çok tuhaf bir sorun anlam veremedim

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun aracımla yolda giderken ortalama 70 km süratle aniden fren yaptım ama sonuna kadar kökledim freni önümdeki araca çarpmamak için durmam gerekiyordu neyse vitesi tekrar 1 e tktım araba yerinden kalkmadı gaz yemiyordu gazı kökledim ama tık yok rolantide 13-14 civarında duruyordu sonra stop ettim tekrar çalıştırdım herşey normale döndü bu neden olabilir acaba

bilgisi olan arkadaş yokmu daha önce başına gelen ben motor beynin karıştığını düşündüm ama

Son düzenleme:
enteresan ama tabi sebebi frenle alakalı

opeli her zaman seviyorum ama bu opellerin arızaları genelde hep hayalet arızalar en çokta opelde oluyor buna benzer arızalar

geçmiş olsun bi daha yapmadıysa ya da bi sorun yoksa gidişinde falan anlık bi karışıklık da olabilir.bazen araçlar böle arızalar werip kendi kendne düzelebiliyor...

Opellerde Gaz gaz çubugu ile değil elektronik olarak beyin ile kumanda ediliyor. Anni fren ile ABS de devreye girmiştir ve Uzun süre ABS nin çalışması ve durma isteği sonucu herhangi bir kaaza anında yanlışlıkla gaz verilmemesi için beyin gaz motorunu bloke etmiştir. Yani bi koruma sistemi. Kontak kapatılıp açılınca sistem resetlenip düzelmiştir.

sonra acaba bunu süreklimi yapıyor diye denedim 80 km süratle aniden fren yaptım ama bişey olmadı herşey normaldi ilk defa böyle bişey gördüm

Geri