çok tuhaf bir sorun anlam veremedim

arkadaşlar sabah aracı çalıştırdım sokağı cıkarken yine aynısı oldu valla ne yapacam bilmiyorum dün serviste baktırmıştım bişey çıkmadı

muhtemel bi ecu problemidir ya fazla bi akım frekans değeri fazla bu mesela cep den yada baz istasyonundan gellen sinyaller o anda abs rölanti valfi gaz kelebek potansiyometresi benzin pompası enjektörler vsvs bi çok aksam devrede iken hatalı sinyalden dolayı araç arıza görmüş chek edincede arızaya rastlamamış sen kontağı açıp kapayıncada resetlenmiş olabilir tekrarlamadıysa sorun yok ve arıza ışığı yanmadı ise
bu arada rölanti 13/14 lerde takılı kaldı ise bu rölanti ayarlayıcıdan kaynaklanmıştır olmadı bi kelebek boğazını temizlet içindeki hava giriş kanalları yağ buharından dolayı kurum bağlıyor hava girmeyincede takılma stop etme gibi sorunlar başgösteriyor bu sebeplerden olma ihtimali yüksek

Bizm şirketteki arabayla eve giderken aynısı banada olmuştu ama ben normel seyir halinde gidiyomdum göbekten döndüm birinci vitesten ikiye bi attım araba oldugu gibi yıkıldı gaz basıyom araba gaz yemiyo dizeldi araba dörtbin deviri zor çıkıyodu boştayken sonra istop ettim yeniden çalıştırdım normale döndü .

eğer tekrarladıysa beyin arızası olabilir (inşallah olmaz sadece fikrim)

valla dün cihazla baktı beyinde bişey görünmüyor arıza ışığıda yanmadı hiç

Geri