözüm isteyeceğim...

Gidersin yine çözemezler benden söylemesi 4 kez gittim ne fayda:(

arıza lambası yanıyor mu şu an?

Benimki şimdilik yanmıyor ama merak etmiyorum 2-3 gün sonra tekrar yancak sedanlarda kronik mi artık..:(

benimkide sedan sayılır değil mi :) selamlar...

Selam hoşgeldin:)

Aslında Sorun şu: Arıza lambası kontak açılıp marşa basmadan bekleyince sönüyor normalde. Benimki sönmüyor. Ama marşa basınca sönüyor.. motor çalışırken yanmıyor ve herşey normal görünüyor.

Genel arabada bir arıza yok zaten sorun o lamba neden hemen sönmüyor ilk gittiğimde yakıt basınç arızası verdi demişlerdi derken 3-4 oldu halen çözüm yok..

Yok moralini bozma. Merkezle görüştüm. 2010 - 2011 modellerde Çok yaygın bir sorun. Hatta çoğu kullanıcı senin benim gibi dikkatli davranmadığından farketmiyormuş. Şu anda çözüm yok. Yandıkça gidip lambayı söndürt zira başka bir arızayı farketmeni engelleyebilir. Üzerinde çalışılan bir konu bu...çözüm bulunduğunda servise çağrılacağız. Eğer bu süreç uzarsa o zaman daha agresif bir yaklaşım sergiler çözümü resmi yoldan isteriz...

Yok moralini bozma. Merkezle görüştüm. 2010 - 2011 modellerde Çok yaygın bir sorun. Hatta çoğu kullanıcı senin benim gibi dikkatli davranmadığından farketmiyormuş. Şu anda çözüm yok. Yandıkça gidip lambayı söndürt zira başka bir arızayı farketmeni engelleyebilir. Üzerinde çalışılan bir konu bu...çözüm bulunduğunda servise çağrılacağız. Eğer bu süreç uzarsa o zaman daha agresif bir yaklaşım sergiler çözümü resmi yoldan isteriz...

Aynen çoğu kullanıcı bunun farkında değil işte burda yazarak bilgilendiriyoruz, neyazıkki çözümü bulamadılar opel genele mesaj atcaklardı sonuç ne oldu takip edemedim 5-6 gün oluyor, evet u konuda bir çözüm bulunması şart,doğru oalnda o olcak galiba ama ben hiç ümitli değilim çözemiyecekler..

Z13DTH kodlu 1.3 cdti ile ilgili. Büyük ihtimalle yazılım sorunu. Ben Opelin yurtdışı merkezi ile görüştüm ve sorunun bilindiğini ve AR-GE sinin yapıldığını öğrendim. Bu kafaya takılacak önemli bir sorun değil. Hatta hata yokken hata gösteren bir yazılım sorunu bile olabilir. Ancak ne olursa olsun çözümü hızlandırmak ve en mükemmel çözümün alınması adına bütün arkadaşlar kontrol etsinler ve görürlerse sevise uğrasınlar. Ne kadar data toplanırsa o kadar çabuk ve iyi çözüm bulunacaktır.

Son düzenleme:
Z13DTH kodlu 1.3 cdti ile ilgili. Büyük ihtimalle yazılım sorunu. Ben Opelin yurtdışı merkezi ile görüştüm ve sorunun bilindiğini ve AR-GE sinin yapıldığını öğrendim. Bu kafaya takılacak önemli bir sorun değil. Hatta hata yokken hata gösteren bir yazılım sorunu bile olabilir. Ancak ne olursa olsun çözümü hızlandırmak ve en mükemmel çözümün alınması adına bütün arkadaşlar kontrol etsinler ve görürlerse sevise uğrasınlar. Ne kadar data toplanırsa o kadar çabuk ve iyi çözüm bulunacaktır.

Aynen öyle herkes biraz katkı sağlarsa bu sorun çözülecektir inşallah..

tarık abi yaw azcıkta araç aksesuarları performans arttırma ve sedanların bilinmeyenlerinden konussak walla millet dioki 1.3 dizel hantal diolar ama benişm 1.6 benzinlide kalkmıoki bunu nasıl çözeriz acaba benzindeki oktan çok fark edermiki veya motorda neler yapabiliriz turbo düşünsen motoru çokmu çöp ederiz?

Geri